Mio šetří náklady řidičům novou službou půjčování map

Mio šetří náklady řidičům novou službou půjčování map

Společnost Mio uvedla na trh nové modely navigací Mio Spirit, které jako jediné na trhu nabízí vedle bezplatné dvouleté aktualizace map i novou službu půjčování map. Řidiči si tak mohou další mapy pronajmout pouze na potřebnou dobu a nemusí tak platit vysoké ceny, když je využijí například jen jednou v roce.

Tato chytrá a výhodná služba umožňuje využívat navigaci v případě cesty do země např. mimo Evropu, jejíž mapy nejsou v evropských modelech k dispozici. Služba půjčování map nabízí pronájem mapy dané země na 3 dny, 1 týden nebo 1 měsíc. To ve srovnání s částkou, kterou by bylo potřeba vynaložit na získání časově neomezené mapy, představuje úspory ve výši až 80 %. Je výhodná i pro ty, kteří dosud využívali navigačních služeb prostřednictvím mobilních telefonů, protože pro využívání této novinky není nutné online stahování dat či aktivování roamingových služeb. Na vše se lze připravit již před cestou a potřebné mapy se stáhnou přes pevný internet.

Klepněte pro větší obrázek

Obchodní a marketingový manažer společnosti MIO Technology Tomáš Kudweis charakterizuje tuto službu slovy: „Při navrhování nových navigací Mio Spirit jsme mysleli na potřeby zákazníků, jejich požadavky a navíc jsme chtěli přidat něco navíc, co by pomohlo řidičům šetřit jejich náklady. Jsme si vědomi toho, že ne každý potřebuje mapu například USA po celý rok a je tedy zbytečné, aby za ni zaplatil více než tisíc korun* když si ji může pronajmout na 3 dny za 180 korun“ „Toto je také cesta, jakým způsobem v budoucnu dále snižovat ceny navigací, tím, že se potřebné mapy budou pronajímat za malé částky, stejně jako se tomu obdobně děje s aplikacemi na mobilních telefonech,“ dodává Tomáš Kudweis.

Další mapy si mohou řidiči pronajmout přes e-shop na internetových stránkách společnosti Mio. Stačí si jen vybrat stát, případně region, a zadat časový interval, po který se bude mapa využívat. Poté provést platbu a jednoduše stáhnout soubor do navigace. Emailem pak ještě přijdou instrukce pro vložení aktivačního klíče. Získané mapy je možné spravovat i přes dodávaný software Mio More Desktop II, který nabízí řadu dalších funkcí včetně pohodlného plánování tras.

Nové elegantní navigace Mio Spirit 380, 480, 485, 487, 670, 680, 685 a Spirit 687 disponují také řadou nových funkcí, které usnadňují ovládání a umožňují kvalitnější navigování. Mezi takové patří například funkce Smart Routes, využívající pro optimální výpočet trasy reálné informace sesbírané od milionů řidičů, funkce LearnMe Pro respektuje styl jízdy řidiče, kterému přizpůsobí výběr obvyklé trasy včetně odhadovaného času příjezdu do cíle, a klávesnice QuickSpell ulehčuje zadávání cíle pomocí zobrazování relevantních kláves. Dalším příkladem několika doplňujících funkcí je možnost používat navigaci i jako cestovního průvodce nebo multimediálního přehrávače.

Chcete-li získat informace o produktech a maloobchodních cenách, navštivte, prosím, www.mio.com/cz nebo kontaktujte vašeho regionálního zástupce Mio.

Další článek: MacBook Air bude mít Sandy Bridge a možná i Thunderbolt port

Témata článku: Řidič, Navigační software, Nová mapa, Mapa, Chytrý model, Spirit, Nová cesta, Získaný klíč, Obvyklá funkce, Chytrá funkce, Bezplatné využívání, Půjčování, Nejprodávanější mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 101

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 94

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 245


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu