Microsoft představil webové aplikace Office Web Apps v češtině

Microsoft představil webové aplikace Office Web Apps v češtině

Za prvních 100 dní od celosvětového uvedení na trh je začalo používat přes 20 milionů lidí

Společnost Microsoft dnes představila webové aplikace Office Web Apps v českém jazyce. Jde o online verze kancelářských aplikací Microsoft Word, Excel, PowerPoint a OneNote, které umožňují vytvářet, zobrazovat a upravovat dokumenty aplikací Office přímo z webového prohlížeče prakticky odkudkoliv. K dispozici jsou zdarma všem majitelům sad Microsoft Office 2010 a rovněž všem, kdo používají služby Windows Live, tedy například uživatelům účtu Hotmail na adrese www.hotmail.cz.

„Online verze našich kancelářských aplikací Office Web Apps se těší velké oblibě. Za prvních sto dnů od jejich červnového uvedení na světový trh je začalo používat přes 20 milionů uživatelů. Pracovat se svými dokumenty zdarma v českých webových aplikacích Office mohou nyní i uživatelé u nás,“ říká Petr Bobek, produktový manažer divize Information Worker ve společnosti Microsoft.

Aplikace Office Web Apps jsou funkčně odlehčené webové verze kancelářských aplikací známých z běžné sady Microsoft Office 2010. Například Word Web App obsahuje formátování písma a odstavců, možnost vložit tabulku nebo obrázek, nástroje kontroly českého pravopisu a další. Excel Web App umožňuje pracovat s grafy, podmíněným formátováním i s novou funkcí minigrafy.

S aplikací PowerPoint Web App lze využít funkce přidávání a odstraňování snímků, formátování písma a odstavců nebo vkládání obrázků či používání stylů. OneNote Web App umožňuje snadno uspořádávat poznámky s využitím různých funkcí včetně značek, stylů textu nebo automatických oprav.

Pomocí aplikací Office Web Apps lze také snadno spolupracovat se členy týmu s využitím webového úložiště SkyDrive, které nabízí možnost sdílení uložených souborů. Výhodou Office Web Apps je také vysoká věrnost zobrazení dokumentů a uživatelské rozhraní s takzvaným pásem karet, které je znám z běžných aplikací Microsoft Office. Pokud uživatel nenajde požadovaný nástroj v aplikacích Office Web Apps, jediným kliknutím může otevřít soubor v odpovídající aplikaci funkčně bohatší sady Office nainstalované na svém počítači.

Office Web Apps mohou používat zdarma uživatelé sad Microsoft Office 2010 a rovněž registrovaní uživatelé služeb Windows Live. Vedle nich mohou používat zdarma také e-mailový účet Hotmail, který umožňuje správu více účtů, kontaktů i kalendářů na jediném místě. Uživatelé mohou rovněž bezplatně používat aplikace zahrnuté v balíčku Windows Live Essentials 2011, který Microsoft představil na začátku října.

Další článek: Miranda IM: vyzkoušejte finální a vývojovou verzi

Témata článku: Office 2007, Online úložiště, Microsoft Excel, Microsoft Office 365, První snímek, Worker, Odlehčená verze, Office 2013, Office, Hotmail, Vysoký člen, Běžná verze, Kancelářské aplikace, Jediná aplikace, Microsoft Office 2010, Microsoft Office 2013, Běžný den, Office 2010, Běžná aplikace, Nejlepší kancelářský počítač na Mall.cz


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 29

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 132

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů