Microsoft oznamuje personální změny

Dalibor Lukeš postoupil k 1. srpnu 2006 na pozici manažera Serverové divize.
Microsoft oznamuje personální změny

Praha, Česká republika – 1. srpna, 2006

Dalibor Lukeš bude v nové pozici zodpovědný za obchodní a marketingové aktivity v oblasti serverových produktů a nástrojů. Ty dnes představují přibližně třetinu příjmů společnosti. Dalibor vystřídal na pozici manažera divize Server Platform Ondřeje Novodvorského. Ten působí od 1. srpna 2006 jako manažer stejné divize v ruském zastoupení společnosti Microsoft v Moskvě.

 

Dalibor Lukeš přišel do Microsoftu v březnu 2004 ze společnosti DIGI TRADE. V Microsoftu byl nejprve zodpovědný za vytváření strategie vůči konkurenci. Především směrem ke komerčnímu a tzv. OpenSource software. Jeho znalost konkurenčních produktů a aktivní práce se zákazníky přinesly Microsoftu řadu vítězství ve výběrových řízeních.

 

Od roku 2005 byl Dalibor navíc zodpovědný za utváření strategie společnosti v oblasti bezpečnostních aktivit. Velmi významně se podílel na tvorbě procesů, které dnes zákazníkům umožňují zvyšovat bezpečnost jejich vlastních počítačových sítí.

 

Dalibor Lukeš je držitelem titulu MBA z École Supérieure de Commerce et de Management. Ve volných chvílích se věnuje golfu a snowboardingu.

 

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Váš názor | HD DVD přehrávač pro XBox 360 překvapí cenou

Témata článku: Microsoft, Golf, Mba, Snowboarding

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší