Microsoft oznamuje personální změny

6. listopadu 2006 - Novým ředitelem divize vývoje českého zastoupení Microsoftu se stal Petr Karásek.
Microsoft oznamuje personální změny

K prvnímu listopadu nastala nová etapa kariéry Petra Karáska v Microsoftu. Po úspěšném vedení divize podnikových řešení se stal ředitelem divize vývoje. Ze své pozice bude zodpovědný nejen za spolupráci s partnery na českém trhu a mezi jednotlivými obchodními jednotkami firmy, ale také za zvyšování povědomí o nových technologiích společnosti Microsoft a jejich přínosech mezi českou veřejností.

„Česká republika patří v oblasti IT mezi velmi nadějné země a mezi hlavní úkoly vývojové divize patří přípravenost partnerů na přicházející nové produkty, intenzivnější práce s komunitami vývojářů a IT profesionálů, stejně jako hledání nových partnerství v oblastech jako je rozvoj webu či mobilita, a dalších. Mezi moje cíle patří určitě výraznější zvýšení povědomí o reálných přínosech našich nejnovějších technologií pro vývojáře a zákazníky tak, aby Microsoft byl přijímán jako výrazný ovlivňovatel lokální softwarové ekonomiky“, řekl Petr Karásek, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft.

Petr Karásek začal pracovat v Microsoftu v roce 2002 po převzetí společnosti Navision, kde od roku 1998 zastával pozici produktového ředitele pro systémy Navision a Axapta pro Českou republiku a Slovensko.

Bohaté zkušenosti s technologiemi Microsoft a podnikovými informačními systémy získal Petr Karásek již během svého působení v belgické společnosti SoftCell, kde se podílel na zavádění ERP řešení u řady českých a zahraničních zákazníků. Po ukončení studií pracoval jako programátor a posléze správce systému ve Všeobecné zdravotní pojišťovně. Dále pracoval ve společnosti FCC Folprecht Brno, kde se zabýval podporou systémů u zákazníků.

Petr Karásek absolvoval v roce 1992 obor elektronické počítače na fakultě elektrotechnické VUT v Brně. Je ženatý a má jednu dceru. Mezi jeho koníčky patří rodina, cestování, turistika a četba historické a fantasy literatury.

Témata článku: Microsoft, Fantasy, Petr, Přicházející zákazník, Bohatá zkušenost, Nejnovější rodina, Divize, Vývojová divize, Etapa

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?