Microsoft představuje Průvodce ověřením pravosti sady Office

1. září 2005
Linspire zdarma pro všechny
Microsoft uvádí pilotní program Průvodce ověřením pravosti sady Office s cílem pomoci uživatelům rozpoznat legální software od nelegálního a poskytnout jim co nejvíce informací o originálních Office. Ověřením pravosti získají zákazníci jistotu, že jejich software pochází z legálního zdroje, a mají tedy nárok na veškerou podporu ze strany Microsoftu. Také si mohou být jisti, že si společně s nelegální kopií Office nenainstalovali do počítače viry či jiné škodlivé programy.
Microsoft představuje Průvodce ověřením pravosti sady Office

Ověření pravosti je určené pro sady Microsoft Office XP a Office 2003 a je zcela dobrovolné. V současné době je Průvodce ověřením pravosti dostupný v české, anglické, španělské, ruské a brazilsko-portugalské jazykové mutaci. Uživatelé ze všech ostatních zemí však budou mít přístup k anglické verzi Průvodce. Microsoft zvažuje rozšíření pilotního programu v příštím roce na základě ohlasu a názorů zákazníků a partnerů.

 

„Ověření pravosti aplikací Microsoft Office je dobrovolné a zcela na rozhodnutí zákazníka. Uživatelé budou i nadále moci stahovat doplňky a opravy a používat Microsoft Office bez ohledu na výsledky ověření,“ uvedl Petr Bobek, produktový a marketingový manažer skupiny Information Worker společnosti Microsoft. „Průvodce ověřením pravosti sady Office spouštíme na základě dobré zkušenosti s programem Výhody legálních Windows, který jsme uvedli na podzim loňského roku. Zákazníci si nyní mohou opět ověřit, zda je jejich software legální, a pochází tedy od důvěryhodného partnera,“ dodal Petr Bobek.

 

Průvodce ověřením pravosti sady Office je dostupný na internetových stránkách http://www.microsoft.com/resources/howtotell/cs/office/default.mspx. Uživatelé, kteří se rozhodnou ověřit svůj software, budou nejprve požádáni o instalaci prvku ActiveX. Ten prozkoumá jejich aplikace Office, porovná produktový kód (Product Key) s možnými případy nelegálního software a zobrazí výsledek ověření v podobě webové stránky. Uživatel po provedení ověření získá jeden ze tří možných výsledků:

-          Úspěšné ověření
Nebyly zjištěny žádné známky toho, že by na počítači byla nainstalována nelegální kopie sady Office.

-          Neúspěšné ověření
Byly zjištěny průkazné známky toho, že na počítači je nainstalována nelegální kopie sady Office.

-          Nejednoznačné ověření
Byly zjištěny určité známky toho, že kopie sady Office, která je nainstalována na počítači, by mohla být nelegální.

Uživatelé, kteří se rozhodnou nepoužít Průvodce ověřením pravosti, nemohou na svůj počítač nainstalovat potřebný prvek ActiveX či vyžadují podrobnější údaje, si mohou porovnat svůj certifikát pravosti a instalační CD se vzory pro legální software na interaktivních internetových stránkách Porovnání prvků zabraňujících padělání disku CD sady Office a Porovnání prvků certifikátu pravosti, přístupných z hlavní stránky http://www.microsoft.com/resources/howtotell/cs/office/default.mspx.

Diskuze (1) | Linspire zdarma pro všechny

Témata článku: Microsoft, Neúspěšný počítač, Worker

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší