Motorola kombinuje biometrické technologie pro vyšší spolehlivost

7. listopadu 2005 – Motorola na londýnském veletrhu Biometrics 2005 oznámila rozšíření svého portfolia řešení pro správu identit založených na biometrických technologiích. Tento krok upevňuje postavení společnosti jako dodavatele špičkových produktů a služeb pro policii, armádu a státní úřady. Vývojem nových produktů vyjadřuje Motorola podporu zavádění nové generace elektronických pasů a osobních dokladů pro bezpečnější cestování.
Motorola kombinuje biometrické technologie pro vyšší spolehlivost

Komplexní systém Motorola Biometric Identity Management umožňuje zvýšenou ochranu hranic, rychlejší odbavení cestujících a významně snižuje riziko krádeže identity a s ní spojených podvodů.  Zákazníci si z nabídky společnosti Motorola mohou vybrat celou řadu zařízení pro výrobu dokladů i přístrojů pro okamžité ověřování identity na základě porovnání údajů v databázi a elektronickém dokladu s údaji z aktuálního měření. Součástí nabídky společnosti Motorola jsou také mobilní stanice, které s centrální databází komunikují prostřednictvím bezdrátových sítí. Motorola dodává biometrické systémy vládním organizacím a dalším zákazníkům v téměř čtyřiceti zemích.
 
Sada produktů Biometric Identity Management slučuje rozpoznávání otisků prstů s identifikací dvoj a trojrozměrných obrazů lidských obličejů. Tento systém založený na kombinaci více biometrických prvků umožňuje tvorbu a ověřování osobních dokladů všech typů. Portfolio biometrických produktů společnosti Motorola zahrnuje například následující prvky:

 

  • Multifunkční zapisovací stanice – umožňují efektivní záznam demografických a biometrických dat (otisky prstů, 2D a 3D obrazy obličeje) se zabudovaným systémem kontroly kvality pro zajištění přesných výsledků.

 

  • Multifunkční ověřovací stanice – stacionární i mobilní samoobslužná zařízení pro ověření pravosti dokumentů a identity jejich nositelů na základě porovnání biometrických dat a analýzy dokumentů.  Systémy společnosti Motorola podporují ověřování bezpečných dokumentů odpovídajících standardu ICAO/ISO.                             
     
  • Centrální registr dokumentů – komplexní nástroj pro správu oficiálních dokumentů. Zaznamenává veškerá relevantní data v průběhu životního cyklu dokladu, jako jsou informace o jeho vytvoření, úpravách, platnosti, obnovení nebo zneplatnění.

 

  • Příprava dat a správa veřejných klíčů – příprava a odeslání dat pro zpracování v rámci infrastruktury veřejných klíčů s personalizačním serverem pro úpravy bezpečných cestovních dokladů obsahujících bezkontaktní čipy v souladu se standardem ICAO pro výrobu bezpečných osobních dokladů.

  • Řešení Motorola Printrak Biometric Identification – jeden z nejpřesnějších biometrických systémů na trhu. Podporuje ověřování duplicit, aby nedošlo k vydání více dokladů jedné osobě na různá jména.

 

  • Kompletní nabídka hostování, testování, podpory, správy a systémové integrace poskytovaná týmem osvědčených profesionálů s celosvětovou praxí při implementaci velkých zakázek.

 

O společnosti Motorola

 

Motorola je jedním z největších světových výrobců komunikačních technologií. Společnost je zastoupena v žebříčku Fortune 100 nejúspěšnějších amerických korporací. Motorola své produkty a řešení vyvíjí v souladu s konceptem Mobilita bez hranic, nabízí ji pro širokopásmové i bezdrátové technologie. Doma, na cestách, v práci i kdekoliv jinde, díky Mobilitě bez hranic, vždy a všude zastihnete lidi a získáte informace, které právě potřebujete.  Mobilita bez hranic využívá přednosti konvergovaných technologií a umožňuje lepší, rychlejší, efektivnější a flexibilnější komunikaci. V roce 2004 dosáhly tržby společnosti Motorola 31,3 miliard USD. Více informací o společnosti naleznete na webových stránkách www.motorola.com.

 

Mobilita bez hranic je vize společnosti Motorola, která se v anglickém originálu nazývá Seamless mobility.

Váš názor Další článek: Český Telecom: Vánoční ADSL za 3 koruny

Témata článku: Motorola, Osobní klíč


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 119

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu