Microsoft, s. r. o., a DELTAX Systems, a. s., představují systém podatelny.cz

26. února 2002
Matrox G800?
Projekt podatelny.cz je konkrétním krokem k naplnění vize eGovernment. Hlavním cílem projektu je umožnit občanům a podnikatelům podávat úřadům všech úrovní státní správy i samosprávy libovolná podání prostřednictvím internetu.
Microsoft, s. r. o., a DELTAX Systems, a. s., představují systém podatelny.cz

Praha - Společnosti Microsoft, s. r. o., a DELTAX Systems, a. s., uvádějí speciální promo nabídku elektronického systému podatelny.cz platnou do konce března. Cílem akce je zpřístupnit moderní řešení podatelen co nejširšímu okruhu úřadů.

 

Co systém podatelny.cz úřadům nabízí?

Nabídka obsahuje dvě elektronické aplikace - Artemis a Apollon. Artemis představuje www bránu, jejímž prostřednictvím kdokoliv podává svou žádost. Vytváří přehledy o přijatých žádostech, monitoruje etapy jejich vyřizování a zároveň slouží jako komunikační prostředek mezi občanem a úřadem. Pomocí této aplikace navíc úřady, které nemají vlastní www stránky, mohou publikovat libovolné informace.

Apollon je určen pouze pro vnitrní potřeby úřadu. Obsahuje funkce pro vyřizování žádostí s možným napojením na spisovou službu a další elektronické informační zdroje.

V neposlední řade podatelny.cz umožňují integraci elektronického podpisu včetně příslušného ověření ze strany úřadu.

 

Popis funkce systému

Systém podatelny.cz běží pod operačním systémem Microsoft Windows 2000 Server, který díky výborné programovatelnosti, širokému výběru nástrojů a doplňků patří mezi nejlepší dnešní www platformu, a databází Microsoft SQL 2000 Server, umožňující škálovatelnost řešení pro elektronické obchodování a zpracování dat.

Podání žádosti je pro občana jednoduché. Automatický průvodce nejprve zadavateli umožní vybrat si typ podání, jež úřad nabízí. Při následném kroku je občan dotázán, je-li již v systému registrován. Pokud ne, průvodce ho navede na stránky s registračním formulářem. Zaregistrovanou osobu systém vyzve k zadání jména a hesla a následně mu zobrazí elektronický formulář k vyplnění. Informace o vyřizování podání jsou replikována v pravidelných intervalech.

Systém slouží i jako komunikační kanál. Potřebuje-li například úředník dodatečné nezbytné informace, může si je po občanovi vyžádat. Další zajímavá funkce umožňuje úřadu publikovat informace na elektronické úřední desky. Ze systému Artemis lze také jednoduše odesílat zpracované dokumenty do systému Apollon.

Aplikace Apollon simuluje funkci klasické podatelny. Obsahuje slučující funkce postoupení podání odpovědné osobě, kontrolu zpracovávání žádosti, způsoby vyřízení (vyřízeno, pozastaveno, zamítnuto atd.), přidělování jednacího čísla či zaznamenávání historie všech činností, které byly s konkrétním podáním učiněny.

 

Další výhody projektu podatelny.cz

Úspěšně otestované moderní řešení projektu zvítězilo v konkurenci 30 projektů, které se utkaly v soutěži „Be First On Tuesday“ na loňském veletrhu Invex. Jde o uživatelsky i technicky nenáročnou www technologii, s jejíž pomocí lze efektivně vyřešit problematiku zákona o povinnosti poskytovat informace pro státní orgány a orgány územní samosprávy. Konkrétní informaci lze:

·      znovu vyhledat,

·      vytisknout či uložit na jiném nosiči dat,

·      vystavit na úřední desce,

·      získat na dálku.

 

Realizace systému

Systém mohou orgány státní správy získat jednak pronájmem z internetu – pak vše probíhá na základě informací o organizační struktuře úřadu a seznamu uživatelů - a jednak instalací systému přímo do počítačového systému příslušného úřadu. Zprovoznění je v obou případech otázkou několika hodin.

 

Pomoc a spolupráce společnosti Microsoft se státní správou

Společnost Microsoft věnuje aktivitám na poli veřejné správy velkou pozornost, protože věří, že integrace různých služeb a informačních zdrojů je v zájmu obyvatelstva i místního průmyslu a navíc posiluje demokracii a spojuje různé vrstvy obyvatelstva. Právě proto Microsoft připravil velmi zajímavou nabídku, která je určena obecním, městským a okresním úřadům v České republice.

Zástupci Svazu měst a obcí České republiky a společnosti Microsoft dosud podepsali přes deset Prováděcích dohod Select pro orgány samosprávy. A další bude podepsána letos. Díky těmto dohodám získaly všechny orgány samosprávy (magistráty, městské úřady, obecní, místní a obvodní úřady) a instituce k nim náležející (technické služby, městská policie, bytové a dopravní podniky atd.) možnost pořídit produkty společnosti Microsoft za velmi výhodných podmínek.

 

Podrobné cenové nabídky platné na objednávky podané do konce března najdete na adrese www.podatelny.cz/cenik.html. 

 

Systém lze vyzkoušet na adrese http://demo.podatelny.cz, kde je zpřístupněna jak část určená občanům (aplikace Artemis), tak i část určená úřadům (aplikace Apollon). Pro přístup do části Apollon použijte přístupové jméno DEMO a heslo HESLO.

Vlastní systém je úspěšně používán na místním úřadu Praha 15 (www.podatelny.cz), kde je možné získat reference přímo z praxe.

 

 

Společnost DELTAX Systems, a. s., byla založena v roce 1992 se zaměřením na oblast vývoje speciálního aplikačního programového vybavení a dodávek řešení technologické infrastruktury informačních systémů. Na základe dynamického rozvoje společnosti a vyhodnocení trendu vývoje v oblasti informačních technologií, došlo k rozšíření oboru podnikání do oblastí konzultačních služeb, dodávek celkových řešení informačních systému
a služeb systémové integrace a realizace internetových řešení. Tyto oblasti dnes představují hlavní náplň její činnosti a strategické zaměření. S nástupem nových internetových technologií se společnost rozhodla zúročit získané know-how a maximálně využít největších výhod internetových technologií – snadnou dostupnost pro každého a jednotné prostředí pro použití i správu. Jako důsledek této politiky vznikla řada produktů, z nichž některé obdržely i zajímavá ocenění, např. iProcurement, Aukce, eDeskHelp, Docházka a samozřejmě Podatelny.

 

Posláním společnosti Microsoft v ČR je přinášet pozitivní změny do každodenního života našich lidí. Kdekoliv lidé pracují, učí se nebo si hrají, usilujeme o usnadnění jejich života prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny našemu trhu. Microsoft je připraven přispět ke zkvalitnění vzdělání, zvýšení produktivity práce, pozvednutí konkurenceschopnosti našich firem a umožnění integrace našeho státu do NATO a EU podporou rozvoje dovedností v oblasti informačních technologií
a počítačové gramotnosti v naší zemi.

 

Informace o společnosti Microsoft® naleznete na http://www.microsoft.com/cze

 
Microsoft                                                   DELTAX Systems

Kontakt: Jan Toman                                    Kontakt: Roman Stejskal

Telefon: +420 (2) 611 97 111                      Telefon: +420 (2) 61 00 14 20

Email: creo@creo.cz                                   Email: roman.stejskal@deltax.cz

 

Váš názor Další článek: Matrox G800?

Témata článku: Microsoft, Úřad, Klasická aukce, Městský okruh, Artemis, Dopravní úřad, Odpovědný člověk


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 55

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF