Microsoft oznamuje personální změny

Praha, Česká republika – Jan Šebek se po tří a půlletém působení v Microsoftu na pozici ředitele divize služeb ujal nového úkolu. Od 1. listopadu bude řídit chod nově otevřeného Centra pro rozvoj mobilních služeb, které bude spolupracovat s provozovateli mobilních služeb, jejich zákazníky, a výrobci mobilních zařízení v Evropě.
Microsoft oznamuje personální změny

Jan Šebek prokázal při řízení divize služeb vynikající manažerské schopnosti. Pod jeho vedením divize více než ztrojnásobila obrat a stala se jedním z nejvýznamnějších dodavatelů služeb pro podnikové zákazníky a oblast státní správy a samosprávy. Vedle tradičních zákazníků z oblasti financí a telekomunikací získal tým Jana Šebka řadu nových zákazníků, mezi které patří Vězeňská služba ČR, Česká správa sociálního zabezpečení, Portál veřejné správy, Ministerstvo dopravy, slovenská Celní správa, a další.

 

V rámci přípravy rozdělení české a slovenské pobočky Microsoftu posílil Jan Šebek slovenský tým divize služeb z pěti na patnáct odborníků, které připravil na plně samostatnou činnost po oddělení slovenské části. Pod jeho vedením výrazně posílil také český tým, který nyní disponuje čtyřiceti špičkovými odborníky na technologie společnosti Microsoft a jejich zavádění v soukromé i státní sféře.

 

Jan Šebek patří k výrazným zastáncům strategie „Jeden Microsoft“. Během jeho působení došlo k zintenzivnění spolupráce v rámci jednotlivých obchodních jednotek Microsoftu a posílení mezinárodní spolupráce na významných projektech v České a Slovenské republice.

 

Jan vystudoval obor počítače na Elektrotechnické fakultě ČVUT a stal se kandidátem věd
v tomto oboru. Praktické znalosti získal jako systémový programátor, analytik a konzultant pro oblast podnikových informačních systémů.

 

Jan Šebek je ženatý, má tři dospělé syny. Dříve aktivně hrával volejbal, nyní se věnuje spíše lyžování a pěší turistice.

 

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem
v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

 

#########

 

Tento dokument je určen pouze pro informační účely. Společnost Microsoft se zříká jakékoliv odpovědnosti za vzniklé situace týkající se užití tohoto dokumentu pro jiné účely. Společnost Microsoft nebude nikdy odpovědná za jakékoliv mimořádné, přímé, nepřímé či vyplývající škody, ať již vzejdou z účinnosti smlouvy, zanedbání nebo jiné skutečnosti vzniklé následkem užití či interpretace tohoto dokumentu či v souvislosti s ním.

 

Microsoft je registrovaná obchodní značka společnosti Microsoft Corp. ve Spojených státech amerických a/nebo v jiných zemích. Jména společností a produktů zde uvedených mohou být obchodní značky jejich příslušných vlastníků.

 

Kontakty pro styk s médii a veřejností

 

Jiří Grund, tiskový mluvčí, Microsoft v České republice

Telefon: + 420 261 197 111

Mobil: + 420 602 206 744

E-mail: jirig@microsoft.com

 

Markéta Kuklová, agentura CoLin

Telefon: + 420 283 109 015

Mobil: + 420 603 168 333

E-mail: marketa.kuklova@colin.cz

 

Témata článku: Microsoft, Mimořádná spolupráce

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje