Microsoft uvádí na český a slovenský trh platformu Windows Mobile

Operační systém Microsoft Windows Mobile znamená svobodu a flexibilitu
Microsoft uvádí na český a slovenský trh platformu Windows Mobile

Microsoft dnes oznámil oficiální uvedení platformy Windows Mobile na český a slovenský trh. Zároveň oznámil uvedení nového operačního systému Microsoft Windows Mobile 2003 pro Pocket PC. Nová obchodní značka Windows Mobile zastřešuje mobilní zařízení Smartphone, Pocket PC a Pocket PC Phone Edition. Windows Mobile umožní zákazníkům lepší orientaci v řadě softwarových produktů pro mobilní zařízení.

Více informací naleznete na http://www.microsoft.com/cze/WindowsMobile/. Na této stránce je k dispozici i odkaz na Windows Mobile komunity, které zákazníkům pomáhají navázat komunikaci s ostatními uživateli mobilních zařízení.

 

Platformu Microsoft Windows Mobile si pro své produkty zvolila například společnost Motorola, která představila Smartphone MPx200. Microsoft Windows Mobile v současnosti využívá také komunikátor od společnosti T-Mobile – MDA II. Dle studie firmy IDC je platforma Windows Mobile společnosti Microsoft nejpoužívanější platformou v oblasti kapesních počítačů v České republice.

 

„Naši zákazníci oceňují použití operačního systému Microsoft Windows v mobilních zařízeních jak ve smyslu známé vysoce hodnocené značky, tak ve smyslu operačního systému,“ řekl Vojtěch Foukal, Business Development Manager, Microsoft ČR a SR. „Uživatelé vnímají operační systém Microsoft Windows jako osvědčenou platformu. Díky tomu se Microsoft Windows Mobile stává značkou, která výrobcům a mobilním operátorům umožní odlišit jejich mobilní zařízení využívající tento operační systém od ostatních zařízení na trhu.“

 

Produkty s označením Microsoft Windows Mobile přinesou zákazníkům i výrobcům mobilních zařízení následující výhody:

·         Důvěrně známé prostředí. Zákazníci si spojí prostředí Microsoft Windows Mobile s důvěrně známým prostředím operačního systému Windows.

·         Vše v jednom. Microsoft vyvinul Windows Mobile tak, aby uživatelům pomohl maximálně zjednodušit život a práci s jednotlivými zařízeními, navrženými přesně podle přání a individuálních potřeb zákazníků.

·         Být stále v kontaktu. Díky Microsoft Windows Mobile mohou zákazníci stále komunikovat s výkonnými a osvědčenými aplikacemi.

·         Osobní produktivita. Využitím Microsoft Outlook, Internet Explorer, Windows Media Player a dalších aplikací uzpůsobených pro kapesní počítače uživatelé mohou zvýšit svoji produktivitu.

·         Synchronizace na cestách. Microsoft Windows Mobile umožní aktualizaci důležitých dat jak při práci v kanceláři, tak na cestách.

Ve chvíli, kdy se hranice mezi mobilními zařízeními stírají, nabízí Microsoft Windows Mobile větší flexibilitu a podporuje další vývoj v oblasti hardware a software. Microsoft bude nadále používat termíny Pocket PC, Pocket PC Phone Edition a Smartphone pro označení jednotlivých typů zařízení a značku Microsoft Windows Mobile pro označení operačního systému, který tato zařízení používají. Například z „Pocket PC software“ se stává „Microsoft Windows Mobile software pro Pocket PC“ a ze „Smartphone software“ je „Microsoft Windows Mobile software pro Smartphone“. Software pro mobilní zařízení  se tak jednoduše stává operačním systémem Microsoft Windows Mobile.

 

 

O Smartphonu Motorola MPx200

Díky vysokému výkonu mobilních telefonů Motorola a síle operačního systému Microsoft Windows Mobile, poskytuje nová Motorola skvělou platformu pro komunikaci, robustní multimédia, webový prohlížeč a hry. Nová Motorola MPx200 dovoluje zákazníkům řídit jejich osobní informace a synchronizovat jejich email, kalendář a kontakty s aplikací Microsoft Outlook buď spojením s PC, nebo prostřednictvím bezdrátové synchronizace s Microsoft Exchange Serverem.

S paměťovou kartou rozšířitelnou až na jeden gigabyte, nabízí Motorola MPx200 řadu možností. Zákazníci mohou pomocí aplikace Pocket Internet Explorer brouzdat na Internetu, stahovat a poslouchat digitální hudbu a díky aplikaci Microsoft Windows Media Player sledovat videoklipy. Aplikace a software mohou na jejich mobilní telefon instalovat buď bezdrátově, nebo z PC přes USB port.

 

O zařízení T-Mobile MDA II

Dokonalý design, nejnovější technologie. MDA II přináší možnost využívat výhody mobilní hlasové a datové komunikace prostřednictvím jediného přístroje. Umožňuje tak uživatelům vykonávat veškeré standardní operace jako na kancelářském PC. Obsahuje jak kancelářské nástroje (např. Word, Excel), tak i nástroje pro on-line komunikaci po Internetu (webový prohlížeč, e-mailový klient) a také nástroje pro zábavu (hry, nahrávání videa apod.) – vše samozřejmě v českém jazyce, s možností přepnout do angličtiny. Další aplikace je možné jednoduše doinstalovat. Kromě osvědčených funkcí T-Mobile MDA (uvedeného na trh před rokem) nabízí T-Mobile MDA II řadu dalších funkcí, splňujících vysoké nároky na mobilní kancelář.

 

O společnosti Motorola

Motorola, Inc. (NYSE: MOT) je předním světovým poskytovatelem integrovaných komunikačních řešení a zabudovaných elektronických řešení. Tržby společnosti v roce 2002 dosáhly 26,7 miliard dolarů. Pro více informací o společnosti Motorola navštivte internetové stránky na www.motorola.com nebo www.motorola.cz.

 

O společnosti T-Mobile

T-Mobile Czech Republic a.s. je prvním a jediným domácím operátorem v České republice, který je členem globální telekomunikační skupiny. V průzkumu Reader`s Digest European Trusted Brands 2002 T-Mobile zvítězil v kategorii Nejdůvěryhodnější mobilní operátor v ČR. Více informací o společnosti a službách na www.t-mobile.cz.

 

T-Mobile International, jedna ze čtyř strategických divizí koncernu Deutsche Telekom AG, patří k předním mezinárodním poskytovatelům služeb mobilní komunikace. Dceřiné a přidružené společnosti Deutsche Telekom poskytují služby více než 86 miliónům uživatelů mobilních telefonů na celém světě. T-Mobile je prvním transatlantickým mobilním operátorem, který využívá digitální bezdrátovou technologii standardu GSM. V říjnu 2002 získala skupina T-Mobile prestižní ocenění World Communication Awards 2002 v kategorii Nejlepší mobilní operátor pro Evropu, Střední východ a Afriku. Více na www.t-mobile.net.

 

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

 

Jiří Grund

Tiskový mluvčí

Microsoft Czech & Slovak

Email: i-jirigr@microsoft.com

Tel.: +420 261 197 111

GSM: +420 602 206 744

 

Jana Kulísková

Agentura CoLin

Email: jana.kuliskova@colin.cz

Tel.: +420 283 890 139

GSM: +420 603 463 906

 

Informace o společnosti Microsoft Česká republika naleznete na http://www.microsoft.com/cze

 

Posláním společnosti Microsoft je umožnit všem lidem a společnostem po celém světě plně využít jejich potenciál. Prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny místnímu trhu, usilujeme o usnadnění života všude tam, kde lidé pracují, učí se nebo si hrají. Microsoft přispívá také ke zkvalitnění vzdělávání, zvýšení produktivity práce, podporuje rozvoj dovedností v oblasti informačních technologií a počítačové gramotnosti, což umožňuje zvýšit konkurenceschopnost našich firem a usnadnit integraci našeho státu do struktur EU.

Váš názor Další článek: Invex: Microsoft má největší stánek v celé historii

Témata článku: Microsoft, Windows, Mobile, Pocket, T-Mobil, Microsoft Windows, Mobilní zařízení, Windows Mobile, Mobilní Windows, ASCII, Mobil


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu