Mistrovství ČR v počítačových hrách na serverech Dell Computer

Pro AMD PG Challenge zapůjčila společnost Dell své servery.
Mistrovství ČR v počítačových hrách na serverech Dell Computer

Praha, 26. června 2003 – Představte si plochu hokejové haly, na které je přibližně 800 lidí. Ti lidé sedí jako „přikovaní“ před obrazovkou počítače, bedlivě pozorují, taktizují a bleskurychle vymýšlí strategie k dosažení cíle. Není to výzkumné středisko NASA ani Pentagon. Takto vypadají soutěže v počítačových hrách. V progamingu, nové „sportovní“ disciplíně, existuje několik úrovní soutěží. V současné době probíhá seriál soutěží Mistrovství České republiky. Právě pro jednu z nich, AMD PG Challenge, zapůjčila společnost Dell své servery.

Společnost Dell zapůjčila čtyři servery řady PowerEdge. Dva z nich jsou vysoce výkonné Blade servery PowerEdge 1655MC. Každý PowerEdge 1655MC v sobě skrývá sílu dvou procesorů Intel Pentium III 1,4 GHz , 1 GB ECC RAM paměti, dvou zrcadlených harddisků 36 GB s novou technologií Ultra 320, dvou integrovaných gigabitových síťových karet Intel Gigabit Copper a řadiče diskového pole pro zajištění vysoké dostupnosti PERC4/iM. Vysoký výkon a maximální spolehlivost jsou charakteristické i pro druhé dva zapůjčené servery PowerEdge 6450, přičemž každý z těchto serverů je osazen čtyřmi procesory Intel Pentium III Xeon. Toto vybavení a celková konstrukce serverů umožňují jednoduše zvládat nároky na rychlost a spolehlivý běh velkého množství připojených počítačů a náročných aplikací v podobě počítačových her.

„S rozvojem progamingu úzce souvisí i stále se zvyšující počet účastníků našich soutěží. Pokud chceme uspokojit co nejvíce hráčů, je nutné rozšiřovat počet herních počítačů a to můžeme jen v případě, že máme k dispozici dostatečné serverové vybavení. Dell nám v tomto vyšel velmi vstříc.“ uvedl Daniel Mikšovský, jednatel společnosti ProGamers s.r.o., která soutěže organizuje. „Tímto bych chtěl nejen poděkovat Dellu a všem ostatním sponzorům za podporu, ale i pozvat všechny na nadcházející hry.“

            Soutěž AMD PG Challenge proběhne, v rámci Mezinárodního filmového festivalu, na zimním stadionu HC Becherovka v Karlových Varech ve dnech 11. – 13. 7. 2003. Progamingové hry jsou:  Courter-Strike, Quake III Arena, Unreal Tournament 2003, Starcraft Broodwar, Warcraft II a Age of Mythology.

 

O projektu ProGamers

 

Projekt ProGamers vznikl v posledních měsících roku 1999. Cíle byly jasné: propagace, podpora a rozvoj kompetitivního hraní (progaming/esports/..) na území střední Evropy. Jako nástroje sloužící ke splnění námi předevzatých cílu slouží hlavně tři činitele.

Zpravodajství – přinášení nejzajímavějších informací ze světa naší i světové herní scény.

Ligy - od února 2001 mají hráči možnost si prostřednictvím stránek  www.progamers.cz domlouvat s ostatními čtenáři zápasy, zakládat klany, vyzývat ostatní, vést si svoje statistiky, jednoduše hrát. 

Turnaje - PSCT, PQT, AMD PG Challenge, Mistrovství ČR v počítačových hrách a konečně World Cyber Games kvalifikace.

O společnosti Dell

 

Dell Computer Corporation (Nasdaq: DELL) patří mezi nejvýznamnější dodavatele produktů
a služeb, které zákazníci po celém světě potřebují pro budování infrastruktur informačních technologií a internetu. Celkové výnosy společnosti za loňský rok činily 35,4 miliardy US$. Společnost Dell, prostřednictvím svého modelu přímého obchodování navrhuje, vyrábí
a upravuje produkty a služby podle požadavků zákazníků a nabízí široký výběr softwaru
a periferií. Informace o společnosti Dell a jejích produktech lze získat na adrese
www.dell.com.

Váš názor Další článek: Nový Toolbar od Google blokuje i vyskakující okna

Témata článku: Starcraft, New Age, Starcraft 2, Warcraft 3, World of Warcraft, Challenge, Age of Mythology, Warcraft


Určitě si přečtěte

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk