Microsoft představil novou generaci bezpečnostního řešení - Forefront s kódovým označením „Stirling“

Microsoft představil novou generaci bezpečnostního řešení - Forefront s kódovým označením „Stirling“

Microsoft představil novou generaci bezpečnostních řešení Forefront s kódovým označením “Stirling”, jednotný bezpečnostní systém, který zákazníkům pomůže zjednodušit jejich infrastrukturu, snížit náklady a zvýšit celkovou bezpečnost. Tato ucelená produktová řada bude obsahovat novou generaci produktů Forefront Client Security, Server Security a Edge Security and Access (nyní ISA server) doplněné o jednotnou správcovskou konzolu s nástroji pro snadný přechod na „Stirling“ ze současných produktů. Zároveň bude ještě intenzivněji integrován s technologiemi System Center.

“Stirling” využívá obsáhlý soubor bezpečnostních technologií včetně anti-malware nástrojů, anti-spamu,filtrování obsahu, firewallu, ochrany prostřednictvím několika bezpečnostních enginů, technologií pro ochranu hranice sítě, hlubší integrace s architekturou Microsoft Network Access Protection a dalšími prvky, které budou představeny blíže při uvedení produktu na trh. V rámci jediného řešení tak podniky získají komplexní řešení spojující bezpečnostní technologie pro ochranu klientů, serverů a hranice sítě s jednotnou správou bezpečnosti, konfigurací a reportováním.

„Stirling“ se zaměřuje na následující kritické oblasti: 

  • Široká ochrana – integrované bezpečnostní technologie napříč klienty, serverovými aplikacemi a hranicí sítě s dynamickou reakcí na nové hrozby.
  • Jednotná správa – jediná konzola pro správu s jednotnými bezpečnostními pravidly. Microsoft Forefront s kódovým označením “Stirling” zákazníkům přinese JEDEN bezpečnostní produkt a JEDNU správcovskou konzolu pro ochranu a správu bezpečnosti napříč celou informační infrastrukturou.
  • Kritický dohled – ucelený přehled stavu zabezpečení včetně náhledů na kritické hrozby a zranitelnosti.
  • Zjednodušené licencování –“Stirling” zákazníkům umožní nákup jednoho produktu, který zahrnuje všechny produkty Forefront pro ochranu a přístup napříč klienty, serverovými aplikacemi a hranicí sítě a jednotnou konzolu pro správu.

Preview verze nové generace Microsoft Forefront s kódovým označením “Stirling” bude dostupná již ve druhé polovině roku 2007, v první polovině roku 2008 bude následovat veřejná beta verze. Běžně dostupný by měl být „Stirling“ v první polovině roku 2009.

Aktuální verze produktové řady Forefront byla představena letos na jaře. Společnost Microsoft tak svými plány potvrzuje své odhodlání stát se klíčovým dodavatelem bezpečnostních řešení pro IT infrastrukturu svých zákazníků.

Témata článku: Microsoft, Bezpečnost, Jediná síť, Klíčový prvek, Microsoft Security, Kódové označení, Dostupná síť, Označení, Stirling

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje