Microsoft uvádí Office 2016

Microsoft dnes začal s celosvětovým uváděním Office 2016. Nový Office představuje poslední verzi aplikací pro Office 365, což je cloudová služba od Microsoftu na bázi předplatného, která pomáhá lidem dokázat víc. Microsoft současně oznámil nové a rozšířené služby Office 365 pro týmovou produktivitu.

Způsob, jak lidé pracují, se dramaticky změnil. To je důvodem, proč Microsoft nadále pokračuje v posouvání úrovně produktivních nástrojů a obchodních procesů pro tento nový svět „mobile-first, cloud-first“. Tyto nejnovější inovace představují další posun v transformaci samostatných Office aplikací k provázanému řešení aplikací a služeb přizpůsobených novému stylu práce a týmové spolupráce,“ říká Satya Nadella CEO Microsoftu.

Více informací o novém Office zveřejnil dnes Satya na oficiálním blogu Microsoftu. Hlubší pohled na Office 2016 pak na Office Blogu přinesl Kirk Koenigsbauer, vice president Office divize.

Office 2016 přináší nové verze desktopových aplikací Office pro platformu Windows, jako je Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Project, Visio a Access. S předplatným pro Office 365 získávají zákazníci přístup k nejaktuálnějším desktopovým aplikacím určeným pro použití napříč všemi jejich zařízeními. To vše v kombinaci s neustále se rozvíjející sadou spotřebitelských a komerčních služeb, jako je například online úložiště OneDrive, Skype pro firmy, Delve, Yammer a další firemní bezpečnostní funkce.

Nový Office přináší ve spojení s Windows 10 nejlepší řešení pro práci, včetně takových aplikací, jako je například nový Sway pro Windows 10, jež umožňuje vytvářet interaktivní příběhy a sdílet je s ostatními. Windows Hello vás přihlásí do Windows a Office 365 během jednoho jediného kroku1. Aplikace Office Mobile pro Windows 10 poskytují produktivitu na cestách, včetně funkce Continuum2, která umožňuje využívat telefon podobným způsobem jako PC.

Stvořen pro týmovou spolupráci

Aplikace Office 2016 zjednodušují spolupráci a překonávají překážky v dosažení týmového úspěchu.

 • Co-authoring3 je nyní součástí desktopových aplikací Word, PowerPoint a OneNote, včetně psaní v reálném čase v aplikaci Word, jež umožňuje ihned vidět změny provedené ostatními.
 • Integrace aplikace Skype, která je přímou součástí desktopových aplikací,  umožňuje psát rychlé zprávy (IM), sdílet obrazovku, začít hovor či video chat přímo z otevřeného dokumentu.
 • Funkce Office 365 Groups je nyní přímou součástí desktopové aplikace Office 2016 a je dostupná na vašem oblíbeném mobilním zařízení prostřednictvím aplikace Outlook Groups.

V blízké době přibydou tato nová řešení v rámci Office 365:

 • Dnes oznámený Office 365 Planner, který pomáhá týmům organizovat jejich práci, včetně možnosti vytvářet nové plány, organizovat a přidělovat úkoly, nastavovat data splnění úkolů a upravovat status pomocí vizuálních grafů (dashboards) a e-mailových upozornění. Planner bude k dispozici v preview verzi postupně pro předplatitele Office 365, a to počínaje následujícím čtvrtletím.
 • Významné nové aktualizace služby OneDrive pro firmy přijdou později v průběhu tohoto měsíce, včetně nového synchronizačního klienta pro operační systémy Windows a Mac. Ten nabídne rozšířenou spolehlivost a variabilní možnosti nastavení synchronizace. Aktualizace rovněž umožní navýšit jak velikost jednotlivých synchronizovaných souborů, tak i jejich počtu na uživatele. Dále přinese nové uživatelské rozhraní v prohlížeči, vylepšené mobilní funkce a nové funkce pro IT správce a vývojáře.
 • GigJam, který byl uveden dříve v tomto roce, je od úterý k dispozici v testovací verzi na vyžádání (private preview) a stane se součástí Office 365 v roce 2016.

Pracuje za vás

Office 2016 obsahuje inteligentní nástroje, které vám pomáhají pracovat rychleji a chytřeji.

 • Outlook 2016 poskytuje ještě více vylepšenou složku Doručená pošta s možností bleskového vyhledávání a automatického filtrování e-mailů s nízkou prioritou. Každý v položce „Komu:“ má přímý přístup k dokumentům uloženým na vašem cloudovém úložišti.
 • Funkce Tell Me umožňuje rychle vyhledat tu správnou funkci či příkaz v Office, a funkce Smart Lookup vyhledá automaticky související výrazy s obsahem ve vašem dokumentu na internetu.
 • Excel 2016 nyní obsahuje integrované publikování do Power BI a nové moderní typy grafů, které umožňují dostat z vašich dat maximum.
 • Seznam naposledy používaných dokumentů umožňuje navázat tam, kde jste naposledy skončili, a to napříč všemi zařízeními, které využíváte. Bez ohledu na to zda pracujete v Office Online, v aplikacích Office Mobilie či v desktopových aplikacích Office 2016.

Nejbezpečnější Office

Aplikace Office 2016, jako součást Office 365, přinášejí zcela nové možnosti pro lepší firemní zabezpečení a ochranu.

 • Zabudovaná funkce Ochrana před únikem firemních informací (Data Loss Prevention) napříč Wordem, PowerPointem, Excelem a Outlookem významně snižuje riziko úniku citlivých dat díky nástroji pro IT správce. Ten jim umožňuje řídit politiku vytváření a sdílení dokumentů, včetně spolupráce nad obsahem.
 • Multifaktorová autentikace zajišťuje bezpečný přístup k obsahu v době, kdy pracujete mimo korporátní síť, ať už jste kdekoliv.
 • Funkce Enterprise Data Protection bude dostupná pro aplikace Office Mobile pro systém Windows 10 později v tomto roce, pro desktopové aplikace pak začátkem příštího roku. Enterprise Data Protection umožní bezpečné sdílení obsahu v rámci korporátní sítě.

Dostupnost a požadavky

Nové aplikace Office 2016 jsou dostupné ve 40 jazycích a vyžadují systém Windows 7 nebo vyšší. Počínaje dneškem mohou předplatitelé Office 365 začít stahovat nové aplikace Office 2016 jako součást jejich předplatného. Automatické aktualizace se začnou postupně uvolňovat předplatitelům z řad spotřebitelů a malých firem v průběhu následujícího měsíce, komerčním zákazníkům pak začátkem příštího roku. Office 2016 je od dnešního dne také k dispozici v podobě nákupu krabicových licencí jak pro PC, tak pro počítače Mac.

Více informací je k dispozici na www.office365.com.

1 Windows Hello vyžaduje speciální hardware, včetně čtečky otisku prstů, speciálního infračerveného senzoru a dalších biometrických senzorů. V určitých konfiguracích může vyžadovat dodatečné kroky pro přihlášení.

2 Dostupné pouze na určitých modelech Windows Phone. Externí monitor musí podporovat HDMI vstup. Vyžaduje příslušenství kompatibilní s funkcí Continuum.

3 Spoluautoři musí využívat Office 2016 nebo Office Online. 

 

Další článek: Office 2016 je venku. Ocení jej především podniky a týmy

Témata článku: Microsoft Office, OneNote, Satya Nadella, Office365, Office, Nový únik, Nová funkce, Příslušenství pro mobilní telefony, Hello, Nová aplikace, Office 2013, Nový předplatitel, Sway, Hella, Nový Outlook, Monitory na pc, Office 2007, Yammer, Office 2010, Smart Phone, Online úložiště, Nová součást, Hell


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky