Microsoft ohlásil nové verze svých serverových produktů

Microsoft ohlásil nové verze svých serverových produktů

Společnost Microsoft na právě probíhající konferenci TechEd North America 2013 oznámila řadu nových verzí svých klíčových produktů pro podnikové zákazníky, které se plně nesou v duchu nové éry cloud computingu a neustále připojených zařízení. Byl ohlášen Windows Server 2012 R2, System Center 2012 R2, nová verze Windows Intune, jež budou k dispozici ke konci roku, a SQL Server 2014, který bude uvolněn později. Všechny novinky výrazně podporují možnosti uživatelů budovat hybridní prostředí se zajištěním maximální dostupnosti provozované infrastruktury.

Základem jsou novinky ve Windows Serveru 2012 R2, který dále rozvíjí technologii virtualizace Hyper-V a softwarově definované síťování. Nabízí tiering a deduplikci v rámci úložiště dat, ale také řešení Hyper-V Recovery Manager pro automatizaci obnovy provozu při využití technologie Hyper-V Replica. Na tyto možnosti navazuje správa prostřednictvím System Center 2012 R2, který poskytuje efektivní správu hybridního prostředí a ve spojení se službou Windows Intune umožňuje reagovat na aktuální trend „Bring Your Own Device“ (konzumerizace IT) a spravovat širokou škálu koncových zařízení.

Mezi hlavní novinky SQL Serveru 2014 patří transakční zpracování dat v paměti (kódové označení “Hekaton“), které společně s již dostupným analytickým zpracováním dat v paměti utváří unikátní komplexní in-memory databázové řešení. Zároveň nová verze SQL umožní další hybridní scénáře jako nouzové obnovení v cloudu v případě výpadku on-premise databáze a zálohování do cloudu.

Kromě toho byla ohlášena i řada novinek platformy Windows Azure. K nim patří preview služeb Windows Azure BizTalk pro řešení podnikové integrace. Jako jediný poskytovatel cloudových řešení zavádí Microsoft účtování ve Windows Azure po minutách. Přináší i mnoho dalších vylepšení, která umožní předplatitelům vývojářské sítě MSDN na Windows Azure snadněji vyvíjet a testovat aplikace. Speciálně zaměřené na vývoj podnikových aplikací bude také nové Visual Studio 2013.

„Zákazníci se stále častěji rozhodují pro cloud a při hledání vhodného poskytovatele pro ně bude stále více klíčovým faktorem to, jak dotyčný poskytovatel dokáže vzájemně provázat zařízení, aplikace, data a infrastrukturu své firmy,“ říká Dalibor Kačmář, manažer serverové divize ve společnosti Microsoft. „Díky naší nabídce cloudových produktů a služeb jsme právě my tím, kdo zákazníkům nabídne kompletní propojení na všech úrovních ICT – to vše v duchu filozofie otevřenosti a interoperability.“.

Zákazníci budou moci tato řešení využívat zcela holisticky a díky Windows Server Hyper-V v rámci skutečně hybridního cloudu napříč svými datovými centry, datovými centry poskytovatelů služeb a Windows Azure. Díky novému přístupu „vše v jednom“ je nyní pro firemní zákazníky daleko snadnější využívat jinak velmi drahá IT řešení v cloudu.

Veřejná preview nových verzí Windows Server, System Center a SQL Server budou k dispozici v nadcházejících týdnech.

Další článek: Paradoxní verdikt: Apple nesmí do USA dovážet starší iPady a iPhony

Témata článku: Podniková verze, Drahé úložiště, Výpadky paměti, Nadcházející týden, Drahá verze, Drahé zařízení, Nový předplatitel, Hyper, Azure


Určitě si přečtěte

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 74

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X