Microsoft ohlásil Windows XP a Office XP

Nové verze produktů, které jsou vlajkovými loděmi společnosti Microsoft, chtějí svým uživatelům otevřít nové pole zážitků, a to jak v práci, tak doma.
Microsoft ohlásil Windows XP a Office XP
Nové verze produktů, které jsou vlajkovými loděmi společnosti Microsoft, chtějí svým uživatelům otevřít nové pole zážitků, a to jak v práci, tak doma.

REDMOND, Washington, 5. února 2001. Společnost Microsoft dnes zveřejnila jména nového operačního systému Microsoft® Windows® a balíku kancelářských aplikací Microsoft Office. Nová verze operačního systému Windows (ve vývoji označovaného jako “Whistler”) se bude jmenovat Windows XP a Office (během vývoje označovaná jako “Office 10”) bude mít název Office XP. Iniciály XP jsou zkratkou pro “experience”, tedy zkušenost, ale i zážitek, a mají symbolizovat bohaté zkušenosti, jež uživatelé Windows s operačním systémem mají, stejně jako široké pole zážitků, které jim poskytnou nové verze, podporující četné internetové služby.

“Tyto přelomové verze Windows a Office poskytnou uživatelům nejsilnější komplexní zážitky z práce s počítačem,” prohlásil Bill Gates, předseda správní rady a hlavní softwarový architekt společnosti Microsoft. “Nastupující generace Windows XP a Office XP umožní svým uživatelům efektivnější komunikaci i spolupráci, produktivitu práce, dá prostor tvůrčí svobodě a v neposlední řadě jim práci s technologií zpříjemní.”

Windows XP a Office XP jsou významným krokem k vizi Microsoft.NET, jež by měla uživatelům umožnit překročit pole nespojitých aplikací, služeb a zařízení směrem ke komplexní, propojené počítačové zkušenosti, jež nově definuje vztahy mezi lidmi, softwarem a internetem.

“Platforma .NET staví na XML, a jeho prostřednictvím rozšiřuje platformu z jediného osobního počítače i na další počítače, servery, zařízení a internetové služby,” prohlásil Gates. “Nyní namísto jednotlivých aplikací instalovaných na každém ze zařízení se uživatelům naskytne bohatý zážitek pokrývající všechna jejich zařízení. A tento vývoj od aplikací k zážitkům začíná právě s Windows XP a Office XP.”

Windows XP — Dokonalejší zážitek z práce s Windows

Windows XP je nový operační systém pro domácí i pracovní využití, jenž zákazníkům poskytne nové, lepší zážitky na vyzkoušených základech. Windows XP poskytne uživateli inteligentní, flexibilní a spolehlivou hnací sílu pro klíčové zážitky jak doma, tak v zaměstnání.

Windows XP v domácnosti a v zaměstnání

Důležitým cílem, který si položili tvůrci Windows XP, je poskytnout domácím i obchodním uživatelům komplexní zážitky, a to v těchto oblastech:

Bohatší komunikace. Audio a video v reálném čase, stejně jako sdílení aplikací umožní uživatelům efektivnější komunikaci.

Větší mobilita. Dále se zlepší možnosti uživatelů mobilních zařízení přistupovat kdekoli a kdykoli k informacím.

Zdokonalená pomoc a podpora. Kdykoli uživatelé budou potřebovat pomoc, snadno se budou moci spojit s příslušnými osobami a zdroji.

Snadná práce s digitálními fotografiemi a videem. Windows XP umožní snadné vytváření, organizaci a předávání digitálních vzpomínek.

Vzrušující hudba a zábava. Windows XP nabídne nejlepší zážitky v oblasti objevování, stahování, upravování a přehrávání vysoce kvalitních audio i video záznamů.

Možnost “propojeného domova”. Windows XP přinesou lidem snadný způsob pro sdílení informací, zařízení i internetových připojení v rámci jednoho domova.

Další detaily ohledně Windows XP budou zveřejněny v úterý 13. února.

Office XP — Lepší zážitky v zaměstnání

Office XP zpříjemní svým uživatelům zážitky ze zaměstnání, a to tím, že zjednoduší produktivitu, umožní vysokou míru spolupráce pro všechny a rozšíří Office za hranice stolního počítače.

Cesta ke snadné produktivitě. Office XP vysoce zvýší osobní produktivitu a zjednoduší způsob, jímž lidé pracují, a to následujícím způsobem:

– Poskytne uživatelům nástroje, které potřebují tehdy, když je budou potřebovat, a prostřednictvím nových „pracovních panelů“ (Task Panes) jim dá větší kontrolu nad fungováním Office.

– Díky „inteligentním štítkům“ (Smart Tags) uživatelům poskytne rychlý přístup k dalším informacím v Office, jiným aplikacím a rovněž k internetu.

– Přinese nové nástroje pro záchranu dokumentů, aby uživatelé v případě chyby o své informace nepřicházeli.

Vysoká míra spolupráce pro všechny. Office XP umožní každému uživateli počítače, od experta až po úplného začátečníka, snadno spolupracovat na dokumentech s ostatními, a to takto:

– Přinese nové nástroje „odeslat k revizi“ (Send for Review), které budou znamenat revoluci v oblasti editace a kontroly dokumentů.

– Umožní týmům řídit své projekty a aktivity prostřednictvím předem připraveného řešení pro internetovou stránku nazvaného SharePoint™ Team Services. To umožní snadno vytvořit internetový pracovní prostor pro týmy.

– Usnadní komunikaci s ostatními, a to integrací oblíbených komunikačních nástrojů, jako je internetová e-mailová služba Hotmail® a MSN® Messenger, do aplikaceOutlook®.

Rozšíření kanceláře mimo stolní počítač. Office XP slouží jako informační centrum, jenž umožní lidem přístup k informacím z různých míst, a to prostřednictvím následujících věcí:

– Nabídne nové internetové služby, úzce integrované přímo do Office za účelem zvýšení hodnoty Office.

– Umožní uživatelům přístup k informacím Office z internetu a rovněž nabídne snadnou synchronizaci dat s mobilními přístroji.

– Díky zdokonaleným vyhledávacím schopnostem usnadní hledání informací, a to nejenom na konkrétním počítači, nýbrž i na sítích intranet a internet.

Posláním společnosti Microsoft v ČR je přinášet pozitivní změny do každodenního života našich lidí. Kdekoliv lidé pracují, učí se nebo si hrají, usilujeme o usnadnění jejich života prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny našemu trhu. Microsoft je připraven přispět ke zkvalitnění vzdělání, zvýšení produktivity práce, pozvednutí konkurenceschopnosti našich firem a umožnění integrace našeho státu do NATO a EU podporou rozvoje dovedností v oblasti informačních technologií a počítačové gramotnosti v naší zemi.

Váš názor Další článek: Na Tři krále o tři nové skenery Umax dále

Témata článku: Microsoft, Office 2007, Osobní klíč, Uživatelé, Nové zařízení, Vysoká míra, Propojené zařízení, Nová informace, Office, Send, Bohatá zkušenost, Office 2010, Informační panel, Pracovní zkušenost, Nejvyšší detail, Nový uživatel, Office 2013, Správné fungování, Sdílení videa


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu