Ministryně informatiky navštívila LCS

Praha, 18. května 2005 - Ministryně informatiky ČR, Dana Bérová, přijela dnes dopoledne na přátelskou návštěvu do společnosti LCS – největšího českého producenta podnikových informačních systémů. Před prohlídkou prostor pražského sídla firmy hovořila s jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva, Janem Přerovským a s top manažery společnosti na témata, týkající se zejména budoucnosti českého IT sektoru.
Ministryně informatiky navštívila LCS

Návštěva paní ministryně proběhla ve velmi přátelské a uvolněné atmosféře. V úvodu rozhovoru ji Jan Přerovský krátce seznámil s historií i současným fungováním společnosti LCS. Kromě jiného řekl: „Zakládáme si zejména na tom, že naše produkty dokáží uspokojit potřeby všech segmentů zákazníků – od malých živnostníků, přes střední podniky, až po velké nadnárodní společnosti. Další, na čem si zakládáme, je náš partnerský program, který je důkazem, že heslo „nahraďme konkurenci spoluprací“ může velmi dobře fungovat i v praxi.“

 

Hlavními tématy, o nichž se v průběhu návštěvy Dany Bérové v LCS hovořilo, byly „investiční pobídky a zaměstnanci“ a „budoucnost ICT v ČR a Ministerstva informatiky ČR“.

 

K tématu investičních pobídek a zaměstnanců sdělila paní ministryně: „Je známo, že v mnohých českých firmách je podstatně příjemnější pracovní prostředí i mezilidské vztahy, než je tomu u některých zahraničních společností na našem trhu. Přes tuto skutečnost mnozí absolventi, zejména z oblasti vývoje a programování, často raději volí zaměstnání právě u zahraničních firem.  Důvod spočívá především v podstatně vyšším finančním ohodnocení oproti českým firmám. S  touto skutečností však nemůže žádná vláda sama o sobě mnoho udělat. Pokud však samy české IT firmy předloží projekt, jak motivovat mladé lidi k práci u nich, vláda jej může podpořit. Domnívám se však, že pokud český IT sektor v budoucnu více posílí svoji mediální pozici, pomůže tím, mimo jiné, také právě v této otázce.“

 

Budoucnost Ministerstva informatiky ČR nechce Dana Bérová v tuto chvíli předjímat, neboť teprve podle volebních výsledků bude možno tuto věc řešit. Vyjádřila se však, že „mnozí politici zatím plně nechápou význam IT pro celou českou ekonomiku.“ K budoucnosti českého ICT je přesvědčena, že je velmi nadějná, neboť úroveň českého IT je stále na vzestupu.

 

V rámci dalších témat konstatovala paní ministryně například, že je nutná reforma státní správy po stránce využívání moderních IT možností v komunikaci se soukromým sektorem.

 

O společnosti LCS

Společnost LCS je nejvýznamnějším českým producentem podnikových aplikací (ERP). Zabývá se vývojem, implementací a podporou specializovaných informačních systémů pro výrobu, služby a obchod. Produkty společnost LCS - podnikové informační systémy LCS SIS, LCS Helios a LCS Noris - pokrývají nejširší spektrum potřeb podniků. Všechny systémy jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských programů. V současnosti společnost zaměstnává téměř 200 pracovníků. Obrat společnosti LCS za kalendářní rok 2005 činil 215 mil. Kč. Společnost LCS je od roku 2006 Gold Partnerem společnosti Microsoft a držitelem certifikátu kvality ISO 9001:2000. Bližší informace lze nalézt na www.lcs.cz.

Diskuze (2) Další článek: Seznam testuje druhou verzi Mapy.cz s vyhledáváním firem a institucí

Témata článku: Microsoft

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší