Microsoft uvádí na český trh novou platformu: SQL Server 2005, Visual Studio 2005 a BizTalk Server 2006

Microsoft představuje rozšířenou nabídku produktů, které osloví velké podniky, vývojářské týmy, programátory, studenty i fanoušky informačních technologií.
Microsoft uvádí na český trh novou platformu: SQL Server 2005, Visual Studio 2005 a BizTalk Server 2006

Microsoft dnes při setkání s českými zákazníky a partnery uvedl na trh novou generaci produktů SQL Server 2005 a Visual Studio 2005 a představil připravovaný BizTalk Server 2006. Tato událost navazuje na globální představení těchto nových systémů, které proběhlo minulý týden v San Franciscu za účasti Steva Ballmera, výkonného ředitele společnosti Microsoft. Steve Ballmer při této příležitosti kladl důraz na vliv, který mají zákazníci a partneři společnosti Microsoft na vývoj jednotlivých produktů. Díky úzké spolupráci mezi Microsoftem a budoucími uživateli umožní nový software a vývojové nástroje lepší komunikaci mezi lidmi, užší propojení obchodních procesů a informací a nabídne prostředky pro rychlejší a kvalitnější rozhodování.

 

„Prostřednictvím úzké spolupráce se svými zákazníky a partnery dnes představujeme novou platformu, která nabízí úzké spojení mezi serverovými systémy a vývojářskými nástroji,” uvedl Steve Ballmer, výkonný ředitel společnosti Microsoft. „Nabízíme lidem možnost lépe porozumět jejich podnikání a větší měrou se podílet na úspěchu jejich společností.”

 

Nové funkce pro podporu rychlého a kvalitního rozhodování

Microsoft SQL Server 2005, Visual Studio 2005 a BizTalk Server 2006 nabízejí vývojářům a IT profesionálům spolehlivou aplikační platformu s integrovanou podporou pro webové služby. Úzké spojení serverového software a vývojářských nástrojů přináší řadu nových možností a funkcí, které vycházejí ze základů položených významnými investicemi do vývoje Windows Server 2003 a platformy Microsoft .NET:

 

-        Visual Studio 2005 a .NET Framework 2.0 umožňují vývojářům budovat výkonná a spolehlivá řešení se zvýšenou úrovní zabezpečení pro podnikové nasazení. Významný přínos představuje Visual Studio Team System, který usnadňuje spolupráci vývojových týmů při vývoji moderních řešení založených na službách.

 

-        Microsoft SQL Server 2005 je databázová platforma určena pro spolehlivou práci s důležitými informacemi a provoz rozsáhlých obchodních aplikací. Rozšířené analytické funkce SQL Server 2005 umožňují uživatelům získat lepší přehled o jejich podnikání.

 

-        BizTalk Server 2006 přináší nové funkce, které umožňují lepší dohled, správu, integraci a efektivnější nasazování důležitých obchodních procesů.

 

Microsoft také oznámil, že svým zákazníkům nabídne zdarma 16 nových integračních adaptérů pro BizTalk Server 2006 ve verzi Enterprise a Standard. Tento krok přináší uživatelům nativní podporu spolupráce s významnými obchodními aplikacemi, jako jsou SAP, PeopleSoft, Siebel, Oracle Database Connector a Oracle Application Suite.

 

Profesionální nástroje pro studenty a začínající vývojáře zdarma

V souladu se snahou nabízet produkty plně odpovídající potřebám jednotlivých typů zákazníků nabízí Microsoft nové produkty v širší škále verzí, které uspokojí podnikové zákazníky, IT odborníky i studenty a zájemce o informační technologie. Steve Ballmer zdůraznil zejména přínos rodiny produktů ve verzi Express, která umožňuje webovým vývojářům, studentům a domácím softwarovým kutilům vyvíjet méně pokročilé aplikace pro web a Windows v profesionálním vývojovém prostředí dostupném zdarma.

 

Pro zjednodušení přístupu k těmto bezplatně nabízeným nástrojům Microsoft vydal také balíček "Express – Udělej si sám", který obsahuje grafické prvky z databanky Corbis, sadu ikon z galerie společnosti Microsoft, výuková videa a další materiály pro začínající vývojáře.

 

Informace o produktech, cenách a dostupnosti

Ceny a informace o licenčních podmínkách pro SQL Server 2005, Visual Studio 2005 a BizTalk Server 2006 najdete na adrese http://msdn.microsoft.com/launch2005. Předplatitelé služeb MSDN a Microsoft TechNet mohou tyto produkty získat okamžitě stažením z odpovídajících stránek těchto služeb.

 

Produkty SQL Server 2005 Express Edition a Visual Studio 2005 Express Edition jsou dostupné zdarma ke stažení. Bližší informace jsou k dispozici na stránkách http://msdn.microsoft.com/vstudio a http://msdn.microsoft.com/sql.

 

Microsoft dále nabízí 150 000 kupónů v celkové hodnotě 15 milionů dolarů, které svým majitelům umožní zdarma absolvovat zkoušku nutnou pro získání titulu Microsoft Certified Professional. Tyto kupóny budou rozděleny mezi účastníky technických akcí spojených s uvedením nových produktů společnosti Microsoft ve více než padesáti zemích včetně České a Slovenské republiky. V České republice se tato akce bude konat 24. listopadu 2005 v Praze a lze se na ni zdarma zaregistrovat na adrese http://www.microsoft.com/cze/events/readytolaunch/default.mspx.

Váš názor | Superpočítače zajímají i Microsoft, speciální verze Windows se již testuje

Témata článku: Roman, Nový předplatitel

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší