Mladí Češi si oblíbili online seznamování. Leyter hlásí 10 000 uživatelů

Mladí Češi si oblíbili online seznamování. Leyter hlásí 10 000 uživatelů

Česká seznamovací a sociální síť Leyter.com v minulém týdnu oznámila překročení hranice 10 000 uživatelů. Této uživatelské základny dosáhla během devíti měsíců od založení v září 2011. Služba se těší čím dál tím větší oblibě, a to napříč generacemi – muži, ženy, mladí či starší. Nejvíce adeptů na seznámení je ve věku 20 – 30 let, v posledních týdnech roste zájem o online seznámení ve věkové kategorii 16 – 20 let. Ukazuje se, že všeobecně o seznamování na internetu či prostřednictvím moderních technologií stojí v českých poměrech hlavně muži. Internet je pro ně přirozenějším, ale hlavně pohodlným nástrojem ke komunikaci a navazování známostí. Ženy jsou i díky špatným zkušenostem z minulosti všeobecně nedůvěřivější. Přesto, pokud už se stanou uživatelkami Leyteru, ze 70 % odpovídají na všechny zaslané zprávy i žádosti o přátelství.

„Deset tisíc uživatelů je první velký milník, který jsme si při spuštění služby stanovili. Jsme za to velice rádi a děkujeme všem našim uživatelům za jejich přízeň a projevenou důvěru,“ říká Vladimír Pulchart, spoluzakladatel Leyter.com. „V tuto chvíli se stále primárně zaměřujeme na vývoj nových funkcí a respektování uživatelských připomínek. Pozitivní reakce sklízí i naše aplikace pro mobilní telefony s Androidem nebo iOS ,“ dodává.

Leyter v současné době startuje letní výzkumný projekt Jak se balí po Česku. „Čím více toho budeme o našich současných i potenciálních uživatelích vědět, tím lépe jim porozumíme a můžeme jim více vycházet vstříc. Od této iniciativy si slibujeme také podklady pro budoucí osvětu seznamování mezi mladými lidmi,“ vysvětluje Vladimír Pulchart, proč zahájili průzkum na téma seznamování. První dotazník ze série Jak se balí po Česku je k dispozici na surveymonkey.com, stránkách leyter.com nebo na facebook.com/leytercom. Připojena k němu je i uživatelská soutěž o mobilní telefon HTC.

Geolokační síť Leyter.com stále rozšiřuje nabídku svých služeb a zdokonaluje své funkce. V současné době díky spolupráci s portálem TicketPro mají jeho uživatelé nejen přehled o kulturních a společenských akcích, jako jsou koncerty, festivaly, programy divadel a výstav v rámci celé České republiky, ale rovnou si mohou vstupenky na vybraný program rezervovat.

Více informací o Leyter.com naleznete na www.leyter.com.

Témata článku: Mobilní telefony akce, Mobilní telefony htc, Mobilní telefony v akci, Současný Android

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí