Microsoft rozšířil řadu Forefront o ochranu klientských stanic

Praha – 3. května, 2007. Společnost Microsoft dnes uvedla na trh další část komplexní řady bezpečnostích produktů Forefront Security. Microsoft Forefront Client je produkt určený pro ochranu koncových stanic a serverového OS před škodlivým kódem. Portfolio Forefront tak nyní představuje ucelenou integrovanou sadu produktů zabezpečení, které nabízejí ochranu jak na straně klienta, serveru, tak i hraniční sítě. Bylo tak završeno několikaměsíční úsilí vývoje bezpečnostního produktového portfolia pro celkovou ochranu proti škodlivému softwaru v rámci podnikového prostředí.
Microsoft rozšířil řadu Forefront o ochranu klientských stanic

„Naši zákazníci mají nyní možnost ochránit svou komplexní IT infrastrukturu produkty, které nejen, že jsou na špici z hlediska technologického, ale především díky své integrovanosti výrazně snižují náklady na správu,“ říká Dalibor Lukeš, manažer serverové divize, Microsoft Česká republika.
„Jediné prostředí pro správu celého systému, jeden dodavatel celé infrastruktury a jednoduchý licenční model nám tak oproti jiným bezpečnostním řešením poskytují skutečnou konkureční výhodu,“ dodává Dalibor Lukeš.

Produkty řady Forefront nabízejí celou řadu uživatelských výhod. Víceúrovňová integrace zajišťuje provázanost a spolupráci produktů řady Forefront jak vzájemně mezi sebou, tak i s IT infrastrukturou a aplikacemi, které firma již využívá. Bezpečnost celého systému je dále zvýšena  začleněním a vzájemnou integrací různých antivirových strojů v rámci jednoho řešení. Díky těmto vlastnostem Forefrontu mohou zákazníci dosáhnout nejen vyšší a komplexnější kontroly zabezpečení celé firemní sítě, ale zejména i vyšší efektivity.

Řada produktů Forefront Security je zároveň navržena tak, aby zjednodušila nasazení jednotlivých řešení, jejich konfiguraci a následně i centralizaci správy. Integrované konzoly správy řešení Forefront nabízejí uživatelsky známá a přívětivá rozhraní společnosti Microsoft. Jejich snadné používání tak ve výsledku ušetří čas na zaškolení uživatelů a náklady s tím spojené.

Řada Microsoft Forefront v současnosti zahrnuje tyto produkty:

  • Forefront Client Security – pomáhá chránit klientské a serverové operační systémy společnosti Microsoft. Zajišťuje tak detekci a odsranění virů, spywaru a dalších nově vznikajících hrozeb. 
  • Forefront Security for Exchange Server – slouží ke komplexní ochraně prostředí Microsoft Exchange Serveru proti virům, červům, spamu a dalšímu škodlivému kódu a obsahu.
  • Forefront Security for SharePoint – je určen pro ochranu obsahu portálů a dokumentových úložišť postavených na Microsoft SharePoint Serveru proti virům, červům a dalšímu škodlivému kódu a obsahu. 
  • ISA Server 2006 – aplikační a proxy firewall sloužící k ochraně vnitřní sítě a připojení k internetu, ale díky aplikačním filtrům určený také pro vzdálený přístup k vybraným vnitřním službám. Vhodný také pro pobočkové řešení.
  • Intelligent Application Gateway 2007 – řešení pro vzdálené připojení uživatelů do vnitřní sítě prostřednictvím webového SSL zabezpečeného přístupu s možností detailního řízení přístupových práv na úrovni uživatelů, aplikací, lokalit a zařízení, ze kterých se uživatel připojuje.

 

Váš názor Další článek: Microsoft uvádí novou řadu produktů System Center

Témata článku: Microsoft, Vybraná lokalita, Celá infrastruktura, Microsoft Security, Vhodný stroj, Sharepoint, Celá řada, Celé řešení


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF