Modul Výroba systému Helios Green finalistou soutěže IT produkt roku 2007

V Praze 30. dubna 2007. Titulem „Finalista soutěže IT produkt roku 2007“ se od minulého týdne může pyšnit modul Výroba podnikového informačního systému Helios Green z produkce společnosti LCS. Do finále soutěže se dostal v kategorii Podnikové systémy.
Modul Výroba systému Helios Green finalistou soutěže IT produkt roku 2007

Produkt komplexně pokrývá problematiku výroby ve všech typech výrobních firem, ať už jde o výrobu kusovou, sériovou nebo zakázkovou. Mimo jiné umožňuje plánování a řízení výroby i materiálového toku nebo kalkulaci nákladových cen výrobků ve všech fázích jeho výroby. Vybrané informace lze zpřístupnit zákazníkovi prostřednictvím webu.

Modul zahrnuje celou problematiku od technické přípravy výroby, plánování materiálových i kapacitních zdrojů přes řízení výrobních procesů a vnitropodnikovou logistiku až po ekonomiku výroby. Je zcela integrován s ostatními částmi informačního systému, mezi něž patří například sklady, nákup, odbyt (prodej), účetnictví, fakturace. Jeho hlavními částmi jsou TPV - Technická příprava výroby, MRP - Plánování materiálu, KPL - Kapacitní plánování, Řízení výroby, Řešení neshod ve výrobě, Kalkulace, Ekonomika výroby.

Odbornou porotu na modulu Výroby zaujalo zejména přehledné rozhraní usnadňující materiálové plánování a plánování podle disponibilních kapacit zdrojů. Podstatnou výhodou se jevila také minimalizace zadávání dat do systému uživatelem a schopnost automatizovaného sběru výrobních dat. Odborníci ohodnotili také evidenci neshod v jednotlivých výrobních operacích, jejich kategorizaci a analýzu, ale i další vlastnosti modulu.

Váš názor Další článek: Microsoft uvádí novou řadu produktů System Center

Témata článku: Sériová výroba, Ekonomika, Výroba, Technická kapacita, Automatizované řízení

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší