Ministryně Kopicová podepsala memorandum o spolupráci se společností Cisco

Ministryně Kopicová podepsala memorandum o spolupráci se společností Cisco

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová a generální ředitel Cisco Systems ČR Alexander Winkler včera podepsali memorandum o spolupráci. Ta bude zaměřena na neziskový program Síťových akademií Cisco, který studentům poskytuje online kurzy, interaktivní nástroje a praktická cvičení s účelem připravit je na kariéru v oblasti počítačových sítí a informačních technologií.

Fakta / Zajímavosti:

 • Neziskový program Sítových akademií Cisco (Cisco Networking Academy) byl v České republice spuštěn v roce 2000 jako reakce na rostoucí poptávku po odbornících na počítačové sítě a informační technologie. Za uplynulých deset let dokončilo tento čtyřsemestrální kurz, který učí navrhovat, budovat a spravovat počítačové sítě, již 2251 studentů.
   
 • Síťové akademie Cisco poskytují studentům online kurzy, interaktivní nástroje a praktická cvičení, které jim pomáhají připravit se na kariéru v oblasti počítačových sítí a informačních technologií takřka v jakémkoliv typu odvětví.
   
 • Síťové akademie Cisco fungují na principech vzdělávání typických pro 21. století, protože studentům pomáhají rozvíjet v sobě jak základní dovednosti potřebné k navrhování, budování a správě počítačových sítí, tak i sociální dovednosti jako schopnost řešit problémy, spolupracovat v týmech nebo kriticky přemýšlet. Součástí výuky jsou rovněž praktická cvičení a reálné simulace síťového prostředí umožňující studentům rozvíjet praktické dovednosti potřebné pro pokrytí nedostatku odborníků na počítačové sítě po celém světě.
   
 • V současné době je v České republice 66 Síťových akademií Cisco, do jejichž výuky je zapojeno okolo 6500 studentů.
   
 • Program výuky v Síťových akademiích Cisco zahrnuje celou škálu předmětů, zahrnující jak základy informačních technologií, tak i pokročilejší kurzy označené jako CCNA, CCNA Security nebo CCNP.
   
 • Partnery programu Síťových akademií Cisco v České republice jsou společnosti Intercom Systems, Panduit, Fluke Networks a občanské sdružení CELN.

Citace

 • Miroslava Kopicová, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy

„Naše země má v oblasti informačních a komunikačních technologií spoustu mladých talentů, to už se v minulosti mnohokrát prokázalo. Tito lidé se v souvislosti s neustále rostoucím významem ICT stanou jedním z pilířů prosperity České republiky. Do programu Síťových akademii Cisco je už dnes zapojeno 6500 studentů a díky spolupráci MŠMT a Cisco Systems se tento počet, jak věříme, dále rozšíří. Pokládám program za cenný i proto, že studentům pomáhá rozvíjet v sobě jak základní dovednosti potřebné k navrhování, budování a správě počítačových sítí, tak i sociální dovednosti: schopnost řešit problémy, spolupracovat v týmech nebo kriticky přemýšlet."

 • Alexander Winkler, generální ředitel, Cisco Systems Česká republika

“Úroveň vzdělávání se stále častěji považuje za jeden z klíčových faktorů konkurenceschopnosti a úspěchu každé země. Budování znalostní ekonomiky začíná právě na úrovni škol, a to tím, že se studentům poskytnou správné znalosti a dovednosti. Ve společnosti Cisco jsme potěšení, že můžeme s Ministerstvem školství spolupracovat, a těšíme se, až společně vytvoříme znalostní centrum pro modelování všeho, co je dnes ve 21. století možné.”

Další odkazy:

Témata článku: Cisco, Alexander, Networking, Fluke, Intercom, Memorandum, Základní znalost

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky