Mimmio: Nová „dětská“ sociální síť

Mimmio: Nová „dětská“ sociální síť

Na český internet vstupuje v těchto dnech nová sociální síť Mimmio, která se zaměřuje na specifickou cílovou skupinu – rodiče s malými dětmi. Služba Mimmio umožňuje rodičům vytvořit jejich dítěti unikátní profil, ve kterém budou na jednom místě a trvale uchovány všechny jeho malé krůčky i velké pokroky, vtipné výroky, výlety či oslavy.

„Chtěli jsme přijít s aplikací, která by umožnila přehledně a hlavně jednoduše zachytit všechny důležité události v životě dítěte,“ říká zakladatel projektu Pavel Bokůvka. Vytvoření příspěvku je podle něj otázkou jen pár okamžiků, na rozdíl od klasických papírových záznamů lze příspěvky snadno upravovat či mazat, ale hlavně sdílet s rodinou a přáteli.

„S ohledem na charakter projektu a povahu uložených dat klademe velký důraz na bezpečnost.Prohlížení profilu je proto povoleno pouze registrovaným uživatelům, které rodiče znají a potvrdí,“ dodává Bokůvka. Výhodou projektu je, že vytvořené záznamy se neztrácejí mezi tematicky jinak zaměřenými příspěvky či odkazy na hry nebo jiné aplikace, jak je běžné v dnešních sociálních sítích. Profil tak v budoucnu poslouží i samotným dětem jako zdroj poznatků a vzpomínek na nejkrásnější období jejich života.

Jak to celé vzniklo?

„Sám jsem otcem dvou malých dětí a v jejich přítomnosti si daleko více než předtím uvědomuji, jak rychle čas běží a že se nedá vrátit zpět. Snažíme se proto s manželkou jejich dětství co možná nejlépe

zachytit a uchovat si jej ve vzpomínkách,“ říká Pavel Bokůvka. Podle něj sice existují tradiční papírové deníky typu Moje první roky, které rodiče velmi často svým dětem založí, obvykle to ale celé skončí u záznamu o narození dítěte či cestě z porodnice.

V době vytváření profilu dítěte ocení službu hlavně rodiče a jejich okolí, v budoucnu to jistě uvítají i samotné děti, které se tak dozví spoustu detailů o svém dětství, třeba i v době, kdy už budou sami rodiči. „Přesně si pamatuji, kdy moje dcera řekla první sprosté slovo,“ uzavírá autor. „Samozřejmě jsem jí to zapsal do jejího profilu a pobavil tím rodinu a přátele, a už teď se těším, jak se tomu jednou znovu zasměji spolu s ní.“

Další článek: Soutěž: Hledejte s námi chyby, vtípky a pěkná místa na Street View

Témata článku: Profil, Dítě, Tradiční uložení, Důležitý poznatek, Důležitá událost, Přítel


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 20

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 40

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11