Mobilita a maximální výkonnost na cestách s novým kapesním počítačem HP

11. listopadu 2003
Rozlišení 800x600 do dlaně
PRAHA, 10. listopadu 2003 – Společnost HP nabízí nejtenčí a nejlehčí kapesní osobní počítač HP iPAQ h4150 s integrovaným bezdrátovým přístupem k sítím LAN (802.11b) a s technologií Bluetooth.
Mobilita a maximální výkonnost na cestách s novým kapesním počítačem HP

Nový kapesní počítač, určený pro firemní uživatele, nabízí rozsáhlé integrované bezdrátové funkce a špičkový design, doplněné užitečnými ovládacími a zabezpečovacími funkcemi. To vše z něj dělá nejlepší produkt své třídy v tomto tržním segmentu. S více než čtyřmi miliony dosud prodaných počítačů iPAQ je společnost HP v čele trhu s handheldy pracujícími pod systémem Microsoft® Pocket PC®.

Mezi hlavní přednosti HP iPAQ Pocket PC h4150 patří to, že je tenký a skladný. Díky tomu mohou být uživatelé připojeni on-line v práci, doma i na cestách. Integrovaná bezdrátová LAN(1) umožňuje vysokorychlostní přístup k Internetu, elektronické poště, firemním datům a řešením pro hlasový přenos VoIP.(2) Bezdrátová technologie Bluetooth dovoluje připojení notebooků, tiskáren a příslušenství podporujících tento systém a ve spojení s Bluetooth telefonem zajišťuje i přístup ke vzdáleným datům.(3)

Konektivita

Díky široké nabídce zabudovaných funkcí nabízí kapesní počítač HP iPAQ Pocket PC h4150 propojení přes bezdrátovou osobní nebo lokální síť. Bezdrátová konektivita přes LAN (WLAN) zajišťuje rychlý a pohodlný přístup k důležitým informacím doma, v kanceláři nebo ve stále rostoucím počtu veřejných míst nabízejících bezdrátové připojení, jako jsou kavárny, hotely a letiště.(3)

Dále je možné využít vestavěné podpory Bluetooth, která dovoluje synchronizovat a vyměňovat data prostřednictvím osobních lokálních sítí. Možný je též přístup k Internetu, odesílání elektronické pošty a předávání si vizitek a dalších dokumentů bez nutnosti použití kabelů.(1)(4) Bluetooth umožňuje také pohodlný tisk e-mailových příloh, dokumentů nebo fotografií uložených v kapesním počítači na tiskárnách s podporou této technologie.

Bezpečnost

Kapesní počítač HP iPAQ h4150 se vyznačuje výkonnějším zabezpečením, které bezpečně chrání kritický obsah uložený v přístroji a bezdrátové spojení se sítěmi. Software pro virtuální privátní síť VPN a zabezpečení WEP účinně chrání bezdrátové propojení při přenosu dat prostřednictvím WWAN, respektive WLAN.

Úroveň zabezpečení bezdrátové komunikace v novém modelu handheldu rovněž zvyšuje podpora protokolů WEP, LEAP (Lightweight Extensible Authentication Protocol) a 802.1x.

Pomocí nástroje F-Secure FileCrypto Data Encryption si uživatelé mohou dokonce vytvořit samostatné šifrované složky pro ukládání důvěrných a osobních informací. Soubory uložené do těchto složek se automaticky zašifrují.

Mobilita a produktivita

Kapesní počítač HP iPAQ h4150 obsahuje celou řadu funkcí usnadňujících práci.

Pomocí zabudovaného bezpečného digitálního vstupního/výstupního rozšiřujícího slotu SDIO je možné rozšířit paměť a nahrávat hudbu či fotografie. Zapojením SDIO zařízení, jako je paměťová či bezdrátová karta nebo dokonce digitální fotoaparát (např. HP Photosmart), lze iPAQ dle potřeby obohatit o další funkce.

HP iPAQ h4150 obsahuje vyjímatelnou dobíjecí baterii 1000 mAh, přičemž jako alternativu je možné použít i baterii 1800 mAh. S interní zálohovací baterií lze z počítače v pohotovostním režimu vyjímat hlavní baterii.

Další výhodou nového počítače je transreflektivní displej, kterému nevadí ani ostré slunce. Vysoký kontrast a bohaté barevné odstíny zajišťují ostrost a jas obrazu i textu. Počítač se dodává s 64 MB RAM (56 MB uživatelsky přístupné paměti) a aplikačním procesorem Intel® X-Scale PXA255 400 MHz pro zrychlené zpracování multimediálních aplikací.

Exkluzivní aplikace HP

V kapesním počítači iPAQ h4150 je možné nalézt řadu aplikací charakteristických pro přístroje značky HP. Díky nim vytěží uživatelé z přístroje maximum.

Jednou z nich je například HP iPAQ File Store, což je prostor ve stálé, energeticky nezávislé paměti pro ukládání kritických informací, který má vyšší ochranu proti vymazání v důsledku úplného vybití baterie nebo „tvrdého“ restartu počítače. Pokud uživatel uloží svá data do tohoto místa, má jistotu, že se mu neztratí. Jiným příkladem je zálohovací aplikace HP iPAQ, která chrání data tím, že zajišťuje selektivní a plánovatelné zálohování dat, monitoring baterie, ochrana heslem a komprese zálohovacího souboru.

 

Fotoaparát HP Photosmart Mobile

Společnost HP rovněž představila fotoaparát HP Photosmart Mobile, který lze připojit přes SD slot k HP iPAQ h4150 i k dalším handheldům řady HP iPAQ, a tím je přeměnit v mobilní centra pro digitální zpracování obrazu. Nový fotoaparát je s celkovým rozlišením 1,3 megapixelu špičkou mezi přístroji nabízenými ke kapesním počítačům. K jeho výbavě také patří 4násobný digitální zoom a kompletní softwarové řešení pro snímání, úpravu a sdílení fotografií.

 

(1) Pro funkční bezdrátovou komunikaci může být potřebná standardní infrastruktura WLAN, jiné zařízení s podporou pro Bluetooth a smlouva s poskytovatelem bezdrátového přenosu. Pro využívání bezdrátového Internetu je nutné mít uzavřenou samostatnou smlouvu o službě. Zjistěte si u svého poskytovatele, zda jsou ve vaší oblasti tyto služby k dispozici a jaké je místní pokrytí. Při tomto způsobu komunikace nemusí být dostupný veškerý obsah Internetu.

(2) Pro VoIP je nutné mít příslušnou aplikaci třetího výrobce a náhlavní (headset) soupravu. Rovněž je nutný veřejný přístupový bezdrátový bod. Počet těchto bodů je omezený. Pro využívání bezdrátového Internetu je nutné mít uzavřenou samostatnou smlouvu o službě.

(3) Je nutná smlouva s poskytovatelem bezdrátového přenosu dat.

(4) Je nutný notebook se systémem Bluetooth nebo telefon připojený k Internetu.

 

HP

HP je dodavatelem technologií zásadního významu pro podnikání i každodenní život. Řešení, která společnost nabízí, zahrnují infrastrukturu IT, osobní počítače a přístupová zařízení, globální služby, zpracování obrazového materiálu a tiskové technologie určené pro jednotlivce, velké společnosti i malé a střední podniky. Za poslední čtyři čtvrtletí dosáhly celkové výnosy HP výše 71,3 miliardy USD. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese http://www.hp.com nebo http://www.hp.cz.

 

 

Váš názor Další článek: Rozlišení 800x600 do dlaně

Témata článku: Bluetooth Headset, Připojení tiskárny k pc, Celkové zrychlení, Samostatná služba, WLAN, Exkluzivní aplikace, Futura, Leap, Celkový obraz, HP Photosmart


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu