Modernizace čipů Intel, konvergence technologií a rozvoj bezdrátových komunikací

23. září 2003
NVidia představila GoForce 2150
INTEL DEVELOPER FORUM, SAN JOSE, Kalifornie, 18. září 2003 – Společnost Intel zveřejnila plány dalšího urychlení konvergence výpočetních a komunikačních technologií pomocí modernějších čipů.
Modernizace čipů Intel, konvergence technologií a rozvoj bezdrátových komunikací

V rámci přednášek na Intel Developer Foru hovořil Pat Gelsinger, senior viceprezident a CTO společnosti Intel, o konceptu „Radio Free Intel”, který zahrnuje integraci vysílače přímo do budoucích procesorů Intel, což zajistí bezdrátové komunikaci v podstatě všudypřítomnost. Dále Eric Mentzer, viceprezident a CTO Communications Group společnosti Intel, představil plány na urychlení celosvětového zavádění širokopásmové bezdrátové infrastruktury.

„Během příštího desetiletí bude většina lidstva komunikovat bezdrátově,“ řekl Pat Gelsinger. „Společnost Intel zajišťuje nižší ceny, škálovatelnost a rychlejší tempo inovací rádiových technologií, a urychluje tak konvergenci výpočetních a komunikačních technologií. Ve výsledku bude bezdrátová komunikace doslova všudypřítomná a pro uživatele zcela transparentní. Díky její flexibilitě, vysokým kapacitám a standardizované bezdrátové infrastruktuře bude její význam stále růst.“

 

Dále pokračuje tisková zpráva v anglickém jazyce:

 

The Renaissance of Radios

Intel believes that in the future ubiquitous, wireless communication will be enabled through the deployment of industry standards and will be powered by Intel silicon and

technology building blocks. Gelsinger indicated Intel is fueling the „renaissance of radios” by making significant progress to develop silicon radios using industry-leading low-cost, scalable manufacturing process technology.

The company said it successfully developed core radio components using its 0.18-micron digital CMOS process, including the world’s fastest voltage controlled oscillator (a radio component that determine the frequency at which signals are transmitted and received) in CMOS operating at speeds greater than 75 GHz. By building these and other analog radio components with a digital manufacturing process, Intel aims to lower the cost of adding wireless capabilities to future products.

While silicon radios are at the heart of the Radio Free Intel strategy, Intel is also developing a radio platform that will adapt to its environment and its user. Intel has already achieved success toward the development of an adaptive radio platform and has created key innovations in the areas of channel estimation, adaptive modulation techniques and smart antennas to optimize the throughput, range, power and ultimately, the performance of wireless communication. These innovations help to ensure development, adoption and co-existence of global wireless standards.

Intel is also playing a significant role in the development of 802.11n, a next-generation WLAN technology with significantly higher throughput. The new WLAN standard would enable approximately three times the performance of current 802.11 solutions, allowing users to transfer more data wirelessly in a set period of time.

In addition, the company is researching adaptive communication technologies for future devices that communicate with each other transparently while also adapting to the dynamic needs of the user. Gelsinger said that this new class of mobile devices, called „universal communicators” will transparently and seamlessly connect to multiple networks and services. He demonstrated seamless roaming across WLAN and WWAN networks using a universal communicator prototype developed by Intel researchers.

 

Broadband Wireless Infrastructure

In his keynote address, Mentzer explained how wireless technology is an important element of Intel’s corporate focus on the convergence of computing and communications. Intel’s wireless product plans for 2004 will further advance broadband wireless technology. Future wireless networking products for the Intel® Centrino™ mobile technology platform include an 802.11b/g wireless networking component that will be in production before the end of 2003, and an 802.11a/b/g wireless networking component that will be in production in the first half of 2004.

 Intel’s efforts to develop silicon based on the IEEE 802.16a* standard will provide a broadband wireless access alternative to existing „last mile” methods such as cable and digital subscriber lines (DSL). The IEEE 802.16a standard is a wireless broadband access technology that links Wi-Fi hotspots and provides broadband wireless connectivity to businesses and homes.

„It is expected that networks based on the 802.16a standard will have a range up to 30 miles and the ability to transfer data, voice and video at speeds of up to 70 Megabits-per-second (Mbps),” Mentzer said. Intel has signed agreements with leading OEM’s in broadband wireless access equipment to deliver low-cost WiMAX-certified equipment based on Intel 802.16a silicon in the second half of 2004.

 


IDF

Konference vývojářů spolupracujících se společností Intel, IDF (Intel Developer Forum), je významnou událostí hardwarové i softwarové oblasti technologického průmyslu. IDF probíhá během roku na různých místech světa a klíčoví hráči odvětví zde probírají špičkové technologie a produkty určené pro PC, servery, komunikační techniku a kapesní počítače. Další informace o IDF a technologiích společnosti Intel jsou k dispozici na http://developer.intel.com. 

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

 

Intel a Intel Centrino jsou ochranné značky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

 

* Další názvy a značky mohou být nárokovány jako vlastnictví jiných subjektů.

 

 

 

Kontakt pro média:

Intel Czech                                                                           Mmd

Pavel Svoboda                                                                     Hana Kučerová

PR Specialist, CSEE                                                            Tel.: +420 224 25 15 55

Tel: +420 222 090 304                                                         Fax: +420 224 25 43 64

       +420 222 090 301                                                         Email: kucerova@mmd.cz

Email: pavelx.svoboda@intel.com

 

 

Váš názor Další článek: NVidia představila GoForce 2150

Témata článku: Advance, Transfer, Will, Future, Wireless, Heart, Radio 1, Blocks, Success, Building, Radio, WLAN, Subscriber, Networking


Určitě si přečtěte

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

** Test MacBooku Air v provedení pro rok 2020 ** Cenově dostupný notebook překvapí výkonem ** Výborné je celkové zpracování a klávesnice

Martin Miksa | 43

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 54

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize