Microsoft představil webové aplikace Office Web Apps v češtině

Microsoft představil webové aplikace Office Web Apps v češtině

Za prvních 100 dní od celosvětového uvedení na trh je začalo používat přes 20 milionů lidí

Společnost Microsoft dnes představila webové aplikace Office Web Apps v českém jazyce. Jde o online verze kancelářských aplikací Microsoft Word, Excel, PowerPoint a OneNote, které umožňují vytvářet, zobrazovat a upravovat dokumenty aplikací Office přímo z webového prohlížeče prakticky odkudkoliv. K dispozici jsou zdarma všem majitelům sad Microsoft Office 2010 a rovněž všem, kdo používají služby Windows Live, tedy například uživatelům účtu Hotmail na adrese www.hotmail.cz.

„Online verze našich kancelářských aplikací Office Web Apps se těší velké oblibě. Za prvních sto dnů od jejich červnového uvedení na světový trh je začalo používat přes 20 milionů uživatelů. Pracovat se svými dokumenty zdarma v českých webových aplikacích Office mohou nyní i uživatelé u nás,“ říká Petr Bobek, produktový manažer divize Information Worker ve společnosti Microsoft.

Aplikace Office Web Apps jsou funkčně odlehčené webové verze kancelářských aplikací známých z běžné sady Microsoft Office 2010. Například Word Web App obsahuje formátování písma a odstavců, možnost vložit tabulku nebo obrázek, nástroje kontroly českého pravopisu a další. Excel Web App umožňuje pracovat s grafy, podmíněným formátováním i s novou funkcí minigrafy.

S aplikací PowerPoint Web App lze využít funkce přidávání a odstraňování snímků, formátování písma a odstavců nebo vkládání obrázků či používání stylů. OneNote Web App umožňuje snadno uspořádávat poznámky s využitím různých funkcí včetně značek, stylů textu nebo automatických oprav.

Pomocí aplikací Office Web Apps lze také snadno spolupracovat se členy týmu s využitím webového úložiště SkyDrive, které nabízí možnost sdílení uložených souborů. Výhodou Office Web Apps je také vysoká věrnost zobrazení dokumentů a uživatelské rozhraní s takzvaným pásem karet, které je znám z běžných aplikací Microsoft Office. Pokud uživatel nenajde požadovaný nástroj v aplikacích Office Web Apps, jediným kliknutím může otevřít soubor v odpovídající aplikaci funkčně bohatší sady Office nainstalované na svém počítači.

Office Web Apps mohou používat zdarma uživatelé sad Microsoft Office 2010 a rovněž registrovaní uživatelé služeb Windows Live. Vedle nich mohou používat zdarma také e-mailový účet Hotmail, který umožňuje správu více účtů, kontaktů i kalendářů na jediném místě. Uživatelé mohou rovněž bezplatně používat aplikace zahrnuté v balíčku Windows Live Essentials 2011, který Microsoft představil na začátku října.

Další článek: Miranda IM: vyzkoušejte finální a vývojovou verzi

Témata článku: Běžný den, Microsoft Excel, Kancelářské aplikace, Jediná aplikace, Běžná aplikace, Běžná verze, Online úložiště, Microsoft Office 365, Office 2007, Microsoft Office 2013, Vysoký člen, Hotmail, Office 2013, Odlehčená verze, Office 2010, Office, Microsoft Office 2010, Worker, První snímek, Nejlepší kancelářský počítač na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 34

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 66

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky