Moderní firewally ZyWALL společnosti ZyXEL – nyní se softwarem filtrujícím obsah zobrazovaných webových stránek

V Praze dne 14. listopadu 2006 – ZyXEL Communications (TSE:2391), globální dodavatel zařízení pro širokopásmový přístup na internet a síťových řešení, vychází vstříc očekávání zákazníků a uvádí zaváděcí balíčky firewallů řady ZyWALL nabízené spolu se softwarem filtrujícím obsah zobrazovaných webových stránek, založeným na řešení firmy Bluecoat.
Moderní firewally ZyWALL společnosti ZyXEL – nyní se softwarem filtrujícím obsah zobrazovaných webových stránek

Firewally ZyWALL se zabudovaným filtrem obsahu webových stránek jsou navrženy tak, aby klienti obdrželi ten nejefektivnější mechanismus kontroly obsahu URL, jaký je v současnosti na trhu k dispozici.

Filtry obsahu založené na klasifikačním serveru společnosti Bluecoat představují inteligentní ochranu internetových prohlížečů. Toto řešení uživatele chrání nejen před ohrožením všeho typu, které je spojeno s používáním internetu, ale představuje také neocenitelnou pomoc při správném řízení využití sítě. Díky externí databázi příslušně klasifikovaných URL adres může správce nastavovat, stránky jakého druhu se smějí otevírat. Využití takovéhoto řešení na pracovištích způsobí, že si pracovníci bez příslušných práv nebudou moci stahovat hudbu, provádět nákupy na internetu nebo prohlížet pornografický obsah. Ve školách a domácnostech umožňuje rodičům a učitelům libovolně sdílet s dětmi přístup k internetu s vědomím, že jimi nastavená omezení fungují 24 hodin denně.

Filtrování obsahu ZyWALL (Bluecoat) umožňuje zaměstnavatelům, rodičům nebo školám:

·         omezovat čas přístupu k internetu;

·         blokovat stránky patřící do jedné z 52 kategorií;

·         chránit pracovní stanice před škodlivými skripty na webových stránkách.

Měl-li se dosud nějak regulovat přístup do internetu, muselo se na každém počítači zvlášť instalovat softwarové řešení a kupovat program pro každou pracovní stanici bylo finančně značně náročné. Zařízení řady ZyWALL byla navržena tak, aby poskytovala silnou kontrolu pro každé pracoviště a zařízení, aniž by byl nějak omezen počet chráněných stanic. Univerzální řešení v sobě spojuje funkčnost VPN, proaktivní ochranu sítě a bezpečnost VoIP komunikace neohrožené internetovými útoky.

Vysoká spolehlivost tohoto řešení byla potvrzena certifikátem uděleným organizací Broadband-Testing.

V zaváděcí nabídce společnosti ZyXEL se nacházejí následující modely firewallů:

ZyWALL: 2, 5, 35, 70

ZyWALL UTM: 5, 35, 70

 

Distributory zařízení firmy ZyXEL v České republice jsou společnosti: 100Mega Distribution, eD system Czech, Mikenopa, TechData Distribution.

 

 

O společnosti ZyXEL

ZyXEL je největším světovým dodavatelem DSL routerů (Gartner, září 2005). Jakožto firma specializovaná v oblasti širokopásmového přístupu na Internet a komplexních síťových řešení, integruje ZyXEL do své produktové nabídky technologie WAN, LAN, xDSL, firewall, wireless LAN, VoIP, Powerline a routery.

Společnost má za partnery klíčové telekomunikační operátory a poskytovatele Internetu a prostřednictvím rozsáhlého celosvětového partnerského kanálu přináší řešení pro připojení společností a zákazníků. Mezi její strategické telekomunikační partnery patří Telefónica O2 Czech republic, GTS Novera, GTS Nextra, Tiscali, České Radiokomunikace, Slovanet, ve světě pak dále Deutsche Telecom, Swisscom, Telia a řada dalších předních telekomunikačních operátorů.

Hlavním cílem společnosti ZyXEL je přinášet zákazníkům technologické inovace, vysokou kvalitu, spolehlivost a snadnou ovladatelnost, jakou očekávají od špičkové společnosti. ZyXEL je vedoucí světovou společností ve svém oboru a předním technologickým a produktovým inovátorem.

Centrála společnosti ZyXEL leží na Tchajwanu a její produkty jsou nabízeny ve více než 150 zemích pěti kontinentů.

České zastoupení společnosti ZyXEL bylo otevřeno v roce 2004 a nese zodpovědnost za trhy v České republice, Slovenské republice a v Polsku. Rozhodnutí otevřít kancelář společnosti ZyXEL v České republice je logickým krokem rozvoje společnosti a odpovědí na vzrůstající poptávku po řešeních s přidanou hodnotou a produktech společnosti ZyXEL. V březnu 2006 byla otevřena nová pobočka i na Slovensku.

 

Pro více informací kontaktujte:

EAST SIDE CONSULTING 

Richard Kolibač

kolibac@east-side-consulting.com

Tel: +420 233 342 824-6

 Fax: +420 233 342 827

ZyXEL Communications Czech s.r.o.

Milan Baran

info@cz.zyxel.com

Tel: +420 241 091 350

Fax: +420 241 091 359

 

 

Témata článku: Internet, Level, Powerline, Zyxel

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí