Minerva a nový školní rok

Minerva a nový školní rok

Minerva aktivně podporuje výuku dnes povinného kurzu Počítačem integrované řízení podniku na katedře manažerského účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze již od školního roku 1998/1999.

Kurz je koncipován v souladu s požadavky Mezinárodních vzdělávacích standardů IES pro profesionální účetní. Navazuje na znalosti z nákladového a manažerského účetnictví. Vymezuje základní aspekty zpracování informační strategie IS/ICT v kontextu se strategií podniku. Zabývá se aplikačními nástroji řízení podniku s využitím progresivních SW produktů koncipovaných na bázi řízení podnikových zdrojů ERP II obsahující i řízení dodavatelských řetězců SCM, řízení zákaznických vztahů CRM, e-commerce a to ve vazbě na tvorbu databází pro počítačovou podporu manažerských rozhodovacích procesů s využitím SW produktů typu Business Intelligence.

Na cvičeních se pracuje s ERP systémem QAD Enterprise Applications. SW licence produktu poskytuje a výuku na cvičeních zabezpečuje firma Minerva Česká republika. Dlouhodobě kurz podporuje po hardwarové stránce společnost Avnet, partner Minervy. Servery Sun Microsystems, které Avnet poskytl, nabízí výkon a flexibilitu pro dané technologické řešení a jsou špičkou ve své oblasti.

Studenti v průběhu semestru mají tedy k dispozici plně funkční kompletní ERP systém a hardwarové zajištění, v němž zpracovávají standardní procesy průmyslového podniku. Každý semestr absolvuje zhruba 100 studentů.

Společnost MINERVA je výhradním poskytovatelem podnikových aplikací firmy QAD v ČR a SR a působí také jako distributor QAD ve východní Evropě

Minerva je organizace úzce orientovaná na zákazníka, která pomáhá výrobním a distribučním společnostem zlepšit jejich celkové řízení podniku s větší efektivností, kontrolou a produktivitou implementací informačních systémů. Minerva je schopna svým zákazníkům nabídnout veškeré služby od instalace softwaru a poradenství až po systémovou integraci a e-business řešení světové třídy. Dlouholeté zkušenosti na trhu plánovaní podnikových zdrojů (ERP) a více než 100 společností užívajících informační systém QAD Enterprise Applications (dříve MFG/PRO) v České republice, na Slovensku, v Rusku, na Ukrajině a v Litvě potvrzují, že spokojenost zákazníka je pro Minervu závazkem. Více informací naleznete na www.minerva-is.eu.

Skupina Avnet Technology Solutions, jako přední distributor podnikových počítačových produktů, softwaru a služeb, spojuje své obchodní partnery s více zákazníky a více řešeními.

Divize SUN společnosti Avnet s.r.o. je autorizovaným a certifikovaným partnerem v úrovni Channel Development Provider předního světového výrobce HW a SW, společnosti Sun Microsystems.V nabídce je kompletní portfolio produktů této společnosti i produktů třetích stran využívajících hardwarovou a softwarovou platformu Sun Microsystems. Nad rámec distributorských služeb nabízí divize SUN pro své partnery přidanou hodnotu v podobě odborných konzultací, školení, analýzy a návrhu HW i SW řešení, znalosti operačních systémů SUN Solaris a Linux a podporu partnerů při implementaci a přizpůsobení software. Více informací naleznete na www.avnet.cz.

Váš názor Další článek: Test antivirů: cítíte se v bezpečí před viry?

Témata článku: Minerva, Podnikový produkt, Rozhodovací proces, Kompletní řešení, Ukrajina

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší