Microsoft pomůže získat finanční prostředky na investice do IT z fondů Evropské unie

Grantové poradenství EUGA (EU Grant Advisor) společnosti Microsoft pro rozvoj podnikání malých a středních společností je k dispozici i pro české firmy.
Microsoft pomůže získat finanční prostředky na investice do IT z fondů Evropské unie

Cílem programu je ulehčit malým a středním firmám, univerzitám, orgánům státní správy

a dalším oprávněným subjektům přístup ke grantům obecně, zejména pak ke grantům ze strukturálních fondů Evropské unie. Program EUGA nabízí prostřednictvím specializovaného internetového portálu aktuální databázi grantů určených pro investice do informačních technologií, služby specialistů společnosti Microsoft a služby externích poradenských firem. Databáze grantů je aktualizována jednou týdně a v současné době obsahuje více než 6 500 otevřených grantů.

 

Aby Evropská unie podpořila růst a inovaci, vytvořila strukturální fondy ve výši 117 miliard euro. Na základě grantové žádosti na konkrétní rozvojový projekt mohou soukromé společnosti z těchto fondů EU získat úhradu až 49 % nákladů, nekomerční subjekty dokonce až 100 % nákladů.

 

„Česká republika, která má přístup k těmto zdrojům od svého vstupu do Evropské unie v květnu 2004, může čerpat z fondů 1,5 miliardy euro. Podle průzkumu, který proběhnul v 15 státech EU, však pouze 45 % společností ví, že tyto fondy existují, a pouze 4 % společností se pokusí o grant požádat,“ uvedl Vladimír Smutný, obchodní ředitel pro malé a střední firmy společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. „Cílem programu Grantového poradenství EUGA je informovat malé a střední společnosti o možnosti využití grantů a následně jim poskytnout návod a pomoc při přípravě a podávání žádosti o grant a získávání nabízených finančních prostředků.“

 

Zájemci o grant mohou v závislosti na oboru svého podnikání, regionu a typu organizace prostřednictvím portálu Grantového poradenství EUGA zjistit, jaké mají v daném okamžiku možnosti granty čerpat. Na základě získaných informací pak mohou zažádat o pomoc specialisty společnosti Microsoft, případně externí poradenské firmy zajištěné společností Microsoft. Tito specialisté následně pro vybrané konkrétní projekty zájemcům bezplatně vypracují grantovou žádost. Více informací o programu EUGA a přístup ke grantové databázi naleznete na adrese http://www.microsoft.com/cze/mojefirma/euga/.

 

Kromě zahájení mezinárodního projektu EUGA v České republice (dnes je do projektu zapojeno více než 10 států EU) se Microsoft dohodnul s nejvýznamnějšími IT společnostmi na českém trhu (CISCO, AutoCont, HP, Intel a další) na spojení aktivit v oblasti podpory podnikání malých a středních firem. V nejbližších dnech bude proto projekt EUGA rozšířen o další oblasti pomoci. Všechny tyto aktivity probíhají pod záštitou Hospodářské komory ČR a Ministerstva informatiky ČR.

 

Konkrétní náplň programu Grantového poradenství EUGA, včetně partnerských částí, bude představena veřejnosti prostřednictvím roadshow. Přihlásit se je možné na internetovém portálu www.getit.cz (registrace i účast je zdarma), časový harmonogram roadshow je následující:

§           9. 2. 2005     Praha, Hotel Diplomat, kongresová hala A-C, Evropská 15,

§         15. 2. 2005     Plzeň, Kulturní dům Inwest, malý sál, Americká 49,

§         17. 2. 2005     Hradec Králové, Hotel Amber - Černigov, kongresový sál, Riegrovo

nám. 1494,

§         22. 2. 2005     Liberec, Hotel Babylon, kongresový sál, Košická 6,

§         24. 2. 2005     České Budějovice, Hotel Gomel, kongresový sál, Pražská 14,

§           2. 3. 2005     Brno, Hotel Holiday Inn, kongresový sál Beta, Křížkovského 20,

§           3. 3. 2005     Ostrava, Hotel Imperial, kongresový sál, Tyršova 6.

 

Informace o společnosti Microsoft Česká republika naleznete na http://www.microsoft.com/cze

 

Posláním společnosti Microsoft je umožnit lidem a organizacím v České republice zcela naplnit jejich potenciál podněcující rozvoj vzdělané a prosperující znalostní společnosti, a to prostřednictvím špičkového software, který s využitím umu českých odborníků vytváří bezpečné a důvěryhodné prostředí pro své uplatnění ve všech oborech a lidských činnostech.

 

Váš názor Další článek: MP3tunes.com spuštěno, konečně obchod bez omezování uživatele

Témata článku: Microsoft, Holiday Inn, Grant, Babylon, Diplomat, Imperial, Vybraný specialista, Amber, Holiday


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 50

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky