Motorola hlásí rekordní hospodářské výsledky

Společnost Motorola oznámila rekordní třetí čtvrtletí roku 2005. Pokračuje v posilování celosvětového podílu na trhu mobilních telefonů.
Motorola hlásí rekordní hospodářské výsledky

Shrnutí finančních výsledků za třetí čtvrtletí 2005:

 • Nárůst tržeb o 26 % – tržby společnosti dosáhly výše 9,42 miliard dolarů, ve srovnání s tržbami ve výši 7,50 miliardy v třetím čtvrtletí roku 2004.
 • Zisk na jednu akcii 0,69 USD – zisk na jednu akcii dosáhl výše 0,69 dolaru
 • Nárůst celosvětového podílu na trhu mobilních telefonů o 5,5 % – celosvětový tržní podíl společnosti je přibližně 19 %, to představuje nárůst o 5,5 % ve srovnání se třetím čtvrtletím roku 2004 a 1% nárůst oproti předchozímu čtvrtletí.
 • Počet prodaných mobilních telefonů – 38,7 miliónů

Praha – 20. října 2005 – Motorola oznamuje finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku 2005. Společnost opět překonala výsledky z předchozích období, dosažením 26% nárůstu tržeb a výrazného zvýšení zisku na jednu akcii. Společnosti se podařilo vytvořit provozní cash-flow ve výši 1,1 miliardy dolarů, čímž se toto čtvrtletí stalo již devatenáctým v řadě s pozitivním cash-flow. Motorola vykoupila zpět své dluhopisy v hodnotě jedné miliardy dolarů a zároveň pokračovala v programu zpětného odkupu akcií, na který ve třetím čtvrtletí roku 2005 vynaložila 353 miliony dolarů. Do závěrečného čtvrtletí roku 2005 Motorola vstupuje s hotovostí ve výši 8,4 miliardy dolarů. 

„Výsledky za třetí čtvrtletí jsou velmi příjemné, stejně jako výsledky v meziročním srovnání,” komentuje hospodářské výsledky Ed Zander, předseda představenstva a CEO společnosti Motorola. „Opravdu výjimečné jsou výsledky divize mobilních zařízení ve všech třech ukazatelích – počtu prodaných telefonů, obratu a zisku.”

Výsledky hospodaření

Segment mobilních zařízení – obrat divize mobilních zařízení je v meziročním srovnání o 41 % vyšší. Jde o nejlepší výsledek v historii. Provozní zisk divize dosáhl výše 597 milionů dolarů ve srovnání s 394 miliony ve stejném čtvrtletí loňského roku. Výsledky divize mobilních zařízení vykazují setrvalý růst, a to díky nové strategii kombinující moderní design, špičkové technologie a mobilní zábavu.

 • 38,7 milionů telefonů dodáno na trh – nárůst 66 % ve srovnání se třetím čtvrtletím 2004 a nejlepší výsledek v historii.
 • Posílení pozice světové dvojky - odhadovaný světový tržní podíl 19 %. 
 • Vítězství v tendru GSM Association „Connect the Unconnected“ pro dodávku levných telefonů uživatelům v rozvojových zemích.
 • Neotřesitelná pozice RAZRu – za poslední tři měsíce prodala Motorola 6,5 milionu kusů, od jeho uvedení na trh jich Motorola dodala 12 milionů.
 • Akvizice nových vývojových týmů v Evropě a Asii pro vývoj nových služeb a podporu platformy i-mode.
 • Zahájení dodávek telefonů Motorola PEBL U6 a Motorola SLVR L6 ve čtvrtém čtvrtletí.

Divize síťové infrastruktury – obrat v divizi síťových řešení vzrostl meziročně o 7 % na 1,6 miliard dolarů. Provozní zisk tohoto segmentu dosáhl výše 268 milionů dolarů v porovnání se 159 miliony dolarů ve srovnatelném období roku 2004.

 • Uvedení nových produktů z řady MOTOWi4 pro telekomunikační operátory včetně WiMAX pojítka s přenosovou kapacitou 300 Mbps.
 • Další implementace CDMA2000 1X EV-DO infrastruktury ve Spojených státech u operátora Alltel.
 • Posílení pozice dodavatele řešení technologie Push-to-Talk pro mobilní operátory díky dvěma novým zákazníkům. Řešení založené na IMS dodala Motorola celkem 44 mobilním operátorům ve 33 zemích.

Divize mobilních řešení pro státní organizace a podniky – obrat divize dosáhl čtyřprocentního meziročního nárůstu na 1,6 miliard dolarů. Provozní zisk divize poklesl na 180 milionů dolarů ve srovnání se 197 miliony ve srovnatelném období účetního roku 2004.

 • Nové produkty pro sítě typu mesh určené pro nasazení v rámci záchranných systémů. 

Divize síťových produktů pro domácnosti – obrat společnosti v oblasti produktů pro „digitální domov“ („Connected Home“) stoupl meziročně o 28 % na 710 milionů dolarů. Provozní zisk divize vzrostl na 59 milionů dolarů ze 40 milionů ve třetím čtvrtletí 2004. Během uplynulých tří měsíců Motorola rozšířila distribuční kanály o vstup do obchodních sítí, které nabízejí velký potenciál pro oslovení koncových zákazníků. V průběhu tohoto čtvrtletí Motorola oslavila prodej čtyřicátého miliontého digitálního set-top boxu.
 
Předpověď na čtvrté čtvrtletí roku 2005
Motorola předpokládá, že v posledním čtvrtletí účetního roku 2005 dosáhne tržeb ve výši 10,3 až 10,5 miliardy dolarů. Očekává se výnos na akcii v rozmezí 0,32 až 0,34 dolaru.

Konsolidované výsledky GAAP
Srovnání výsledků hospodaření:

  čtvrté čtvrtletí
(S výjimkou výnosů na akcii jsou veškerá čísla v milionech dolarů) 2005 2004
Tržby 9 424 7 499
Hrubá marže 3 028 2 573
Provozní zisk 1 100 644
Zisk ze stálé činnosti 1 750 426
Čistý zisk 1 751 479
Zisk na akcii 0,69 0,2


Plné znění této tiskové zprávy získáte na adrese: http://www.motorola.com/mediacenter/news/detail/0,,6031_5991_23,00.html


O společnosti Motorola

Motorola je jedním z největších světových výrobců komunikačních technologií. Společnost je zastoupena v žebříčku Fortune 100 nejúspěšnějších amerických korporací. Motorola své produkty a řešení vyvíjí v souladu s konceptem Mobilita bez hranic, nabízí ji pro širokopásmové i bezdrátové technologie. Doma, na cestách, v práci i kdekoliv jinde, díky Mobilitě bez hranic, vždy a všude zastihnete lidi a získáte informace, které právě potřebujete.  Mobilita bez hranic využívá přednosti konvergovaných technologií a umožňuje lepší, rychlejší, efektivnější a flexibilnější komunikaci. V roce 2004 dosáhly tržby společnosti Motorola 31,3 miliard USD. Více informací o společnosti naleznete na webových stránkách www.motorola.com.

Mobilita bez hranic je vize společnosti Motorola, která se v anglickém originálu nazývá Seamless mobility.

Váš názor Další článek: Firefox si už stáhlo přes 100 milionů lidí

Témata článku: Divize, Dolar, Oslovený výrobce, Nejúspěšnější uvedení, Nejúspěšnější čtvrtletí, Čtvrtletí, Motorola, Miliarda dolarů, Třetí čtvrtletí, Zisk, Cash, Nejlepší mobilní telefony 2016, Flow, Výše, Srovnatelná technologie

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší