MiSPHERE přinesl společnosti Barco titul Výrobce roku 2005

Výrobcem roku 2005 se stala společnost Barco. Jeden z nejvýznamnějších časopisů v Evropě zaměřených na oblast audio-video, AV Magazine, ocenil nový produkt Barco MiSPHERE. MiSPHERE byl vyroben přímo na míru zákazníka, který požadoval špičkové zobrazovací řešení určené pro koncertní show irské kapely U2. Výhradním dodavatelem produktů Barco na český a slovenský trh je společnost Nowatron Elektronik, spol. s r. o.
MiSPHERE přinesl společnosti Barco titul Výrobce roku 2005

Prestižní cena pro Barco
Specialista v oblasti vizualizačních systémů, belgický výrobce Barco, získal prestižní cenu Výrobce roku 2005. Společnosti Barco se dostalo tohoto ocenění od uznávaného časopisu AV Magazine za navržení a vytvoření LED modulů MiSPHERE pro koncertní turné skupiny U2 Vertigo Tour. Úspěšný projekt vznikl ve spolupráci s firmou Innovative Design a s rental partnerem XL Video.
Slavnostní předávání cen se uskutečnilo v hotelu Hilton Metropole v Londýně, kde uznání za nejlepší marketingovou, technologickou a aplikační novinku přebíral generální ředitel společnosti Barco Velká Británie, pan Jonathan Cooper.

Špičková zobrazovací řešení Barco pro U2
Barco dokázalo zhmotnit ty nejbujnější představy zadavatele. Technologické znalosti společnosti Barco a jeho vynikající spolupráce s designéry skupiny U2 na vývoji produktu MiSPHERE se staly dobrým příkladem toho, jak se mohou výrobce a klient vzájemně podílet na rozvoji trhu i na projekčních činnostech. Moduly MiSPHERE tvořily podstatnou část (bylo využito celkem 12 000 modulů), přesto se jednalo pouze o jedno z využitých zobrazovacích řešení Barco pro turné skupiny U2. Rental partner XL Video poskytl také LED stěnu (OLite 510) o velikosti 540 m2, čtyři DLP™ projektory a šest LCD projekčních systémů, které pomohly vytvořit z koncertu naprosto velkolepou show. Diváci mohli zároveň ocenit vynikající viditelnost na celou scénu z jakéhokoliv úhlu.

Barco MiSPHERE
MiSPHERE přináší zcela nové možnosti. S pozorovacím úhlem 360°, matným krytem tlumící světlo a schopností zobrazení obrazu i dat, dokáže vyplnit mezeru mezi existujícími zobrazovacími a světelnými výrobky na trhu. Jednotlivé moduly MiSPHERE jsou střídavě řetězově propojené, čímž vzniká trojrozměrná vizualizační stěna. Každý MiSPHERE působí jako obrazový bod na stěně umožňující zobrazení obrazu i světelných efektů po celé ploše. Jednotlivý modul měří 60 x 103,5 x 60 mm (š x v x h) a váží 142 g. Nabízí roztěč bodů 160 mm (6,3“) a hodnotu jasu 300 Nitů. Systém je vyrobený pro provoz v teplotních podmínkách -20 až +40 °C.
Nový výrobek se zařadí do portfolia společnosti Barco. Díky spolehlivosti, kreativitě a všestrannému využití nemá konkurenta. MiSHPERE zahajuje novou etapu v oblasti světelného zobrazení.

O společnosti Barco
Barco je mezinárodní společnost sídlící v belgickém Kortrijku, která se zabývá vizualizací  pro profesionály. Barco vyvíjí a vyrábí velkoplošné projektory pro přední i zadní projekci, LED obrazovky pro vnitřní i venkovní použití, monitory pro životně důležité aplikace jako jsou řízení letového provozu, armáda, policie, mobilní prostředky, dispečerská pracoviště apod. Společnost Barco zastupuje síť dceřiných společností, distributorů a zprostředkovatelů téměř ve 100 zemích po celém světě.
www.barco.com

Váš názor Další článek: CZ domény od prosince o 300 Kč levnější

Témata článku: Video, Cooper, Jonathan, Tour, Celý kryt, Hilton, Celá etapa, Vertigo

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší