Microsoft zvyšuje bezpečnost sdílení firemních dat

15. května 2010
Test osmi výkonných grafik

Nové bezpečnostní produkty Microsoftu poskytují lepší ochranu pro Microsoft Office SharePoint Server 2010 a Windows Server

Microsoft představil nové bezpečnostní produkty, které firmám poskytují ještě větší zabezpečení dat v rámci firemní komunikace. Nové produkty Forefront Protection 2010 pro platformu Microsoft Office SharePoint Server 2010 a Active Directory Federation Services 2.0 (AD FS 2.0) pro Windows Server zajišťují bezpečnou podnikovou spolupráci odkudkoliv a v kterémkoliv čase. Firmy tak díky těmto produktům mohou efektivněji komunikovat v rámci svého podniku, s partnery a zákazníky, a to i v případě využívání hostovaných řešení provozovaných prostřednictvím cloud computingu.

Pro moderní podniky je zabezpeční sdíleného obsahu klíčová věc. Ať již je SharePoint 2010 instalován přímo v infrastrukutře zákazníka, nebo formou služeb cloud computingu, jeho obsah je vždy třeba dostatečně zabezpečit proti aktuálním bezpečnostním hrozbám,“ doplňuje Michal Hroch, produktový manažer serverové divize společnosti Microsoft.

Funkce v produktu Forefront Protection 2010 pro SharePoint

Tento bezpečnostní produkt poskytuje antivirovou ochranu a zároveň zabraňuje uživatelům nahrávat nebo stahovat infikované dokumenty, prohlížet nevhodný obsah na internetu či citlivé informace. Pro zjednodušení správy obsahuje Forefront Protection 2010 pro SharePoint vestavěnou konzoli pro správu, předdefinované náhledy při prohledávání škodlivých souborů a virů v reálném čase, statistiky počtu virů a automatické aktualizace podpisu.

Funkce Active Directory Federation Services 2.0 pro Windows Server

Bezplatná služba AD FS 2.0 pro Windows Server usnadňuje společnostem komunikaci a spolupráci uvnitř i vně podniku při zajištění nízkých nákladů na provoz a vysokých požadavků na zabezpečení. Produkt poskytuje všem podnikům rychlou a ekonomickou reakci na měnící se potřeby tím, že umožňuje využití nové koncepce provozu informačních technologií formou cloud computingu nebo service oriented architecture (SOA).

Společně s novými bezpečnostními programy poskytuje Microsoft svým zákazníkům doporučení pro bezpečnou komunikaci firem:

  • Chraňte se: Kromě zavedení antivirového programu na své počítače a servery, ochraňte i platformu SharePoint a její obsah proti škodlivému softwaru.
  • Rozšiřte možnosti identity: Identita je základem dobrého zabezpečení. Použijte technologii pro správu a spojení identit i nad rámec konkrétního systému, a to i v rámci služeb cloud computingu.
  • Připravte se na cloud computing: Zjistěte si, jak bude vaše firma efektivní při provozování systémů a aplikací v cloud computingu. Zvolte si správnou technologii pro federaci systémů v kanceláři se systémy v cloudu.
Další článek: Test osmi výkonných grafik

Témata článku: , , , , , , , ,