Microsoft pomáhá skupině PPF snížit náklady na správu informačních technologií

Praha, Česká republika – 22. listopadu, 2006 Uzavřená smlouva zajišťuje standardizaci informačních technologií na platformě Microsoft a plné pokrytí počítačů všech zaměstnanců aplikacemi sady Microsoft Office System a přístupovými licencemi k Windows Serveru, Exchange Serveru, Systems Management Serveru a Sharepoint Portal Serveru.
Microsoft pomáhá skupině PPF snížit náklady na správu informačních technologií

Microsoft 1. října 2006 uzavřel se skupinou PPF multilicenční smlouvu Enterprise Agreement na dodávku software.

Smlouva se vztahuje celkem na 6000 osobních počítačů ve společnostech: PPF a.s., Česká pojišťovna a.s., Penzijní fond České pojišťovny a.s., ČP INVEST a.s., PPF banka a.s. a PPF Asset Management a.s. Tato globální smlouva současně zajišťuje každé již existující nebo nově vznikající společnosti v rámci skupiny PPF stejné licenční podmínky pro pořizování software společnosti Microsoft. Smlouva se vztahuje na subjekty v České republice i v zahraničí, například společnosti skupiny PPF v Rusku, Číně, Vietnamu, Kazachstánu, a dalších zemích. 

„Mezi hlavní důvody pro uzavření této smlouvy patřila především potřeba optimalizace nákupu licencí při zachování autonomie jednotlivých společností skupiny PPF, potřeba standardizace platformy, snížení administrativních operací při změnách rozložení licencí v souvislosti s organizačními změnami a v neposlední řadě také výhodnější cenové podmínky tohoto licenčního programu usnadňující například přechody k novým verzím systémů,“ uvedl Ondřej Tyrpekl, ředitel informačních systémů skupiny PPF. „Smlouva skupině PPF tak umožňuje snížit náklady na správu informačních technologií.“

V rámci této licenční smlouvy získala skupina PPF i další výhody spojené s užíváním software společnosti Microsoft. Jedná se například o přístup ke klíčovým inovacím společnosti Microsoft po dobu trvání smlouvy, tedy i možnost kdykoliv přejít na nejnovější řešení. Velkým přínosem především pro zaměstnance společnosti může být zapojení do programu Právo domácího využití software (Home Use Program – HUP), který skupině PPF dává možnost v rámci zaměstnaneckých výhod bezplatně poskytnout svým zaměstnancům k domácímu využití aplikace sady Microsoft Office.

Smlouva Enterprise Agreement byla mezi společností Microsoft a skupinou PPF uzavřena na dobu tří let. Partnerem Microsoftu pro dodávku licencí byly společnosti Impromat CZ, spol. s r.o. a Abakus Distribution, a.s.

 

O skupině PPF

Mezinárodní finanční skupina PPF spravuje aktiva v hodnotě více než 220 miliard Kč a za loňský rok měla čistý zisk 5,432 miliardy Kč. Skupinu tvoří například Česká pojišťovna, Penzijní fond ČP, skupina Home Credit a specializované společnosti zabezpečující komplexní servis spojený se správou majetku. PPF rozvíjí své aktivity v regionu střední a východní Evropy, na Ukrajině, v Kazachstánu, v Číně a ve Vietnamu a je vlastníkem řady finančních institucí, které v oblasti svého působení patří k nejvýznamnějším.

Více informací o skupině PPF naleznete na adrese www.ppf.cz.

 

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

 

#########

 

Tento dokument je určen pouze pro informační účely. Společnost Microsoft se zříká jakékoliv odpovědnosti za vzniklé situace týkající se užití tohoto dokumentu pro jiné účely. Společnost Microsoft nebude nikdy odpovědná za jakékoliv mimořádné, přímé, nepřímé či vyplývající škody, ať již vzejdou z účinnosti smlouvy, zanedbání nebo jiné skutečnosti vzniklé následkem užití či interpretace tohoto dokumentu či v souvislosti s ním.

 

Microsoft je registrovaná obchodní značka společnosti Microsoft Corp. ve Spojených státech amerických a/nebo v jiných zemích. Jména společností a produktů zde uvedených mohou být obchodní značky jejich příslušných vlastníků.

 

Kontakty pro styk s médii a veřejností

 

Jiří Grund, tiskový mluvčí, Microsoft v České republice

Telefon: + 420 261 197 111

Mobil: + 420 602 206 744

E–mail: jirig@microsoft.com

 

Markéta Kuklová, agentura CoLin

Telefon: + 420 283 109 015

Mobil: + 420 603 168 333

E–mail: marketa.kuklova@colin.cz

 

Témata článku: Microsoft, Home Office, Invest, Line