Microsoft otevírá českým a slovenským studentům cestu k úspěšné kariéře

Projekt Student Box nabízí studentům vysokých škol jedinečnou příležitost využít svůj potenciál prostřednictvím kontaktu s obchodními a IT elitami.
Microsoft otevírá českým a slovenským studentům cestu k úspěšné kariéře

Microsoft nabízí v rámci Student Boxu několik programů, které studentům umožňují spolupracovat se špičkovými manažery společnosti přímo v každodenní praxi. Účast v projektu přináší studentům a absolventům vysokých škol vědomosti a zkušenosti, které jim usnadní vyhledání a získání zajímavého zaměstnání.

„Vzdělání je pouze jedním z předpokladů pro úspěšné uplatnění v reálném životě,“ uvedla Martina Šmidochová, personální ředitelka společnosti Microsoft. „Teoretické znalosti je nutné správně aplikovat, a to nejde bez zkušeností a týmové spolupráce. Microsoft si váží úsilí studentů, a chce jim proto pomoci při získávání dovedností, které jim pomohou dosáhnout úspěch i mimo školní budovy.“

Studenti v rámci Student Boxu mohou vybírat z následujících programů:

  • EMEA Internship Program - nejprestižnější součástí Student Boxu je tříměsíční lení stáž v Redmondu, kde mají studenti možnost pracovat po boku špičkových odborníků v oblasti informačních technologií. Tento program je určen studentům, kteří studují vysokou školu se zaměřením na oblast ICT, jsou zběhlí v programování a dokáží plynně komunikovat v anglickém jazyce. Stážisté mají v Redmondu stejné povinnosti a zodpovědnost jako zaměstnanci Microsoftu a pracují na reálných úkolech. Výsledky jejich práce používají desítky milionů lidí po celém světě.
  • Global Management Challenge Euromanager - Microsoft se stal generálním partnerem studentské soutěže Euromanager, která studentům umožňuje rozvíjet řídící schopnosti na modelu firmy v rámci počítačové simulace. Soutěže se účastní až pětičlenné týmy, které rozhodují o rozvoji společnosti v oblasti marketingu, výroby, lidských zdrojů, logistiky a financí. Cílem hráčů je dosáhnout nejvyšší hodnoty akcií společnosti. Aktuální ročník soutěže přináší studentům také možnost konzultací s odborným garantem, který v daném oboru úspěšně působí.
  • Microsoft Academy for University Hires - Talentovaným absolventům vysokých škol nabízí Microsoft dvouletý program, který směřuje k získání zajímavé pozice v některé z poboček Microsoftu v regionu EMEA. V prvním roce procházejí kandidáti celou řadou odborných školení, v druhém již se specialisty přímo pracují na rozvoji své kariéry v oblasti prodeje, marketingu a vývoje či podpory uživatelů technologií společnosti Microsoft.
  • Stínování manažerů - projekt stínování vedoucích pracovníků společnosti Microsoft umožňuje studentům českých škol celý týden sledovat z blízka práci zvoleného profesionála. Jejich zkušenost není pouze pasivní, o svých rozhodnutích a náplni práce se studenty manažeři každý den diskutují.
  • Diplomové práce - Studenti vybraných českých škol mohou využít odborných znalostí zaměstnanců Microsoftu při přípravě diplomových prací. Zaručená podpora profesionálů v konkrétním oboru umožňuje studentům zvolit si praktické a přínosné téma závěrečné práce a své poznatky využít v praxi.

V rámci iniciativy Student Box nabízí Microsoft celou řadu dalších aktivit, které reagují na aktuální situaci. Podrobnosti o programu Microsoft Student Box naleznete na adrese www.microsoft.com/cze/careers/studenti/.

Témata článku: Microsoft, Programování, Celá společnost, Lidský zaměstnanec, Vybraný specialista, Odborná znalost, Praktický život, Challenge, Studenti, Počítačová simulace, Lidská práce, Lidský pracovník

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje