Microsoft zveřejnil bližší informace o termínu uvolnění Windows Vista SP1 a Windows XP SP3

5. září 2007
MSI uvádí Radeon HD 2600 Pro AGP
Microsoft zveřejnil bližší informace o termínu uvolnění Windows Vista SP1 a Windows XP SP3

Praha – 30. srpna, 2007. Microsoft dnes oficiálně zveřejnil dlouho očekávané informace o plánovaném termínu uvedení Windows Vista SP1 a Windows XP SP3 na trh. Uvolnění prvního servisního balíčku pro Windows Vista je plánováno na první čtvrtletí roku 2008. Již v nejbližších týdnech však bude beta verze Windows Vista SP1 k dispozici pro neveřejné testování, a to zhruba pro 10 – 15 000 uživatelů z celého světa. To umožní společnosti Microsoft ověřit bezproblémové fungování aktualizace a dosáhnout tak její co nejvyšší kvality.

Operační systém Windows Vista byl uveden na trh v lednu 2007, a od této doby prošel podstatným vývojem. Došlo k vyřešení kompatibility s běžně používanými aplikacemi a grafickými kartami, výrazně narostl počet ovladačů připravených pro tento systém. Všechny důležité aktualizace a opravy systému se k uživatelům navíc dostávají po celou dobu, a to prostřednictvím služby Windows Update. “Service Pack 1 bude obsahovat mnoho již dnes dostupných aktualizací ve formě ucelené instalace,“ uvedl Tomáš Koška, manažer divize Windows Client a Windows Live.

Microsoft dále také oznámil plány pro uvolnění Windows XP SP3. V několika příštích týdnech dojde k uvedení beta verze třetího servisního balíčku, verze připravená pro stažení z webu pak bude k dispozici v první polovině roku 2008. Windows XP SP3 bude zahrnovat všechny předešlé aktualizace vydané pro Windows XP, včetně bezpečnostních aktualizací a oprav.

Váš názor Další článek: MSI uvádí Radeon HD 2600 Pro AGP

Témata článku: Microsoft, Windows, Vydaná aktualizace, Aktualizace ovladače grafické karty, Nejbližší doba, Beta testování, Windows 7 SP1, První uvedení, Uvedená doba

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší