Microsoft spouští vzdělávací projekt „Build the Game“

Praha – 10. května, 2007. Společnost Microsoft oficiálně spustila vzdělávací projekt nazvaný „Build the Game“, který se bude zaměřovat na všechny příznivce počítačových her, kteří jsou kreativní a rádi tvoří vlastní hry. Jedná se o jedinečnou akci, při které účastníci získají celou řadu nových zkušeností a vědomostí.
Microsoft spouští vzdělávací projekt „Build the Game“

Celý projekt bude završen soutěží, v jejímž rámci si účastníci mohou vyzkoušet, co se naučili a své schopnosti tak porovnat s ostatními soutěžícími. Autoři nejlepších her budou při slavnostním vyhlášení, které se uskuteční v listopadu 2007, oceněni zajímavými cenami.

V průběhu vzdělávacích seminářů projektu „Build the Game“ bude mít každý z účastníků možnost seznámit se s tvorbou her pomocí technologie XNA Studio Express, která umožnuje vytvářet hry nejen pro Windows, ale i pro Xbox 360. Naopak pro ty, kteří raději vytvářejí hry pro web, jsou připraveny semináře informující o nové technologii Silverlight, která umožňuje vytvářet multimediální aplikace pro prostředí různých webových prohlížečů.

„Od této akce očekávám, že zábavnou formou osloví ty, které baví vytvářet něco nového, a zároveň se rádi učí využívat nové technologie,“ řekl Petr Karásek, ředitel vývojářské divize, Microsoft Česká republika. Jsem přesvědčen, že ze soutěže vzejde celá řada kreativních a zajímavých projektů.“

Projekt „Build the Game“ je připraven ve spolupráci s pořadem Game Page České televize, serverem CeskeHry.cz, neziskovou organizací SPAFI a společností Illusion Softworks.

Vypsané soutěžní kategorie projektu „Build the Game“:

  • Hlavní kategorie – volná hra napsaná pomocí technologie XNA Studio Express tak, aby byla připravená pro konzolové ovládání.
  • Vedlejší kategorie – volná hra vytvořená pro technologii Silverlight.
  • Vedlejší kategorie – nejlepší grafika v přihlášených hrách.  

 

Váš názor Další článek: Na internetu se v dubnu nejvíce šířila hrozba využívající bezpečnostní chybu Windows

Témata článku: Microsoft, Připravená technologie, Illusion, Televize akce, Volná tvorba, Nový Xbox, Nejlepší televize, Build, Silverlight, Game

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší