Microsoft představil novou službu pro správu a zabezpečení počítačů na dálku

Microsoft představil novou službu pro správu a zabezpečení počítačů na dálku

Společnost Microsoft dnes začala v Česku prodávat novou cloudovou službu Windows Intune. Za cenu 11 Eur na měsíc a počítač v ní IT správci získají nástroj, který jim umožní spravovat a zabezpečovat firemní počítače bez ohledu na to, zda jsou s nimi uživatelé právě v kanceláři, na pobočce nebo třeba na služební cestě. Součástí služby Windows Intune, jejíž návratnost spočítala společnost IDC jen na polovinu měsíce, jsou také upgradovací práva na Windows 7 Enterprise i budoucí verze nebo bezpečnostní software.

„S rostoucí mobilitou firemních uživatelů dochází k situacím, kdy jejich počítače nejsou včas aktualizovány. Tím se v praxi zvyšuje riziko napadení jejich počítačů škodlivým kódem a vzniku následných prostojů v jejich práci. Služba Windows Intune pomáhá IT pracovníkům zajistit, aby všechny počítače obsahovaly poslední aktualizace a firemní data tak byla maximálně chráněna. Díky webovému rozhraní navíc mohou IT pracovníci sami spravovat a zabezpečovat počítače odkudkoliv. Jediné, co všichni potřebují, je internetové připojení,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Služba Windows Intune, která vznikla s využitím dlouholetých zkušeností se službou Windows Update, přináší vedle zajištění včasných aktualizací i další výhody. Umožňuje například zajistit ochranu před nežádoucím softwarem, zahrnuje inventarizaci hardware a software na jednotlivých počítačích, umožňuje nastavit skupinové politiky nebo poskytnout uživatelům na dálku pomoc při řešení problémů.

Díky tomu, že Windows Intune jako cloudová služba nevyžaduje investice do serverové infrastruktury, lze ji nasadit a začít využívat okamžitě. IT pracovníkům šetří čas a zvyšuje přehled o stavu počítačů. Předcházení problémů a včasná aktualizace systémů také zvyšuje produktivitu koncových uživatelů. Využití služby Windows Intune a systému Windows 7 Enterprise umožňuje podle IDC firmám ušetřit až 702 dolarů ročně na jeden počítač. Návratnost IDC spočítala na půl měsíce.

Podle další studie IDC mohou na nové službě Windows Intune vydělat i partnerské společnosti. Mohou totiž díky cloudovému řešení zajistit podporu více zákazníkům bez potřeby nabírat další lidi, jak tomu bývá u klasické podpory v místě zákazníka. Studie IDC odhaduje, že partneři mohou s využitím Windows Intune zvýšit své příjmy v oblasti správy počítačů v průměru o 19 procent během prvního roku plného provozu.

Pro zákazníky či partnerské společnosti, které si chtějí novou službu Windows Intune otestovat, je k dispozici třicetidenní zkušební verze. Tu mohou využít ke správě až 25 počítačů. Plná verze Windows Intune umožňuje prostřednictvím jediného účtu spravovat až 20 tisíc počítačů, přičemž toto číslo se bude s dalšími verzemi ještě zvyšovat.

Windows Intune je po loňském uvedení řešení Business Productivity Online Suite (BPOS), Windows Azure a letošním představení Dynamics CRM Online další cloudovou službou společnosti Microsoft dostupnou českým zákazníkům. Výhodou tohoto modelu doručování softwaru a technologií je vedle nižších investičních nákladů do infrastruktury zejména možnost rychle přicházet s novými verzemi produktů a využít je na straně zákazníků bez ohledu na to, zda jde o malou firmu nebo velkou organizaci.

Více informací a 30denní zkušební verzi můžete získat na www.windowsintune.cz.

Další článek: Color. Aplikace, o které teď mluví celé Silicon Valley

Témata článku: Plná verze, Plná kancelář, Zkušební verze, Firemní zákazník, Nová studie, Nový pracovník, Kvalitní počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky