Microsoft školám

23. listopadu 1999
Computer 22/99
Aktuální nabídka společnost Microsoft Česká republika představuje pomoc českým školám.
Microsoft školám
Česká pobočka společnosti Microsoft nabízí školám mimořádnou možnost pořídit si technologie špičkové kvality za přijatelné ceny. V období od 10. listopadu 1999 do 30. června 2000 je výrazně snížena cena BackOffice Small Business Server 4.5 pro školy. V tomto období mohou zakoupit s velkou slevou 5ti uživatelskou serverovou verzi a přídavné 20ti klientské balíky, čímž jim bude umožněno pracovat na technologii špičkové kvality a vzdělávat se za výrazně nižší ceny, než je na trhu obvyklé.

Microsoft BackOffice Small Business Server 4.5 je komplexní síťové řešení, které školám umožní připojení firmy k internetu, sdílení souborů, zařízení, faxování, elektronickou poštu, nástroje pro spolupráci (sdílení kalendářů, úkolů, dokumentů atd.). Jde o sestavu, která snižuje náklady na provozování a správu serverů a poskytuje přizpůsobivou základnu pro vybudování digitálního nervového systému.

Small Business Server 4.5 obsahuje rovněž nový Exchange Connector pro poštovní schránky POP3, který uživatelům umožňuje přenášet elektronickou poštu z poštovních schránek POP3 jejich poskytovatele připojení k internetu do vlastního Microsoft Exchange. Školám to poskytuje všechny výhody Exchange serveru v oblasti komunikace a spolupráci ve skupinách při užití vytáčeného (dial-up) nebo i pevného připojení k internetu.

Součástí sady aplikací Microsoft BackOffice Small Business Server 4.5 jsou:

  • Microsoft Windows NT Server 4.0 včetně Internet Information Serveru 4.0

  • Microsoft Exchange Server 5.5 a Microsoft Outlook 2000

  • Microsoft SQL Server 7.0, s kapacitou 10 GB pro každou databázi a s neomezeným počtem databází

  • Microsoft Proxy Server 2.0

  • Microsoft Fax Service

  • Microsoft Modem Sharing Service

  • Microsoft FrontPage 98

  • Microsoft Internet Explorer 5.0

  • Internet Connection Wizard

  • Jednotná správcovská konzola se zjednodušenými administračními nástroji.
Cílem společnosti Microsoft ČR je umožnit školám nasazení špičkového produktu určeného k vytvoření síťové infrastruktury, připojení k internetu, zřízení vlastního webového serveru nebo třeba i provoz aplikace využívající moderní databázový server, a to vše za skutečně výhodné ceny.

Další informace o slevách v rámci probíhající akce najdete na adrese: http://www.microsoft.com/cze/promo.

Posláním společnosti Microsoft v ČR je přinášet pozitivní změny do každodenního života našich lidí. Kdekoliv lidé pracují, učí se nebo si hrají, usilujeme o usnadnění jejich života prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny našemu trhu. Microsoft je připraven přispět ke zkvalitnění vzdělání, zvýšení produktivity práce, pozvednutí konkurenceschopnosti našich firem a umožnění integrace našeho státu do NATO a EU podporou rozvoje dovedností v oblasti informačních technologií a počítačové gramotnosti v naší zemi.

Váš názor Další článek: Computer 22/99

Témata článku: Microsoft, Internet, Poštovní schránka, Síťový nástroj, Wizard, Mimořádná spolupráce, Business cena


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu