Microsoft otevírá IT Akademii při studentském klubu Silicon Hill

Praha – 18. dubna, 2007. Microsoft dnes ve spolupráci se studentským klubem Silicon Hill a za účasti Václava Havlíčka, rektora Českého vysokého učení technického, a pana Petra Špirhanzla, ředitele odboru organizačně správních činností a dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, oficiálně zahájil činnost školícího střediska Microsoft IT Academy na strahovských kolejích. Školící středisko vzniklo poprvé v České republice na základě návrhu samotných studentů.
Microsoft otevírá IT Akademii při studentském klubu Silicon Hill

„Chceme vzdělávat studenty, kteří k nám přicházejí ze středních škol, tak, aby našli kvalitní uplatnění po skončení studia v těch nejlepších IT firmách, které u nás působí. Studentům nabízíme nejmodernější technologie a umožníme jim získat profesionální certifikace a znalosti pro úspěšné uplatnění v praxi,“ říká Zbyněk Čech, předseda klubu Silicon Hill.

Ty nejlepší studenty chce klub nabízet společnostem z oblasti informačních technologií jako potenciální zaměstnance. Zástupci klubu jsou přesvědčeni, že partnerské firmy, které to myslí s rozvojem informačních technologií v České republice vážně, budou studenty sledovat již v průběhu jejich studia a budou je v rámci svých možností podporovat.

Microsoft IT Academy nabídne v prvním semestru své činnosti dva odborné kurzy věnované vývoji a implementaci webových aplikací, Windows aplikací a serverových komponent. Hlavní přínos těchto úvodních kurzů spočívá ve zvýšení schopnosti absolventů získat u českých IT firem pracovní místa s v průměru o 10-20 procent vyšším platovým ohodnocením.

„Silicon Hill je ukázková studentská aktivita, která nahrazuje nedostatečné propojení většiny vysokých škol s praxí,“ hodnotí spolupráci se zástupci klubu Dalibor Kačmář, manažer akademických programů společnosti Microsoft. „Už přípravné práce na zahájení činnosti Microsoft IT Academy prokázaly, že v klubu Silicon Hill máme velice schopné a nadané partnery, kteří jsou otevřeni novým technologiím a soustředí se na jejich praktické využití,“ dodává Dalibor Kačmář.

Moderní informační infrastruktura studentského klubu Silicon Hill ve spojení s pokročilým softwarovým vybavením nabízí partnerům klubu, mezi něž patří Microsoft, Cisco, Hewlett-Packard nebo Intel, možnost testovat nové technologie a služby. Vysoký výkon počítačových sítí na Silicon Hill umožňuje například praktické testování videopřenosů v HDTV kvalitě. Silicon Hill a MS IT Academy se tak stává nejen nástrojem pro podporu informačního vzdělávání, ale podporuje také vývoj nových služeb a růst české informační ekonomiky.

Témata článku: Microsoft, Windows, Moderní komponenta, Hill, Potenciální aplikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje