Microsoft představil nový způsob legalizace Windows

Praha – 10. dubna, 2007. Microsoft představil novou legalizační sadu pro uživatele Windows, která je jedinou možností, jak zlegalizovat systém Windows po 1. 4. 2007. „Nová legalizační sada je určená pro stolní počítače, na kterých je nainstalovaná padělaná, pirátská nebo z jiného důvodu nelegální verze Windows,“ říká Tomáš Koška, manažer divize Windows společnosti Microsoft v České republice.
Microsoft představil nový způsob legalizace Windows

Po zakoupení legalizační sady budou mít uživatelé k dispozici legální verzi Windows XP Professional. Legalizační nabídka neplatí pro systém Windows Vista, který je možné zakoupit s novým počítačem jako OEM verzi nebo jako běžnou licenci. Dosavadní možnost legalizace pomocí OEM balení se speciální samolepkou končí doprodáním zásob.

Aby byl operační systém legální, je  nutné na boční nebo spodní stranu PC nalepit Certifikát pravosti (COA), který je součástí  legalizační sady. Společnost Microsoft dále doporučuje, i když nevyžaduje, použít nástroj „Aktualizace produktového klíče systému Windows“, přeinstalovat současnou verzi Windows XP nebo nainstalovat operační systém zcela znovu. Padělaný software totiž mnohdy obsahuje navíc neoriginální soubory, viry a spyware.

„Legalizační sada není určena pro instalaci na nový počítač nebo notebook. V takovém případě je stále nejvýhodnější variantou pořízení verze OEM,“ vysvětluje Tomáš Koška. Legalizační sada je k dispozici u autorizovaných partnerů společnosti Microsoft. Výhodou nové sady je poskytování podpory ze strany společnosti Microsoft nebo od jejího partnera. „Mít legální operační systém Windows XP je důležité pro ty uživatele, kteří budou chtít v budoucnu upgradovat na Windows Vista. Z jiné než legální verze Windows XP to totiž není a nebude možné,“ dodává Tomáš Koška.

Specifikace legalizační sady Windows XP Professional

  • Windows legalizační sada obsahuje instalační CD Windows XP Professional SP2 s hologramem, smlouvou EULA a Certifikát pravosti.
  • Licence je vázaná na hardware, se kterým byla poprvé aktivována a je nepřenosná.
  • Legalizační sadu nelze využít pro Windows Vista.
  • Pro legalizaci Windows XP Home je nutné online zakoupit Windows Genuine Advantage Kit pro systém Windows XP Home.
  • Legalizační sada se prodává ve variantě pro jeden nebo deset počítačů. V případě varianty pro deset počítačů je nutné použít ji v jednom bloku, nelze tedy použít tuto variantu pro legalizaci systému Windows ve více firmách nebo domácnostech.

 

Diskuze (1) Další článek: Třetí servisní balíček (SP3) pro Windows XP bude za rok

Témata článku: Microsoft, Windows, Advantage, Možná varianta, Varianta, Variant, Spodní strana, Windows 7 Professional, Běžné pořízení


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 74

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 233


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11