Miniaturní Sony Cyber-shot L1

Miniaturní Sony Cyber-shot L1 - špička mezi stylovými kompakty s rozlišením 4.1 miliónů bodů
Miniaturní Sony Cyber-shot L1

Sony Cyber-shot L1 je fotoaparát, který vás může provázet opravdu všude. Je dostatečně kompaktní pro vaší kapsu či kabelku. Přesto nabízí špičkové rozlišení, objektiv Carl Zeiss s 3x optickým zoomem a je dostatečně rychlý, mnohostranný a stylový.

 

 

Znak stylovosti

Uvažujete o výměně či pořízení svého prvního digitálního fotoaparátu? Sony vám nabízí odpověď v podobě nové řady digitálních fotoaparátů Cyber-shot L, která apeluje na stylově zaměřené uživatele. Cyber-shot L1 není jen mazlíček. Naopak, pod krásnou fazónou nabízí Super HAD CCD s efektivním rozlišením 4,1 mil. bodů a optiku Carl Zeiss Vario-Tessar s 3x optickým  přiblížením, poskytující vynikající obrazovou kvalitu. Špičkově kompaktní a odolný Cyber-shot L1 může stejně dobře nabídnout jednoduchost plně automatického pořizování nočních snímků města, jako více vzrušující snímky sjezdového lyžování. Nabízí dostačující rychlost, universálnost a obrazovou kvalitu pro pořízení těch nejlepších fotografií ať už budete kdekoli.

 

Štíhlá figura

Sony Cyber-shot L1 byl navržen tak, aby perfektně padl do kapsy či kabelky díky svému štíhlému a přesto velice robustnímu hliníkovému tělu. Pro zvýšení ochrany a zajištění štíhlé linie byl navržen inovovaný objektiv Carl Zeiss Vario-Tessar, který je přesně zapuštěn do těla fotoaparátu a vysunuje se pouze v režimu fotografování.

 

Plnohodnotný výkon

Tento Cyber-shot těží z nejnovějších technologií v podobě výkonného Sony Real Imaging Processoru zajišťujícího špičkovou obrazovou kvalitu, zvyšující výdrž akumulátorů Stamina a zrychlující funkce fotoaparátu. Nabízí také schopnost spojení s PC prostřednictvím USB2.0 či přímého spojení s tiskárnou s použitím rozhraní PictBridge**. Když fotografujete, nemusíte se koncentrovat na výpočet ideální expozice – sedm scénických režimů je připravených pro situace jako je portrét při svíčkách,   cesta na pláž či romantické scény se západem slunce. Speciální technologie 1,5 palcového hybridního LCD umožňuje zobrazit a přesně zaznamenat snímek v jakékoli situaci i za vysoce kontrastních světelných podmínek. A co víc, automatické zaostřování Cyber-shotu L1 zaručuje 100% ostré fotografie, takže stačí opravdu jen  zamířit a stisknout spoušť.

 

Cyber-shot L1 bude na našem trhu k dispozici od listopadu 2004. Předpokládaná maloobchodní cena je 11 490 CZK (vč. DPH).


 

Poznámky pro redaktory

 

V následujících odstavcích můžete najít detaily ohledně produktů a služeb zmíněných v tiskové zprávě:

 

O Cyber-shotu L1

Sony Cyber-shot L1 těží z vylepšeného Super HAD CCD poskytujícího efektivní rozlišení 4.1 miliónů bodů a vysoké kvality 3x zoom objektivu Carl Zeiss Vario-Tessar. Tato kombinace taktéž zaručuje ostré, čisté fotografie díky vysokému rozlišení CCD spojené s světoznámou kvalitou práce inženýrů společnosti Carl Zeiss.

Fotografovat můžete kdekoli s jednoduchostí, díky několika plně automatickým režimům a sedmi scénickým, které umožňují snadno připravit fotoaparát na požadavky snímané scény. Jsou zde přednastavení pro scénáře jako je portrétování při svíčkách, situace jako je cesta na pláž či fotografování romantických scén při západu slunce. Pro záznam, prohlížení snímků a nastavení fotoaparátu se Cyber-shot L1 může také pochlubit 1.5 palcovým hybridním LCD displejem, který skvěle funguje za všech situací včetně silně kontrastních podmínek jako je  fotografování na pláži či při lyžování.  Pro ještě vyšší jednoduchost ovládání byl navržen nový systém menu, zobrazovaný na LCD s využitím zvětšených animovaných ikonek, které se objeví při každém nastavení Makro režimu, interního blesku či samospouště.

Digitální fotografie v Cyber-shotu L1 můžete ukládat na výměnná média formátu Memory Stick Duo™ a Memory Stick PRO Duo™, umožňující přenos fotografií mezi širokou řadou Memory Stick kompatibilních zařízení. Navíc je fotoaparát vybaven vysokorychlostním USB 2.0 rozhraním, které propojuje fotoaparát s PC prostřednictvím kabelu a nabízí rychlý přenos snímků.  Zároveň podporuje standard PictBridge** určený pro přímé propojení mezi fotoaparátem a tiskárnou prostřednictvím USB kabelu. Umožňuje tak tisk fotografií bez použití PC.  Jednou z nich je nedávno představená kompaktní tiskárna Sony DPP-FP30, která tiskne překvapivě plnobarevné fotografie díky vylepšené technologii sublimačního tisku. Jednoduché propojení Cyber-shotu L1 s touto tiskárnou nabízí skvělý tisk s kvalitou digitálnímu minilabu během několika minut.

 

Cyber-shot L1 bude k dispozici v Evropě během listopadu 2004.

 

O Real Imaging Processoru

Real Imaging Processor pohání Cyber-shot L1 a zajišťuje jeho vysokou energetickou efektivitu. Sony si dobře uvědomuje jak významná je výdrž akumulátorů pro uživatele fotoaparátů, proto navrhlo Real Imaging Processor tak, aby ve spojení s dobíjecím InfoLITHIUM akumulátorem (NP-FT1) nabídl až 240* snímků na jedno nabítí. Real Imaging Processor také zvyšuje obrazovou kvalitu fotografií, které jsou ostřejší, ideálně exponované a reprodukují bohaté barvy reálných objektů. Další výhodou Real Imaging Processoru je rychlost -  Cyber-shot L1 velice rychle reaguje, umožňuje vám zachytit každý okamžik a zapnout fotoaparát prakticky okamžitě. Zachycení rychlého pohybu je hračkou díky virtuálně minimální prodlevě mezi snímky zajištěné zkrácené prodlevě spouště a rychlému sekvenčnímu snímání s Real Imaging Processorem. Cyber-shot L1 také umožňuje vysokou rychlost záznamu s frekvencí 1,3 snímků za sekundu v kvalitním Fine režimu. V neposlední řadě přístroj nezaznamenává jen fotografie, ale také video sekvence. Real Imaging Processor umožňuje Cyber-shotu L1 zaznamenat video s vysokým rozlišením ve formátu MPEG Movie VX Fine (480 x 460, 30 snímků za sekundu), s omezením pouze kapacitou paměťové karty Memory Stick PRO Duo™ (doplněk).

 

O příslušenství

Sony Cyber-shot L1 může použít odnímatelný adaptér pro stativ, který se připojuje do stativového závitu na spodní straně fotoaparátu. To umožňuje minimální kompaktní rozměry při běžném fotografování a zároveň použít stativ se Cyber-shotem L1, pokud je to potřeba. Další dodávané příslušenství obsahuje NP-FT1 InfoLITHIUM akumulátor a nabíječku, adaptér pro Sony Memory Stick DUO™, všechny potřebné ovladače, USB kabel, Sony Picture Package software a řemínek na zápěstí.

Pokud budete chtít více od svého Cyber-shotu, můžete využít i pestrou nabídku doplňkového příslušenství. Například nově navržené sportovní pouzdro SPK-LA, které umožňuje bezpečné použití  Cyber-shotu L1 v hloubce 3 metrů pod vodou. Dále je k dispozici LCS-LA, stylové kožené pouzdro, které chrání Cyber-shot L1 před poškozením.

 

Cyber-shot L1 klíčová specifikace:

 

·         4.1 miliónů efektivních bodů

·         Carl Zeiss® Vario-Tessar® objektiv

·         3x optický zoom, až 10x Smart Zoom, 6x Precision Digital Zoom

·         Rychle reaguje (start 1.9 s., zpoždění spouště 0,42 s., zpoždění spouště s namáčknutím 0,008 s.)

·         Vysoká výdrž akmulátoru Stamina (cca 240* snímků)

·         Real Imaging Processor

·         1.5" hybridní LCD

·         Vysoce kompaktní kvalitní hliníkové tělo

·         MPEG VX Fine videorežim se zvukem

·         AF přisvícení

·         Histogram

·         USB 2.0 vysokorychlostní přenos

·         7 scénických režimů

·         PictBridge** kompatibilní

·         Stativový adaptér v dodávce

 

 

* Počet snímků měřen dle CIPA standardu (CIPA: Camera & Imaging Products Association)

** PictBridge je obchodní známka

 

Poznámka: Specifikace může obsahovat chyby a být změněna bez upozornění

 

 

Máte-li zájem o další informace, kontaktujte, prosím:

Vladimír Kostlán, Trade Marketing Manager Digital Imaging, Sony Czech s.r.o.

+420 222 864 152, vladimir.kostlan@eu.sony.com

Slávka Vancáková, Ad&PR Specialist, Sony Czech s.r.o.

+420 222 864 104, slavka.vancakova@eu.sony.com

 

www.sony.cz

 

 

O společnosti Sony

Společnost Sony vyrábí produkty audia, videa, komunikačních a informačních technologií jak pro spotřebitelské, tak profesionální globální trhy. Díky podnikatelským aktivitám v oboru hudby, práce s obrazy, her a online činnostech má společnost Sony jedinečné postavení, aby se stala vedoucí světovou společností na poli širokopásmové osobní zábavy pro 21. století. Společnost Sony zaznamenala v Evropě ve finančním roce, který skončil 31. března 2004, konsolidovaný roční obrat 13,47 miliardy (1765 miliard jenů) podle průměrného tržního směnného kurzu v témže období 131 jenů = 1 EUR. Sony Europe, jehož ředitelství se nachází v Sony Center na náměstí Potsdamer Platz v Berlíně, zaregistrovala konsolidovaný obrat v Evropě v oboru elektroniky 8,71 miliardy ve finančním roce, který skončil 31. března 2004.

 

 Máte-li zájem o další informace o společnosti Sony Europe, navštivte, prosím http://www.sony-europe.com a http://www.sony-europe.com/presscenter 

 

Váš názor Další článek: Odkazy ve SPAMu sloužící k odhlášení mohou být nebezpečné

Témata článku: Video, Sony, Vario, Carl Zeiss, Zeiss, Stativy, CS, Memory Stick, Carla, Black, Black List, Face, Real, Symbol, Stamina, Fine, Family


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky