Microsoft uvolnil k testování druhou verzi Windows Intune

Microsoft uvolnil k testování druhou verzi Windows Intune

Společnost Microsoft představila na konferenci Worldwide Partner Conference (WPC) v Los Angeles beta verzi druhé verze cloudové služby Windows Intune. Oproti první verzi, která je v Česku k dispozici od letošního března, přináší možnost distribuce softwaru na dálku nebo nové funkce týkající se vzdálené kontroly, nastavení práv a inventarizace softwaru.

„Do druhé verze Windows Intune jsme zahrnuli řadu změn, po jejichž přidání zákazníci a partneři volali. Jednou z hlavních novinek je možnost instalovat na počítače většinu aplikací od Microsoftu i třetích stran na dálku. Většina instalací a aktualizací se tak obejde bez potřeby mít spravovaný počítač fyzicky u sebe nebo disponovat vlastní serverovou infrastrukturou,“ vysvětluje Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Další novinkou je možnost provádět přímo z administrátorského prostředí s využitím pravého tlačítka myši nové úlohy, například spustit na vybraném vzdáleném počítači úplnou či rychlou bezpečnostní kontrolu, aktualizovat jeho virovou databázi nebo provést restart. Pracovníci IT či partnerské firmy poskytující Windows Intune jako službu mohou rovněž vybraným administrátorům nastavit práva tak, aby mohli vše sledovat bez možnosti přímo provádět úkoly.

Změn v druhé verzi doznala také správa licencí, která nově umožňuje řídit široké spektrum licencí nejen od Microsoftu, ale i třetích stran. Došlo také k rozšíření možností pro vytváření reportů nebo nastavování upozornění a výstrah. Na základě zpětné vazby od zákazníků a partnerů byla rovněž rozšířena funkčnost uživatelského rozhraní.

Podle studie IDC mohou zákazníci díky Windows Intune ušetřit každý rok na jediném počítači až 702 dolarů. Příležitost však představuje rovněž pro partnerské firmy, kterým přináší možnost rozšířit svou nabídku o cloudové a řízené služby a vydělat na každé prodané licenci. Podle Microsoftu je dnes ve světě pro prodej Windows Intune certifikováno přes 10 tisíc partnerů.

Do testování beta verze se mohou zákazníci a partneři registrovat zde.
 

Další článek: Okradený sleduje, jak teď před jeho notebookem onanuje nový majitel

Témata článku: Beta testování, Los Angeles, Druhá novinka, Počítače levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 122

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize