Motorola a GPRS

Motorola, Inc.’s Network Solutions Sector (NSS) potvrzuje svoje prvenství ve vývoji GPRS (general packet radio service), a WAPu (wireless application protocol), který umožnuje internetový přístup přes GSM komunikační sítě.
Motorola a GPRS
Začátkem roku 1999, Motorola a Cisco Systems Inc. (světová jednička v internetových sítích), oznámily strategické spojení. Tato spolupráce přináší úplně první IP platformu pro bezdrátovou komunikaci, která spojuje různé druhy bezdrátových služeb po celém světě a zároveň představuje otevřenou, platformu pro integrovaná data, hlasové a video služby v mobilních digitálních sítích.

Zavedení GPRS (general packet radio service) přináší operátorům sítí GSM obrovské výhody.

GSM sítě mohou mít (IP) kvalifikaci.
GPRS umožňuje kontakt se širokou řadou veřejných a soukromých sítí, při kterém používá „industry standard data protocols“ jako například TCP/IP a X.25. GPRS také umožňuje GSM operátorům představovat širokou řadu služeb s přidanou hodnotou, které umožňují rozšířit nabídku pro zákazníky.

GPRS je ideální pro takové aplikace jako například e-mailový nebo internetový přístup., GPRS dovoluje permanentní virtuální internetové spojení.

Motorola je výrobcem, který nabízí své vlastní „kompletní“ řešení infrastruktury i s nabídkou telefonů (Motorola Timeport™ P7389.). Spolupracuje s elitními evropskými GSM operátory, jako například BT Cellnet v Anglii, France Telecom, nebo Mobilkom v Rakousku, RadioMobil v České republice. BT Cellnet, britský mobilní a internetový operátor demonstroval živě jako úplně první na světě datový přenos přes GPRS. Rakouský Mobilkom, úspěšně dokončil zkoušky mobilních datových přenosů přes GPRS. Český operátor RadioMobil, podepsal kontrakt s Motorolou na implementaci GPRS systému pro síť Paegas, kterou provozuje.

První ukázka GPRS v Asii se uskutečnila v Singapouru, kdy bylo použito testovacích frekvencí Singapourského Telecomu (TAS).

Váš názor Další článek: Hry se opět posunuly o kousek dále

Témata článku: Video, Radio 1, Soukromý telefon, Anglie, General, Taste, Radio, Virtuální svět


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 31

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky