Ministerstvo spravedlnosti chystá nový portál Justice.cz

Ministerstvo spravedlnosti chystá nový portál Justice.cz

Ministerstvo spravedlnosti zahájilo projekt vytvoření nového portálu Justice.cz, který je financován z fondů Evropské unie. Cílem projektu je vybudování redakčního systému pro všech 200 organizací resortu včetně grafické prezentace. Systém nahradí v současné době používaný systém, který již nevyhovuje aktuálním požadavkům internetové prezentace resortu.

Portál zůstane centrálním bodem Ministerstva spravedlnosti pro komunikaci mezi složkami resortu justice a externími subjekty a bude navíc doplněn o funkcionality, které umožní jeho komunikaci s dalšími vybranými informačními systémy v resortu.

Projekt byl schválen v lednu 2014 Ministerstvem vnitra v rámci Integrovaného operačního programu, jehož řídícím orgánem je Ministerstvo pro místní rozvoj. Hodnota projektu je 19,2 mil. Kč. Evropská unie přispívá částkou 16,3 mil. Kč.

Obsahem projektu je vytvoření nového systému, nákup hardware, testování a integrace dat, proškolení uživatelů z resortu, zkušební a ověřovací provoz a přechod do rutinního provozu. V současné době se v souladu se zákonem o veřejných zakázkách připravuje veřejná soutěž. Příslušnou zadávací dokumentaci bude schvalovat Ministerstvo vnitra. Projekt bude ukončen v roce 2015.

Portál Justice.cz provozuje Ministerstvo spravedlnosti již od roku 2001 a je jedním z nejnavštěvovanějších portálů v rámci státní správy. Portál slouží jako hlavní zdroj informací směrem k veřejnosti o činnosti složek resortu a jeho přibližně 200 organizací. V roce 2005 prošel portál částečnou modernizací s cílem zajistit technologické fungování v nových internetových prohlížečích. Poslední dílčí úpravou byla změna grafického vzhledu veřejné části portálu, která proběhla v roce 2008. V současné době je již celý systém technologicky zastaralý a není možná jeho efektivní modernizace.

Projekt vytvoření nového portálu naplňuje Strategii SMART ADMINISTRATION 2007-2015 (Efektivní veřejná správa a přátelské veřejné služby), schválenou vládou ČR v roce 2008. Projekt je jedním ze schválených prioritních projektů, který je součástí této strategie (projekt číslo 194).

Projekt přispěje ke zlepšení přístupu obyvatelstva k veřejným informacím a zvýší efektivnost komunikace a informačních toků v rámci justice. Ambicí projektu je pokračovat v úspěšném provozu internetového portálu Justice.cz, který je jedním z nejoceňovanějších portálů českého internetu.

Projekt byl podpořen v rámci prioritní osy modernizace veřejné správy, oblast intervence „rozvoj informační společnosti ve veřejné správě“.

Témata článku: Justice, Resort, Veřejná komunikace, Projekt

Určitě si přečtěte

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

** Všichni chtějí rychlejší a lepší Bitcoin ** Jenže každý má trošku jiné zájmy ** Spor může už za pár dnů skončit velkou krizí

16.  7.  2017 | Jakub Čížek | 73

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

Včera | Jiří Černý | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?