Microsoft Windows Media Player 7

Microsoft Windows Media Player 7 přináší digitální média na jedno ťuknutí milionům lidí po celém světě.
Microsoft Windows Media Player 7
Nadšeně přijatý univerzální přehrávač nabízí dnes uživatelům nejsnazší způsob k získání vlastních zkušeností s digitálními médii.

Společnost Microsoft ohlásila, že finální verze Microsoft Windows Media Player 7 je dostupná k volnému stažení z internetových adres http://www.microsoft.com/windowsmedia/

a http://WindowsMedia.com/. Nejnovější verze přidává nejrychleji se rozvíjejícímu a jedinému zcela univerzálnímu přehrávači další funkce. Je do něj integrována nová technologie tvorby audio CD od firmy Adaptec a množství nových „skinů“ a vizualizací, včetně podoby „DigitalDJ“, která automatizuje a upravuje přehrávání digitálního audia a videa podle uživatelských preferencí. Windows Media Player 7 přináší díky své jednoduché obsluze a přizpůsobivosti digitální média milionům běžných uživatelů v celém světě do každodenního života.

„Uvedení Windows Media Player 7 znamená „digitální mezník“ pro průmysl i pro miliony spotřebitelů na celém světě,“ řekl Bill Gates, předseda představenstva a hlavní softwarový architekt společnosti Microsoft. „Windows Media Player 7 je snadno ovladatelný univerzální přehrávač, který zboří zábrany k všeobecnému přijetí digitálních médií.“

S Windows Media Player 7 je práce s digitálními médii snadná

S Windows Media Player 7 ukončil Microsoft uživatelské problémy a potřebu několika různých produktů k využívání nejrozšířenějších digitálních médií. Windows Media Player 7 nabízí spotřebitelům čtyři hlavní oblasti inovací:

Vše v jednom. S Windows Media Player 7 je snazší než kdykoliv dříve najít, zorganizovat a přehrávat zvukové i obrazové digitální nahrávky, ať již průběžně vysílané (streamed) nebo uložené na disku, ze souboru ve vlastním počítači nebo z internetu. Windows Media Player 7 podporuje vypalování cédéček a jediným ťuknutím se dostanete k podrobnému návodu, k vlastní knihovně nahrávek, ke kopírování CD, k různým grafickým provedením přehrávače („skiny“) a vizualizacím (vizuální efekty k přehrávané hudbě), k příjmu internetových rádií a ke spolupráci s přenosnými přístroji.

Nejkvalitnější poslech a obraz. Windows Media Player 7 přehrává formáty Windows Media pro výjimečně kvalitní zvuk i obraz (blížící se kvalitě VHS, DVD a CD) při poloviční velikosti souborů oproti formátu MP3. Uživatel má možnost zvukových korekcí pro panoramatický 3D zvuk a bohaté basy. Windows Media Player 7 rovněž přehrává soubory MP3.

Snadné používání. Funkce Windows Media Player 7 jsou snadno dostupné a ovladatelné. Jedním ťuknutím zkopírujete CD nebo překopírujete nahrávky do přenosného hudebního přehrávače. Windows Media Player 7 podporuje více populárních přenosných přístrojů a záznamových zařízení než kterýkoliv jiný přehrávač.

Více individuality. Windows Media Player 7 se může měnit podle nálady uživatele – má více než 20 interaktivních výměnných grafických podob a atraktivní vizuální efekty doprovázející přehrávanou hudbu.

Nové funkce k zdokonalení zážitků z digitálních médií

Finální verze Windows Media Player 7 má nové vlastnosti rozšiřující možnosti přehrávače a prohlubující roli osobního počítače jako zdroje zábavy. Jednou z těchto vlastností je vestavěná podpora pro vlastní nahrávání CD od Adaptecu. Se záznamovou mechanikou CD-R/CD-RW a Windows Media Player 7 mohou uživatelé jediným ťuknutím snadno převést digitální nahrávky, včetně všech svých souborů MP3 a Windows Media uložených na pevném disku, na standardní hudební CD pro přehrávání v domácích stereo věžích nebo v autě. V této verzi má Windows Media Player 20 nových grafických podob, z kterých si uživatel může zvolit podle svého vkusu.

Nová varianta Digital DJ umožňuje, aby Windows Media Player 7 automaticky tvořil seznamy skladeb (playlisty) ze všech dostupných souborů podle uživatelských preferencí. Uživatel si jednoduše řekne, co chce poslouchat a Media Player vytvoří seznam skladeb, které vyhovují zadaným požadavkům.

Hra o ceny – Windows Media „Now Playing“ – pořiďte si Windows Media Player 7, pořiďte si perfektní nahrávky

Na oslavu uvedení Windows Media Player 7 byla na http://WindowsMedia.com 17. července 2000 o půlnoci redmondského času zahájena velká hra o ceny - Windows Media „Now Playing“, která trvala 7 dní. Návštěvníci měli šanci získat každý den některou z 1000 cen, mezi kterými byly přenosné hudební přehrávače od firem S3 a I-Jam, tunery SonicBox iMBand, roční bezplatný rychlý přístup k MSN: The Microsoft Network, SRS WOW Things od SRS Labs, mechaniky CD-RW od firem Iomega a Philips, DVD přehrávače od Harman Kardon ad. Mezi 28 velkými cenami bylo sedm výletů kamkoliv ve světě a sedm souprav pro „domácí kino“. Kompletní seznam firem, které se účastní této akce, je na konci zprávy.

Kromě hry o ceny nabízejí přední poskytovatelé obsahu nové digitální hudební a obrazové nahrávky, optimalizované pro Windows Media Player. Jsou mezi nimi AtomFilms, Atomic Pop, AlwaysI.com, Capitol Records, EMI Recorded Music, House of Blues, LAUNCH.COM, Laugh.com, Lions Gate Films, MediaTrip, Kick Media’s Movieline, Platinum Studios, Raveworld, Rollingstone, SightSound.com, TVT Records a Virgin. Množství dalšího skvělého materiálu ve formátu Windows Media od více než 1000 dodavatelů je k dispozici na WindowsMedia.com (http://WindowsMedia.com), nejpopulárnějším místě pro audio a video na internetu.

Dostupnost

Windows Media Player 7 je k dispozici ke stažení na http://www.microsoft.com/windowsmedia/ a http://WindowsMedia.com/ a rovněž na Windows Update Web na

http://windowsupdate.microsoft.com/. Jsou k dispozici verze pro operační systémy Microsoft Windows 98 a Windows 2000 a Windows Media Player 7 je součástí Microsoft Windows Millennium Edition. Microsoft dnes uvedl i Windows Media Player for Macintosh 6.3 a Windows Media Player for Solaris 6.3, čímž zpřístupnil špičkovou audio/video technologii Windows Media i uživatelům těchto operačních systémů.

Windows Media Player 7 je okamžitě k dispozici ve francouzštině, španělštině, němčině, japonštině, dvou typech čínštiny a korejštině. Během následujících 60 dní bude k dispozici i v následujících jazycích: hebrejština, arabština, italština, brazilština, švédština, němčina, dánština, norština, finština, portugalština, čeština, polština, ruština, maďarština, řečtina, turečtina, slovinština a slovenština.

Windows Media

Windows Media je přední mediální platforma, poskytující spotřebitelům, dodavatelům obsahu, dodavatelům řešení, vývojářům softwaru a firmám bezkonkurenční audio a video kvalitu. Windows Media nabízí jediné řešení s integrovanou správou autorských práv a nejpružnější a nejspolehlivější streamingovou technologii, testovanou nezávislými laboratořemi. Technologie Windows Media obsahují Windows Media Player pro spotřebitele, Windows Media Services pro servery, Windows Media Tools pro tvorbu obsahu a Windows Media Software Development Kit pro vývojáře softwaru. Windows Media Player 7, dostupný ve 24 jazycích, je nejrychleji se šířící přehrávač médií. Více informací o Windows Media najdete na

http://www.microsoft.com/windowsmedia/.

Váš názor Další článek: Parametry příkazové řádky pro spouštění Wordu

Témata článku: Microsoft, Windows, DVD Player, Player, Atomic, Stažené video, Virgin, Media, Lions, Nové médium, Blues, Harman Kardon, Windows Media Player, Panoramatické video, Přehrávané video, House of Blues, Obrazová vlastnost, Dostupný soubor, Harman, Zvuková technologie, Media Player, Medium, Cd přehrávače, Grafický efekt, Preference


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky