Microsoft Office 365 přinesl pořadatelům Miss Princess of the World úspory i nové možnosti

 Společnost PORTALMEDIA production agency, která připravuje organizaci již jedenáctého ročníku mezinárodní soutěže krásy Miss Princess of the World v 50 zemích světa, se rozhodla přejít na Microsoft Office 365. Původně u AutoContu hledala řešení pro videokonference, ale Office 365 jí nabídl mnohem víc. Došlo k úspoře času, financí a hlavně bylo možné získat atraktivní porotce z nejrůznějších zemí světa a získat kvalitnější soutěžící pro světové finále.

Organizace celé soutěže je nesmírně náročná, zejména pak komunikace s jednotlivými partnery, organizátory národních kol ve všech 50 státech i jednotlivými členy týmu, kteří hodně cestují. Ročně si organizátoři soutěže vymění s organizátory národních kol na 25 000 e-mailů, kdy ale přibližně pětina e-mailů nedorazí tak, jak by měla. Potíže nastávaly i při výměně mnohamegabajtových fotografií dívek. Firma proto začala hledat nástroj pro spolehlivou elektronickou komunikaci, sdílení informací a pro videokonference, který by jí pomohl vyřešit problémy s komunikací s jednotlivými zeměmi. Proto se také obrátila na jednoho z dlouholetých partnerů Miss Princess of the World – společnost AutoCont.

„Pro řešení problémů s komunikací jsme navrhli využít čerstvě uvedenou novinku Office 365 a komplexní řešení pro textovou, hlasovou a videokomunikaci Lync Online. Zároveň Exchange Online nahradil stávající poštovní řešení s tím, že ředitelé národních kol získali uživatelské účty přímo na Exchange Online. Tím se automaticky předešlo jakýmkoliv stávajícím problémům s nedoručováním pošty. SharePoint Online zase pomohl vyřešit výměnu dokumentů i rozměrných fotografií,“ uvádí k použitému řešení Patrik Šolc, vedoucí oddělení prodeje služeb společnosti AutoCont.

Nejzajímavější funkce přinesl Lync Online – nástroj pro videokonference a hlasovou komunikaci. Ten totiž otevřel organizátorům Miss Princess of the World zcela nové možnosti. Prostřednictvím videokonference si organizátoři nyní mohou velice rychle ověřit skutečné jazykové znalosti vítězek všech 50 národních kol. A například organizační tým bude nově pořádat dvakrát týdně porady online. Doposud přitom porady mohly probíhat pouze dvakrát do měsíce. „Lync Online nám navíc částečně nahradí i telefony. Každý měsíc na nich ušetříme přibližně 35 000 Kč,“ uvedl Viktor Krča, prezident soutěže Miss Princess of the World. „Tím největším přínosem jsou však nové možnosti, které nám pomohl otevřít. Už v rámci finálového večera tak mohli do poroty vzdáleně zasednout porotci z Itálie, Spojeného království a Jihoafrické republiky. Příští rok pak počítáme s až 50 vzdálenými porotci, kteří budou nejen hlasovat, ale budou se také prostřednictvím živého vstupu moci účastnit finálového večera,“ dodal.
 

Další článek: Zapněte si Timeline na Facebooku už teď, 24. ledna ji dostanou všichni

Témata článku: , , , , , , , , ,