Microsoft představil novou HD webkameru s technologií TrueColor přinášející nejvěrnější kvalitu obrazu

Microsoft představil novou HD webkameru s technologií TrueColor přinášející nejvěrnější kvalitu obrazu

Společnost Microsoft dnes představila technologii TrueColor pro pokročilé zpracování obrazu webových kamer. TrueColor automaticky přizpůsobuje jas a barevné podání tak, aby dosáhla věrné kvality obrazu i v těch nejhorších světelných podmínkách. Například na přímém slunečním světle nebo v potemnělé místnosti. První webkamerou využívající novou technologii TrueColor je dnes představená Microsoft LifeCam HD-5000. Její předností je obraz ve vysokém HD rozlišení 720p a funkce automatického ostření. LifeCam HD-5000 je plně kompatibilní se systémem Windows 7.

Microsoft TrueColor je nová technologie pro zpracování obrazu. Inteligentně analyzuje okolní světelné podmínky a automaticky přizpůsobuje nastavení tak, aby dosáhla nejpřirozenějšího podání barev. Její další předností je inovovaná funkce pro detekci obličeje. Díky ní dokáže LifeCam HD-5000 zjistit, zda je obličej uživatele přeexponován nebo naopak podexponován a podle toho zpracovat okolní obraz.

Jas a podání barev jsou hlavním měřítkem kvality video hovorů. Náš výzkum však ukázal, že většina jich probíhá ve špatných světelných podmínkách,“ říká Daniel Anguiano, produktový manažer divize Microsoft Hardware a dodává: „Z toho důvodu jsme vytvořili technologii TrueColor, která dokáže analyzovat obličej uživatele a podle něj zpracovat okolní obraz v jasných a přirozených barevných odstínech.

LifeCam HD-5000

První webkamerou, která využívá pokročilou technologii TrueColor, je Microsoft LifeCam HD-5000. Nabízí obraz ve vysokém HD rozlišení 720p (1280x720 px) a funkci automatického ostření. Webkameru je možné díky flexibilnímu tvarovatelnému stojánku umístit skutečně kamkoliv – připevnit na plochý displej, případně i na starší hluboký monitor nebo posadit přímo na stůl.

Cena a dostupnost

LifeCam HD-5000 bude k dostání koncem března 2010 za doporučenou maloobchodní cenu 1299 Kč. Technologie TrueColor bude uvolněna ke stažení jako aktualizace i pro dříve představenou HD webkameru Microsoft LifeCam Cinema.

Na LifeCam HD-5000 se celosvětově vztahuje tříletá záruka. Více informací naleznete na www.microsoft.cz/hardware nebo v oficiálním klubu Microsoft hardware na Facebooku.

Témata článku: Cinema, Daniel, Špatné rozlišení, Webkamery, Sluneční světlo, Pokročilá funkce, Vysoká kvalita, Pokročilá technologie, Obraz, Špatná podmínka, Pokročilý výzkum

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje