MotoGP a Motocross World Championship on-line

11. března 2002
Creative kupuje 3Dlabs
Společnosti Tiscali a Dorna se spojily, aby přinesly šampionáty MotoGP a Motocross World Championship on-line
MotoGP a Motocross World Championship on-line

Cagliari, Barcelona, 8. března 2002. Tiscali, přední celoevropská společnost zabývající se internetovou komunikací a Dorna, španělská společnost - držitel práv na MotoGP a Motocross World Championship, podepsaly smlouvu o dvouleté spolupráci.

 

Tiscali se stane na základě této smlouvy oficiálním internetovým partnerem pro oficiální webovou stránku MotoGP a Motocross World Championship www.motograndprix.com po dobu příštích dvou let. Smlouva také zahrnuje exkluzivní partnerství pro obsah.

 

Z technického hlediska bude Tiscali (divize zabývající se službami Business to Business) poskytovat servery, komunikační linky  pro permanentní webovou základnu a pro satelitní přenos z každého okruhu Grand Prix. Dorna, která převzala plnou interní kontrolu nad softwarem, údržbou a návrhem oficiálních webových stránek v lednu 2001, bude i nadále produkovat veškerý obsah jejich aktuálních anglických, italských, španělských a francouzských verzí. Japonské webové stránky se připravují k otevření během několika následujících týdnů.

 

Z obsahového hlediska, bude veškerý obsah šampionátů MotoGP a Motocross World Championship k dispozici na portálech Tiscali během zahájení šampionátů. Uživatelé, kteří se připojí k Portálům Tiscali, budou mít přístup ke zprávám, výsledkům, pohledům do zákulisí a také k rozhovorům ze šampionátů MotoGP a Motocross World Championship.

 

Tiscali bude mít také exkluzivní evropská práva na vytvoření širokopásmové on-line sekce s placeným přístupem, která bude realizována díky zkušenostem s použitím streamingových technologií pro vytváření obsahu. Sekce, která bude přístupná na portálech Tiscali a www.motograndprix.com, bude poskytovat přímé přenosy závodů, výběr toho nejlepšího, videa, rozhovory a další multimediální materiály.

 

Provoz bude zahájen 10. března, kdy bude oficiálně spuštěna obnovená verze webových stránek www.motograndprix.com během MotoGP testovacích dnů ve španělské Catalunya před zahájením světového šampionátu v japonské Suzuce 7. dubna.

 

Mezinárodní viceprezident Tiscali pro přístup a aplikace Mario Mariani se vyjádřil ke smlouvě s Dornou následovně: "Tato smlouva s Dornou, která má velké zkušenosti s vytvářením obsahů specializovaných na moto sporty, jenom dále potvrzuje jasné postavení Tiscali jako poskytovatele technologií pro technicky náročné on-line projekty a jako primárního partnera pro distribuci."

 

„ To, že máme internetového partnera s takovou zkušeností a kapacitou jako je Tiscali, pro Dornu mnoho znamená. Práce na oficiálních webových stránkách pro nás znamenala vyvinutí obrovského úsilí během posledních dvou let a my věříme, že spojení s Tiscali je tím nejlepším způsobem, jak tyto snahy rozvinout ve smyslu oslovení většího okruhu diváků a zároveň rozvinutí budoucích obchodních příležitostí." řekl CEO generální ředitel Dorny, Carmelo Ezpeleta.

 

Tiscali S.p.A. (Nuovo Mercato, Milan: TIS; Nouveau Marché, Paris: 005773) je jedna z největších celoevropských internetových komunikačních společností, která poskytuje přístup do sítě Internet a širokou škálu internetových obsahů, aplikací a služeb. Dne 31. prosince 2001 měla společnost Tiscali 7,3 miliónu aktivních uživatelů, kteří v průběhu čtvrtého čtvrtletí 2001 na Internetu strávili 10,4 miliard minut. Portály skupiny Tiscali zaznamenaly v prosinci 2001 návštěvnost 14,7 miliónu unikátních přístupů. Společnost Tiscali tak potvrdila svoji vedoucí pozici mezi internetovými portály na evropském trhu (zdroj: MMXI). Stránky společnosti Tiscali jsou k dispozici na adrese www.tiscali.com.

 

O společnosti Dorna

Dorna Sports je mezinárodní společnost založená v roce 1988 a zabývající se sportovním managementem, marketingem a televizními právy. Dorna je od roku 1992 výhradním držitelem všech komerčních a televizních práv na šampionát FIM Road Racing World Championship Grand Prix (MotoGP), a od roku 2001 je zároveň držitelem práv na šampionáty FIM Motocross Championship a Supercross World Championship.

 

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

 

Tiscali

Image Building, +39 02 89011300

Simona Vecchies,  s.vecchies@imagebuilding.it

Elisa Lavagna, e.lavagna@imagebuilding.it

 

Tiscali Česká republika

Vladimíra Králíková, +420 2 24590400, vladimira.kralikova@cz.tiscali.com

 

Dorna:

Dorna Communications, +34 93 4738494

media@dorna.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Váš názor Další článek: Creative kupuje 3Dlabs

Témata článku: Paris, Motocross, Grand, Grand Prix, Racing, Elisa


Určitě si přečtěte

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 73

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 17

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 326

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 29


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč