Motorola kombinuje biometrické technologie pro vyšší spolehlivost

7. listopadu 2005 – Motorola na londýnském veletrhu Biometrics 2005 oznámila rozšíření svého portfolia řešení pro správu identit založených na biometrických technologiích. Tento krok upevňuje postavení společnosti jako dodavatele špičkových produktů a služeb pro policii, armádu a státní úřady. Vývojem nových produktů vyjadřuje Motorola podporu zavádění nové generace elektronických pasů a osobních dokladů pro bezpečnější cestování.
Motorola kombinuje biometrické technologie pro vyšší spolehlivost

Komplexní systém Motorola Biometric Identity Management umožňuje zvýšenou ochranu hranic, rychlejší odbavení cestujících a významně snižuje riziko krádeže identity a s ní spojených podvodů.  Zákazníci si z nabídky společnosti Motorola mohou vybrat celou řadu zařízení pro výrobu dokladů i přístrojů pro okamžité ověřování identity na základě porovnání údajů v databázi a elektronickém dokladu s údaji z aktuálního měření. Součástí nabídky společnosti Motorola jsou také mobilní stanice, které s centrální databází komunikují prostřednictvím bezdrátových sítí. Motorola dodává biometrické systémy vládním organizacím a dalším zákazníkům v téměř čtyřiceti zemích.
 
Sada produktů Biometric Identity Management slučuje rozpoznávání otisků prstů s identifikací dvoj a trojrozměrných obrazů lidských obličejů. Tento systém založený na kombinaci více biometrických prvků umožňuje tvorbu a ověřování osobních dokladů všech typů. Portfolio biometrických produktů společnosti Motorola zahrnuje například následující prvky:

 

  • Multifunkční zapisovací stanice – umožňují efektivní záznam demografických a biometrických dat (otisky prstů, 2D a 3D obrazy obličeje) se zabudovaným systémem kontroly kvality pro zajištění přesných výsledků.

 

  • Multifunkční ověřovací stanice – stacionární i mobilní samoobslužná zařízení pro ověření pravosti dokumentů a identity jejich nositelů na základě porovnání biometrických dat a analýzy dokumentů.  Systémy společnosti Motorola podporují ověřování bezpečných dokumentů odpovídajících standardu ICAO/ISO.                             
     
  • Centrální registr dokumentů – komplexní nástroj pro správu oficiálních dokumentů. Zaznamenává veškerá relevantní data v průběhu životního cyklu dokladu, jako jsou informace o jeho vytvoření, úpravách, platnosti, obnovení nebo zneplatnění.

 

  • Příprava dat a správa veřejných klíčů – příprava a odeslání dat pro zpracování v rámci infrastruktury veřejných klíčů s personalizačním serverem pro úpravy bezpečných cestovních dokladů obsahujících bezkontaktní čipy v souladu se standardem ICAO pro výrobu bezpečných osobních dokladů.

  • Řešení Motorola Printrak Biometric Identification – jeden z nejpřesnějších biometrických systémů na trhu. Podporuje ověřování duplicit, aby nedošlo k vydání více dokladů jedné osobě na různá jména.

 

  • Kompletní nabídka hostování, testování, podpory, správy a systémové integrace poskytovaná týmem osvědčených profesionálů s celosvětovou praxí při implementaci velkých zakázek.

 

O společnosti Motorola

 

Motorola je jedním z největších světových výrobců komunikačních technologií. Společnost je zastoupena v žebříčku Fortune 100 nejúspěšnějších amerických korporací. Motorola své produkty a řešení vyvíjí v souladu s konceptem Mobilita bez hranic, nabízí ji pro širokopásmové i bezdrátové technologie. Doma, na cestách, v práci i kdekoliv jinde, díky Mobilitě bez hranic, vždy a všude zastihnete lidi a získáte informace, které právě potřebujete.  Mobilita bez hranic využívá přednosti konvergovaných technologií a umožňuje lepší, rychlejší, efektivnější a flexibilnější komunikaci. V roce 2004 dosáhly tržby společnosti Motorola 31,3 miliard USD. Více informací o společnosti naleznete na webových stránkách www.motorola.com.

 

Mobilita bez hranic je vize společnosti Motorola, která se v anglickém originálu nazývá Seamless mobility.

Váš názor Další článek: Český Telecom: Vánoční ADSL za 3 koruny

Témata článku: Motorola, Osobní klíč

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší