Microsoft představuje novou ochranu uživatelů před padělky a pirátstvím

Windows Vista a Windows Server Longhorn přinesou nové technologie pro omezení softwarového pirátství a nelegálních úprav software
Microsoft představuje novou ochranu uživatelů před padělky a pirátstvím

Praha, Česká republika – 9. října, 2006                                      

Microsoft představil novou sadu technologií a služeb Software Protection Platform, která bude od uvedení operačních systémů Windows Vista, Windows Server pod kódovým označením Longhorn poskytovat uživatelům i prodejcům vyšší úroveň ochrany před nelegálními kopiemi software společnosti Microsoft. Microsoft tak rozšiřuje své aktivity Výhody legálních Windows směřované k propagaci užívání legálního software a ochraně duševního vlastnictví. Systém Software Protection Platform plánuje Microsoft využít i u svých dalších produktů.

„Microsoft se již několik let ujišťuje své zákazníky, že se jim investice do legálního software vyplatí,“ uvedl Tomáš Koška, manažer divize Windows Client společnosti Microsoft. „Software Protection Platform (SPP) nám umožní efektivněji odhalovat nelegální kopie a zajistit, že pouze platící zákazníci mohou využívat všech vlastností a výhod legálních Windows. Piráti a obchodníci s nelegálním software budou naopak díky SPP čelit větším překážkám a nebezpečí odhalení.“

Ve Windows Vista se začlenění Software Protection Platform projeví mimo jiné zpřístupněním uživatelského rozhraní Aero, anti-spyware aplikace Windows Defender a funkce Windows ReadyBoost (využití paměťových karet a USB klíčenek pro zvýšení výkonu Windows) pouze uživatelům s ověřením pravosti operačního systému. Windows Vista, u kterých neproběhne ověření pravosti, budou neustále zobrazovat text informující uživatele, že jeho instalace Windows není legální. Stejně jako u Windows XP však Microsoft umožní i uživatelům neoriginálního software přístup ke kritickým bezpečnostním opravám tak, aby zabránil šíření elektronických hrozeb, které mohou negativně ovlivnit práci uživatelům legálních Windows.

Narozdíl od současného systému ověřování Windows XP může být uživatel vyzván k opětovnému ověření pravosti systému v případě, že daný licenční klíč byl zablokován. Produktový klíč může být zneplatněn v případě, že došlo k jeho zneužití, zcizení, či nelegálnímu šíření. Tato změna se týká zejména produktových klíčů pro velké zákazníky, jejichž využití nebylo doposud možné nijak kontrolovat. Proto tento typ produktových klíčů hovoří skutečnost, že 46 % nelegálně užívaných Windows pochází právě z licencí pro velké zákazníky. Podniky dostanou k dispozici pokročilé nástroje pro správu produktových klíčů a aktivaci Windows Vista.

Aktivace Windows Vista pro domácí uživatele bude nadále jednoduchá. Nejrychlejším způsobem zůstává i nadále aktivace produktu přes internet, která proběhne automaticky během několika sekund, k dispozici jsou i další metody pro uživatele bez internetového připojení. Zvýšení pohodlí pro domácí uživatele, kteří často obměňují vybavení svého osobního počítače, přinesou méně časté žádosti o reaktivaci v případě výměny většího množství komponent.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem
v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Váš názor Další článek: Beta verze Windows Live OneCare 1.5 již podporuje Vistu

Témata článku: Microsoft, Windows, Velké pohodlí, Windows Defender

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší