Motorola a Jaguar spojují skvělý výkon s radostí z pohodlí

Není snadné překonat sám sebe. Společnostem Motorola (NYSE:MOT) a Jaguar Cars se to podařilo.
Motorola a Jaguar spojují skvělý výkon s radostí z pohodlí
Není snadné překonat sám sebe. Společnostem Motorola (NYSE:MOT) a Jaguar Cars se to podařilo. Spojily své úsilí a společně zavádějí systém zabudovaného digitálního telefonu Motorola do všech automobilů Jaguar modelové řady pro USA pro rok 2001. Vícepásmový mobilní telefon Motorola Timeport má mikro-prohlížeč a barevný displej. Řidičům poskytuje jednoduchost, přenosnost, vysokou zvukovou kvalitu a vyspělou elektroniku – a navíc nové funkce, které zajistí vyšší kontrolu nad řízením a snazší spojení než doposud. Nový telefon je díky integraci ovládacích prvků, displejů a zvukových systémů zvyšujících zážitek z komunikace ve voze skvělým příkladem jedinečnosti značky Jaguar.

Telefon Motorola Timeport je integrovaný, vícepásmový telefon, který lze používat v mnoha sítích. Je kompatibilní s hlavními americkými komunikačními systémy CDMA a TDMA. Majitelé vozů Jaguar si mohou vybrat mezi mnoha konkurenčními tarifními programy provozovatelů mobilních sítí, které jsou k dispozici, včetně těch, které nenabízejí roaming ani programy dálkových hovorů. Timeport ve verzi CDMA zahrnuje mikro-prohlížeč, který řidičům umožňuje připojit se na Internet a získat burzovní informace, zprávy, sportovní zpravodajství, předpovědi počasí a cestovní informace.

„Telefon Timeport společnosti Motorola je příkladem jednoho z nejlepších designů a špičkové technologie, jaká je dnes v tomto odvětví k dispozici,” řekl Gary Temple, viceprezident divize péče o zákazníky, Jaguar Cars Severní Amerika. „Motorola a Jaguar mohou řidičům společně nabídnout dokonalou kombinaci bezchybné integrace, hands-free telefonování a jedinečného výkonu.”

Telefon Motorola Timeport se do vozidel Jaguar již montuje. Své fukce nabízí prostřednictvím displeje radia. Např. hlasové ovládání u typů Jaguar S řidič spustí zmáčknutím tlačítka ve středu volantu. To umožňí řidiči používat k vytočení čísla jednoduché slovní příkazy jako „vytoč” a potom „zavolej Robertovi” nebo jednoduše číslo vyslovit. Například: ůvytoč 1-888-555-2000”.

Integrace mobilního telefonu Timeport do vozidla Jaguar uživatelům také umožní provádět/přijímat hovory prostřednictvím funkce hands-free – ovládacími prvky na volantu nebo autoradiu. Integrovaný mikrofon, nenápadně nainstalovaný blízko boční protisluneční clony, navíc uživatelům umožňuje telefonovat s dobrou kvalitou zvuku a bez použití rukou.

Přidanou funkcí z hlediska pohodlí řidiče je, že telefon Timeport používá zvukový systém vozidla. Automaticky ztlumí zvuk radia nebo přeruší přehrávač audiokazet či kompaktních disků, dokud řidič neukončí všechny příchozí nebo odchozí hovory.

Do elektronického telefonního seznamu telefonu Timeport lze uložit až 99 kontaktních jmen a telefonních čísel. Telefonní seznam lze také pomocí funkce synchronizace paměti telefonu Timeport z telefonu stáhnout a používat ho na displeji zvukového systému vozidla. Přenosný mikrotelefon Timeport nabízí uživatelům mnoho vymožeností jako je rozpoznání volajícího – ukáže jméno a/nebo telefonní číslo všech příchozích hovorů. Služba krátkých zpráv zobrazuje stručné textové zprávy podobné těm, které používá pager.

Systém Telematics nabízený u modelu Jaguar S pod názvem „Jaguar Assist” byl zmodernizován tak, aby podporoval mobilní telefon Motorola Timeport. Jaguar Assist poskytuje řidičům přímý přístup k asistenčním a havarijním službám. Celostátní asistenční služba je vždy na dosah - stačí jediné zmáčknutí tlačítka – a řidiči nikdy nemusí opustit komfort a bezpečí svého vozu, aby touto mimořádnou službou zavolali o pomoc.

„Motorola a Jaguar se snaží zlepšit výkon řidiče a jeho pohodlí tím, že mu poskytují špičkový komunikační systém,” řekl Marios Zenios, viceprezident a generální ředitel, Motorola Telematics Communications Group. „Vyspělé vlastnosti a funkčnost telefonu Timeport perfektně doplňují vozy Jaguar.”

Motorola Timeport je k dispozici pro službu CDMA nebo TDMA (Time Division Multiple Access) ve všech vozidlech Jaguar modelové řady 2001 vyráběných pro USA. Navíc je telefon Timeport kompatibilní s vozy Jaguar modelové řady 1998. Informace o kompatibilitě podají obchodníci firmy Jaguar.

Telefon Timeport je příkladem technologie DigitalDNA, kterou Motorola začleňuje do všech svých výrobků. DigitalDNA zahrnuje čipy, systémy a nápady, které napomáhají inteligentním společnostem vytvářet inteligentní výrobky.

Motorola IESS

Divize Intergrated Electronic Systems Sector (IESS) je součástí společnosti Motorola, Inc. (NYSE: MOT). IESS vyvíjí a vyrábí širokou škálu elektronických komponentů, modulů a integrovaných elektronických systémů a produktů pro automobilový, průmyslový, dopravní, navigační, počítačový a telekomunikační trh a trh energetických systémů. IESS se skládá ze čtyř úzce spjatých subjektů, které spolupracují v dokonalém partnerství. Jedná se o skupinu automobilové a průmyslové elektroniky (Automotive & Industrial Electronics Group - AIEG), skupinu telematiky (Telematics Communications Group - TCG), počítačovou skupinu (Motorola Computer Group - MCG) a skupinu energetických systémů (Energy Systems Group - ESG). IESS je předním dodavatelem nejmodernějších elektronických produktů a systémů pro zákazníky, kteří je integrují do svých výrobků. Řešení Motorola IESS - DigitalDNA™ - jsou mozkem, díky němuž jsou elektronické systémy inteligentní, účinné a jednoduše se používají.

Motorola je přední globální dodavatel integrovaných komunikačních a vestavěných elektronických řešení. Její obrat v roce 1999 dosáhl výše 33,1 miliardy USD. Pro více informací o společnosti Motorola navštivte http://www.motorola.com nebo http://www.gsm.motorola.cz.

O společnosti Jaguar Cars

Jaguar Cars vznikly jako výrobce motocyklových sajdkár. Od počátku své existence společnost Jaguar Cars stále roste a stala se jedním z předních světových výrobců prestižních automobilů. Značka Jaguar symbolizuje dědictví a tradici elegantního stylu, luxusního komfortu a vytříbeného výkonu.

V současnosti Jaguar svým zákazníkům dodává v třímodelové řadě luxusních sedanů a sportovních automobilů „nejlepší výkon”. Jaguar typu S byl představen v roce 1999 a poprvé ve třech desetiletích přinesl do modelové řady Jaguar sedan střední velikosti. Řada XJ představuje úchvatnou kombinaci uhlazené elegance, nadčasového stylu a nádherných přírodních materiálů, které se staly charakteristickým znakem značky Jaguar. Řada XK včetně kupé a kabrioletů XK8 a XKR poskytuje nadšencům pro sportovní automobily luxusní sportovní vozy se svižným výkonem.

Typ X bude mít premiéru v roce 2001 a přidá k modelům Jaguar čtvrtou řadu, která společnosti přinese nové rekordní tržby.

Upozornění pro řidiče:

Použití bezdrátových zařízení a jejich příslušenství („zařízení”) může být v určitých oblastech zakázáno nebo omezeno. Dodržujte vždy zákony a předpisy upravující požívání těchto zařízení.

Upozornění v souvislosti s vlastnostmi sítě:

Použití funkce závisí na typu sítě a předplacených službách. Není k dispozici ve všech oblastech.

Váš názor Další článek: Nepřítel za zády s reproduktory FPS 1500

Témata článku: Internet, Cars, Mobilní telefony s tlačítky, Řidič, Kabriolet, Mikro, Luxusní elektronika, Volanty, Jaguar, Moto 360, Radius, Motorola, Automobile, Telefon, Sedan, Assist, Automobil, Motto, Temple, Mobilní číslo, Moto, Telefonní číslo, Vozidlo, Mobilní displej, Pager


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky