Microsoft představil Windows Server 2012

Microsoft uvedl na trh novou generaci serverových řešení, Windows Server 2012, a učinil tak významný krok v oblasti cloudových operačních systémů. Windows Server 2012 připravený na budování cloudu odráží bohaté zkušenosti Microsoftu s řízením globálních datových center se stovkami tisíců serverů provozujících více než 200 cloudových služeb.

“S Windows Serverem 2012 startujeme novou éru cloudových operačních systémů, v rámci které umožníme našim zákazníkům využívat datová centra bez jakýchkoliv omezení,” říká Dalibor Kačmář, manažer serverové divize společnosti Microsoft.

Infrastrukturní novinka od Microsoftu výrazně posouvá definici operačních systémů a přichází s řadou inovací v podobě doposud oddělených služeb jako pokrokových datových uložišť, inovovaných síťových technologií, virtualizace a možností automatizace.

Stovky nových funkcí slibují výrazný skok v rychlosti, rozsahu a výkonu data center a aplikací. Díky dosavadním zkušenostem a znalostem z oblasti systémového managementu, vývoje aplikací, databází a virtualizace budou moci zákazníci konečně naplno využít možností cloud computingu. Ve spojení s Windows Azure a System Center pak budou mít možnost řídit a provozovat aplikace a služby skrz privátní, hostovaný a veřejný cloud.

„V nových technologiích Windows Serveru 2012 vidíme jednoznačně přínos pro naše prostředí, a proto jsme se rozhodli opustit konkurenční technologie a nasadit virtualizaci s Hyper-V a komplexní správou nástroji z rodiny System Center. Očekáváme, že tato změna nám přinese zvýšení efektivity a možnost rychle reagovat na stávající a budoucí požadavky kladené na IT,“ říká Jan Svatoš, ředitel IT společnosti AVE CZ odpadové hospodářství.

Microsoft

"Přechod na Windows Server 2012, na kterém provozujeme CRM systém pro dealery koncernu Volkswagen, nám přináší výraznou úsporu místa na disku, a to díky novému souborovému systému a efektivnější nástrojům pro správu,“ uvádí Jaroslav Vacek, šéf IT, ŠkoFIN. „Začali jsme více investovat do automatizace a optimalizace obchodních procesů, abychom podpořili spolupráci s našimi téměř 300 dealery a značkami koncernu VW, ale především naši dlouhodobou růstovou strategii, a byli tak lépe připraveni na očekávaný masivní nárůst v oblasti on-line poskytování finančních služeb ŠkoFINu. Díky Windows Server 2012 přitom máme jistotu, že naše IT infrastruktura tento masivní růst bude schopna zvládnout,“ dodává Jaroslav Vacek.

„Windows Server 2012 nám v kombinaci s nástroji System Center 2012 umožní přesunout naší infrastrukturu do privátního cloudu. Za stejnou cenu tak získáme podstatně lepší funkcionalitu a vyšší výkon našich ASP.NET aplikací. Na stejný diskový prostor uložíme více dat, ušetříme na zálohování a pronájmu drahého diskového pole SAN, které u Windows Serveru 2012 již nepotřebujeme. Všechny tyto vlastnosti nám pomohou zvýšit efektivitu a kvalitu našeho internetového knihkupectví a distribuce elektronických knih,“ hodnotí očekávané přínosy Jan Vávra, IT Manager společnosti Kosmas.

Zájem firem a výhodnost včasného nasazení Windows Serveru 2012 potvrzuje i průzkum společnosti Microsoft, který proběhl mezi 70 prvními zákazníky po celém světě. 52 % dotázaných očekává snížení prostojů, 41 % zrychlení nasazení úloh a zvýšení efektivity v rozsahu 15ti hodin na jednoho zaměstnance za rok. 91 % firem si od implementace slibuje pokles potřeby pracovní síly při správě serveru a 88 % při správě sítě.

Více informací o Windows Serveru 2012 je k dispozici zde nebo na oficiálním blogu.

Další článek: Linux brzy dostane podporu technologie Nvidia Optimus

Témata článku: , , , , , , , , , , ,