Ministryně Kopicová podepsala memorandum o spolupráci se společností Cisco

Ministryně Kopicová podepsala memorandum o spolupráci se společností Cisco

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová a generální ředitel Cisco Systems ČR Alexander Winkler včera podepsali memorandum o spolupráci. Ta bude zaměřena na neziskový program Síťových akademií Cisco, který studentům poskytuje online kurzy, interaktivní nástroje a praktická cvičení s účelem připravit je na kariéru v oblasti počítačových sítí a informačních technologií.

Fakta / Zajímavosti:

 • Neziskový program Sítových akademií Cisco (Cisco Networking Academy) byl v České republice spuštěn v roce 2000 jako reakce na rostoucí poptávku po odbornících na počítačové sítě a informační technologie. Za uplynulých deset let dokončilo tento čtyřsemestrální kurz, který učí navrhovat, budovat a spravovat počítačové sítě, již 2251 studentů.
   
 • Síťové akademie Cisco poskytují studentům online kurzy, interaktivní nástroje a praktická cvičení, které jim pomáhají připravit se na kariéru v oblasti počítačových sítí a informačních technologií takřka v jakémkoliv typu odvětví.
   
 • Síťové akademie Cisco fungují na principech vzdělávání typických pro 21. století, protože studentům pomáhají rozvíjet v sobě jak základní dovednosti potřebné k navrhování, budování a správě počítačových sítí, tak i sociální dovednosti jako schopnost řešit problémy, spolupracovat v týmech nebo kriticky přemýšlet. Součástí výuky jsou rovněž praktická cvičení a reálné simulace síťového prostředí umožňující studentům rozvíjet praktické dovednosti potřebné pro pokrytí nedostatku odborníků na počítačové sítě po celém světě.
   
 • V současné době je v České republice 66 Síťových akademií Cisco, do jejichž výuky je zapojeno okolo 6500 studentů.
   
 • Program výuky v Síťových akademiích Cisco zahrnuje celou škálu předmětů, zahrnující jak základy informačních technologií, tak i pokročilejší kurzy označené jako CCNA, CCNA Security nebo CCNP.
   
 • Partnery programu Síťových akademií Cisco v České republice jsou společnosti Intercom Systems, Panduit, Fluke Networks a občanské sdružení CELN.

Citace

 • Miroslava Kopicová, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy

„Naše země má v oblasti informačních a komunikačních technologií spoustu mladých talentů, to už se v minulosti mnohokrát prokázalo. Tito lidé se v souvislosti s neustále rostoucím významem ICT stanou jedním z pilířů prosperity České republiky. Do programu Síťových akademii Cisco je už dnes zapojeno 6500 studentů a díky spolupráci MŠMT a Cisco Systems se tento počet, jak věříme, dále rozšíří. Pokládám program za cenný i proto, že studentům pomáhá rozvíjet v sobě jak základní dovednosti potřebné k navrhování, budování a správě počítačových sítí, tak i sociální dovednosti: schopnost řešit problémy, spolupracovat v týmech nebo kriticky přemýšlet."

 • Alexander Winkler, generální ředitel, Cisco Systems Česká republika

“Úroveň vzdělávání se stále častěji považuje za jeden z klíčových faktorů konkurenceschopnosti a úspěchu každé země. Budování znalostní ekonomiky začíná právě na úrovni škol, a to tím, že se studentům poskytnou správné znalosti a dovednosti. Ve společnosti Cisco jsme potěšení, že můžeme s Ministerstvem školství spolupracovat, a těšíme se, až společně vytvoříme znalostní centrum pro modelování všeho, co je dnes ve 21. století možné.”

Další odkazy:

Témata článku: Počítačová oblast, Cisco, Networking, Memorandum, Základní princip, Česká síť, Počítačová simulace, Počítačová síť, Základní nástroj, Fluke, Alexander, Základní znalost, Potřebný nástroj, Celá škála, Síťový nástroj, Studenti, Intercom

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje