Microsoft zpřístupnil novou verzi aplikace Internet Exporer

Nejoblíbenější internetový prohlížeč, Microsoft Internet Explorer, je ve verzi 7 přístupný uživatelům. Česká verze bude dostupná v lednu.
Microsoft zpřístupnil novou verzi aplikace Internet Exporer

Praha, Česká republika – 19. října, 2006                                  

Microsoft zveřejnil novou verzi nejoblíbenějšího internetového prohlížeče – Windows Internet Explorer 7, ve verzi pro operační systém Windows XP. Anglickou verzi si mohou uživatelé stahovat už nyní, česká bude k dispozici na začátku ledna 2007. „Internet Explorer 7 velmi výrazně zvyšuje bezpečnost a pohodlí při používání internetu. Používá technologie, které uživatele chrání před největšími hrozbami z internetu a umožňuje lépe využívat moderní internetové služby,“ říká Tomáš Koška, manažer divize Windows společnosti Microsoft v České republice. 

Internet Explorer 7 chrání uživatele před škodlivým softwarem a v poslední době stále rostoucí hrozbou – lákáním údajů pro přístup k bankovním účtům prostřednictvím podvodných e-mailů. Instalaci Internet Exploreru 7 proto doporučují například společnosti VeriSign, přední společnost zabývající se bezpečností internetových služeb a zabezpečenými transakcemi nebo Visa International či PayPal. „Internet Explorer 7 je velmi konkurenceschopný prohlížeč, který si velmi rychle bude získavat pozici na trhu. Předchozí verze je nejrozšířenějším internetovým prohlížečem na světě a věříme, že poslední verze tuto štafetu rychle převezme,“ dodává Tomáš Koška. 

Nejnovější verzi Internet Exploreru si mohou uživatelé stahovat přímo ze stránek www.microsoft.com/ie. Všem uživatelům bude také Internet Explorer 7 nabízen jako kritická aktualizace i prostřednictvím služby Automatické aktualizace.. Nyní se tato nabídka zobrazí uživatelům anglických verzí Windows XP, od ledna bude česká verze nabízena i legálním uživatelům českých Windows XP. Správci IT ve firmách si mohou bezplatně ze stránek společnosti Microsoft stáhnout nástroj, který odloží instalaci Internet Exploreru 7 prostřednictvím služby Automatické aktualizace až doby, kdy budou na instalaci tohoto bezpečného internetového prohlížeče připravení. Zveřejněná verze Internet Exploreru 7 běží na Windows XP SP2, Windows XP 64-bit a Windows Server 2003 SP1.

Váš názor Další článek: Opravte si bezpečnostní chybu ve finálním Internet Exploreru 7

Témata článku: Internet, Internet Explorer, Internetový prohlížeč, VeriSign, Internet Explorer 10, Internet Explorer 9


Určitě si přečtěte

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize