Mobilní novinky společnosti Cisco: spolupráce se společnostmi Verizon a Ericsson i bezpečnostní řešení

Mobilní novinky společnosti Cisco: spolupráce se společnostmi Verizon a Ericsson i bezpečnostní řešení

Společnost Cisco oznámila navázání dvou nových spoluprácí v oblasti mobility. Spolu se společností Verizon se zaměří na nasazení 5G technologií v podnikovém segmentu s cílem maximálně využít jejich potenciál. Nové společné řešení společností Cisco a Ericsson cílí na poskytovatele mobilních služeb. Díky využití nástrojů pro spolupráci společnosti Cisco a mobilních sítí společnosti Ericsson mohou proměnit mobilní telefony svých zákazníků na efektivní zařízení pro týmovou spolupráci. Cisco také představilo novou bezpečnostní architekturu pro mobilní sítě, která nabízí vícevrstvou ochranu napříč sítěmi, koncovými zařízeními a cloudem. Všechny tyto novinky odhalila společnost Cisco v Barceloně na výstavě Mobile World Congress. Její účastníci si tak mohli nejenom vyzkoušet nejmodernější hračky, ale zároveň se seznámit s budoucností mobilních sítí, které jsou základem pro nejnovější vychytávky a aplikace.

Podle předpovědí společnosti Cisco bude už v roce 2020 na světě kolem 26,3 miliard síťových zařízení. To je zhruba o 10 miliard více, než bylo v roce 2015. Tento nárůst mění podobu sítí směrem k 5G technologiím i způsob týmové spolupráce. Zároveň však zvyšuje nároky na bezpečnost. Proto společnost Cisco oznámila v Barceloně, na největší světové výstavě mobilních technologií Mobile World Congress, několik novinek, mezi nimi také dvě spolupráce s předními globálními firmami: Verizon a Ericsson. Kromě toho představilo Cisco také vlastní bezpečnostní řešení pro poskytovatele mobilních služeb.

Cisco a Verizon: 5G technologie pro podniky všech velikostí

Jako člen Verizon 5G Technology Forum spolupracuje společnost Cisco se společností Verizon na rozvoji 5G technologií pro využití ve velkých, středních i malých podnicích. Poskytovatelům služeb tak otevírají další možnosti, jak oslovit stávající i nové zákazníky a nabídnout jim maximální využití vysokorychlostního 5G připojení.

Společnost Cisco dodává klíčové prvky mobilní architektury pro 5G technologie od společnosti Verizon. Mezi tyto prvky pilotních projektů patří:

  • Virtualizované cloudové paketové jádro vyhovující standardům definovaným členy 5G Technology Forum je součástí platformy Cisco Ultra Service Platform. V praxi to znamená rychlejší doručování služeb díky zjednodušení operačních a onboarding procesů ve funkcích virtuální sítě (VNFs). Požadované aplikace tak mohou být uživatelům doručeny v reálném čase. Cisco připraví páteřní infrastrukturu, aby mohli poskytovatelé nabídnout gigabitové širokopásmové připojení, které bude možné díky 5G technologii.
  • Softwarová platforma Virtual Managed Services, která využívá virtualizace, automatizace, analytiku a cloudové prostředí k nasazení bezpečnostních a síťových služeb jako je například Cisco iWAN. Společnost Cisco rovněž nasadí předprodejní verzi 5G routerů.

Obě společnosti budou společně testovat konektivitu a výkon 5G sítí a možnosti využití této technologie napříč podniky všech velikostí.

Cisco a Ericsson: Z mobilního telefonu efektivní pracovní nástroj

Společnosti Cisco a Ericsson představily v Barceloně řešení Collaboration Mobile Convergence (CMC), které spojuje široké portfolio služeb pro týmovou spolupráci společnosti Cisco s řešením společnosti Ericsson, které umožňuje volání přes LTE sítě (tzv. VoLTE komunikace). Toto propojení umožňuje vytvořit z obyčejného mobilního telefonu efektivní nástroj pro týmovou spolupráci. Uživatelé tak mohou využít možností, které nabízí Cisco Spark - posílání zpráv, sdílení souborů či videokonference v HD rozlišení. Probíhající hovory lze jednoduše mezi zařízeními přesunout, a to i na nedávno představený digitální flipchart Cisco Spark Board. Uživatelé mohou volat prostřednictvím klasického telefonního spojení i aplikace Cisco Spark. Mobilní síť podporuje přesun hovorů probíhajících přes 2G, 3G, LTE či Wi-Fi přístup.

Kompletní portfolio pro bezpečnost mobilních sítí

Přechod na technologii 5G, virtualizace a cloudové technologie zrychluje a zefektivňuje obchodní procesy. Tyto změny s sebou ale přinášejí i nové výzvy pro kybernetickou bezpečnost organizací. Mobilní operátoři se tak musí více než dříve zaměřit na obranu před známými i budoucími hrozbami a vybudovat robustní ochranu svých sítí. Společnost Cisco proto uvedla komplexní bezpečnostní architekturu pro poskytovatele mobilních služeb.

Portfolio bezpečnostních řešení zahrnuje:

  • Bezpečnost sítí: Společnost Cisco uvedla novou generaci škálovatelných, fyzických a virtuálních bezpečnostních bran. Ty jsou podporovány firewally nové generace ze série Firepower 9300 a Firepower 4100, routery ze série ASR 900 a bezpečnostním řešením Cisco Adaptive Security Virtual Appliance.
  • Bezpečnost zařízení: Bezpečnostní řešení zaměřené na zařízení umožňuje podnikům a poskytovatelům služeb rozšířit viditelnost a ochranu na úrovni zařízení. Nabízí tak robustní platformu pro podniková mobilní zařízení.
  • Cloudová bezpečnost: Poskytovatelé služeb nyní mohou zákazníkům nabízet nové bezpečnostní produkty, které lze mohou spravovat ze svého cloudu nebo z cloudového prostředí společnosti Cisco. Ta představila bezpečnostní platformu Cisco Umbrella for Service Providers, která pokrývá všechny potřeby zákazníků mobilních operátorů, kterým zároveň otevírá nové obchodní možnosti. Dále Cisco integrovalo bezpečnou internetovou bránu Cisco Umbrella s paketovým jádrem Cisco Evolved Packet Core.

Bezpečnostní řešení pro poskytovatele mobilních služeb od společnosti Cisco již využívají společnosti Deutsche Telekom či Samsung.

Další článek: IBM dokázalo uložit jeden bit v rámci jednoho atomu, disky budou moci mít tisíckrát větší kapacitu

Témata článku: Barcelona, Spark, Cisco, Klasická předpověď, Ericsson, Robustní obrana, Mobilní síť, Flipchart, Bezpečnostní služba, Bezpečnostní společnost, Mobilní telefony od 02, Obyčejný zákazník, Efektivní využití, Nejlepší mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky